Seolhyun Diyeti Nedir?

Seolhyun Diyeti: AOA’nın grubun yüzü olan Seolhyun, ince ve ideal vücut oranlarıyla tanınır. Başta kadınlar olmak üzere birçok kişi onun diyet programını izlemeye çalışıyor. Merak ediyor musun Daha fazlasını öğrenelim!

İlk çıkış zamanlarında Seolhyun’un ağırlığı 60 kg civarındaydı, ancak günde sadece bir öğün yiyerek 13 kilo verdi! İşte dönüşüm aşağıda:

Seolhyun’un Viral Diyet Programı Hakkında Açıklamaları

JTBC’nin ‘Knowing Brothers’ adlı şovunun ‘Bize Her Şeyi Sor’ adlı bölümü sırasında, Seolhyun, grup üyesi Jimin ve popüler komedyen Kim Shin Young ile gösteriye geldi. Üçünün nasıl bir araya gelip tavuk, pizza ve daha fazlasını nasıl yediklerinden bahsetti. “Pizza veya kalamarlı sashimi veya marine edilmiş çiğ yengeç gibi istediğimiz her şeyi sipariş ediyoruz” dedi .

Kız grubu üyelerinin ‘kötü şöhretli katı diyetleri’ sorulduğunda Seolhyun, ” Genelde yediklerimiz açısından kendimizi (AOA üyeleri) o kadar sınırladığımızı sanmıyorum” dedi.

Seolhyun şakacı bir tonda, bu ziyafeti ne zaman yapsa onun yerine geçmeye çalıştığını söyledi. Örneğin, ne zaman diğer arkadaşlar baget yemek yerine kızarmış tavuk sipariş ettiğinde, göğsü yer.

İLGİLİ: IU Kore Diyeti (Lee Ji Eun) Nedir?

Heechul, ünlü ‘Seolhyun’un diyet planını’ sorduğunda, “İnternette diyetimle ilgili pek çok söylenti var, ancak çevrimiçi olarak yayınlanan tüm sözde diyet planlarımın hepsi yalan.” 

Daha sonra sadece tatlı patates, tavuk göğsü ve haşlanmış yumurta yemekten oluşan ‘Seolhyun Diyetini’ açıkladı. Bundan hiç hoşlanmıyorum. AOA’nın grubun yüzüne “Kızarmış tatlı patatesleri ve kızarmış tavuğu severim” dedi. Seolhyun ayrıca çok çalıştığını söyledi.

Daha sonra devam etti, “Benim gerçek diyet numaram harika bir şekildeyken çektiğim fotoğraflara bakmak ve” Ben de böyle olmak istedim “diye düşünüyorum. Fotoğraf bana daha çok çalışmam için ilham verdi.

Luna Diyeti F (x)

F (x) ‘in ana vokalisti ve dansçısı Luna, sevimli tombul yanakları ve kaslı ama güçlü bacaklarıyla tanınıyordu. Ancak bu nedenle, netizenlerden çok sayıda olumsuz yorum ve vücut utandırması aldı. Sonuç olarak, Luna çok fazla kilo vermek için aşırı bir diyet yapmaya başladı.

Ağustos 2017’de Luna diyet programının sırrını “Luna’s Alphabet” adlı YouTube kanal programında paylaştı. Açıklanmasının ardından izleyiciler şok oldu çünkü diyet sırasında tükettiği tek şey Limonlu Yeşil Çay Demlenmiş Su!

Luna ayrıca demlenmiş limonlu yeşil çay suyunu nasıl yaptığını, önce iki limon dilimlediğini ve suyunu büyük bir şişe suya sıktığını gösteriyor. Daha sonra iki dilim daha limonu doğrudan su şişesine koyar.

Ardından yaklaşık 20 dakika konsantre yeşil çayı demlemeye başlar ve çayı su şişesine koyar. Luna, izleyicilere demlenmiş iki 1.5 litre su içebileceğini söyledi, başka hiçbir yiyecek olmadan! Bu detoks suyuyla, Luna bir haftada 8 kilo (yaklaşık 18 lb) kaybedecekti!

Bu neden sadece bu tür su yüzünden olabilir? Bunun nedeni yeşil çayın iştahınızı azaltmaya yardımcı olması ve hatta ‘kateşin’ adı verilen doğal kimyasal sayesinde vücudunuzun daha hızlı yağ yakmasına yardımcı olmasıdır. Su içmek aynı zamanda şişmeyi azaltmaya yardımcı olur ve şişkin görünmemizi engeller.

ÖNERİLEN: BLACKPINK Lisa Diyeti Nasıl Yapılır?

Sadece diyete odaklanmakla kalmayan Luna, vücudunu şekillendirmek ve eskisinden daha sağlıklı hale getirmek için de egzersiz yaptı. 2016’da ‘Get It Beauty’ adlı bir program sırasında Luna, ‘Beyzbol Masajı’ yöntemi adı verilen egzersiz rutinini kamuoyuyla paylaştı.

Vücudunun alt yarısında (özellikle kalçalarda) kilo vermek isteyen kadınlar için yöntemin en çok yardımcı olduğunu söylüyor. İlk olarak, üst kalçalarınızın altına iki beyzbol topu yerleştirin.