Wendy Diyeti Nedir? (Wheesung Diyeti) Hakkında

Wendy Diyeti: En iyi üçüncü kuşak vokalistlerinden biri olan Red Velvet’ten Wendy, farklı dönemlerdeki şiddetli kilo değişimleriyle de tanınıyor. Ancak 2014’te Red Velvet ile ilk çıkışından önce, Wendy aslında Kore’de bir idol imajına uygun olmayabilecek kalın bir gövdeye sahip.

Red Velvet ile ilk çıkışından sonra vücudunda birçok değişiklik görebiliyoruz. Wendy, Kore’deki idol standardına mükemmel bir şekilde uyan çok ince ve zayıf çıktı. Hatta birçok kişi, ne kadar güzel olduğu için onu o gün resmi görseli olarak bile yanlış anladı.

2017’de ‘Peek A Boo’ döneminde üçüncü geri dönüşlerinden sonra kilosu tekrar artacak gibi görünüyor. Netizenler, Wendy’nin ne kadar hızlı kaybetmeye ve kilo almaya devam ettiği konusundaki endişelerini dile getirdi. Bazıları, birkaç K-Pop idolü tarafından yapılan ve tabii ki olumsuz etkileri olan en aşırı diyetlerden biri olan ‘YoYo Diyet’ olduğunu varsaydı.

Diyetini denemek tehlikeli olsa da, bazı insanlar hala bunu yapmaya isteklidir. İşte bu kadının ‘Wheesung Diyeti’ olarak da bilinen Wendy’nin diyetini denediği bir örnek:

Uzun bir süre sonra Wendy nihayet sorunları nedeniyle sırrı açıkladı. 12 Aralık 2018’de Wendy ve Seulgi, JTBC’nin ‘Bana Yemek Ver’ programındaydı. Gösteri sırasında, Kang Ho Dong adlı MC’lerden biri, Red Velvet üyelerinin diyet yapıp yapmadığını sordu.

Önerilen: Soyou Diyeti Nedir? K Pop Diyeti İpuçları

Wendy, “Promosyonlar sırasında kendimize bakarız  diye yanıt verdi Açıklamaya devam etti, “Birkaç kez siyah fasulye, süt, lahana ve elmayı sabah uyandıktan sonra yemek için karıştırırdım. Sonra bunu sindirmek için 10.000 atlama ipi yapardım. Öğle veya akşam yemeklerinde sadece bir paket kabak suyu yerim. Bu kadar.” 

Kang Ho Dong daha sonra, “ Bunu yapsaydım ölürdüm. Wendy cevapladı, “ Stajyerlik günlerinde böyleydim, Red Velvet ile ilk çıkışımı yaptıktan sonra artık bunu yapamazdım. Muhtemelen tekrar yapamam.