Yüz yağını azaltmak için beş basit egzersiz

Yüz yağını azaltmak oldukça zor olabilir. Göbek yağını, uyluk yağını, kol yağını kaybetmenize neden olabilecek çeşitli spor ekipmanları varken peki ya yüz yağları? Endişelenme! Yüz yağını kaybetmeye çalışıyorsanız, işte yüzünüzün daha ince ve tonlu görünmesini sağlayan beş kolay yüz egzersizi.

Yanaklarını şişir

Egzersiz yüz kaslarınızdaki, özellikle yanaklarınızdaki kan dolaşımını artırır. İyileştirilmiş kan dolaşımı, üst yanak kaslarını güçlendirebilir ve yüz görünümünüzü iyileştirebilir.

Nasıl yapılır

Egzersizi yapmak için ağzınızı havayla şişirin ve 10 saniye tutun. Şimdi havayı sağ yanağınıza doğru çevirin ve sonraki 10 saniye boyunca tutun. Sol yanak için de aynısını yapın. 10 kez tekrarlayın.

Tek Öğün Diyeti Yan Etkileri

Kaşlarınızı kaldırın

Alnınızı düzenli olarak kaldırmak, kaşlarınızı yukarıda tutar ve alnınızdaki frontalis kaslarının hareketinden kaynaklanan alın kırışıklıklarının giderilmesine yardımcı olur. Egzersiz, kaşların sarkmasına da iyi gelir.

Nasıl yapılır

İşaret ve orta parmağınızı kaşlarınızın arasına yerleştirin. Parmaklarınızı ve avuç içlerinizi yüzünüze koyun. Gözlerinizi açık tutarak, parmaklarınızın yardımıyla kaşlarınızı yukarı aşağı kaldırın. Her biri 30 saniyelik 3 set gerçekleştirin.

Yarım utangaç

Bu zorlu bir harekettir, ancak yine de yüzdeki yağları kaybetmenize ve ağız, boyun ve yanak kaslarını hedef alırken çene hattınızın kesilmesine yardımcı olacaktır.

Nasıl yapılır

Alt dudağınızı geriye veya ağzınızın bir köşesine doğru itin. 10 saniye boynunuzdaki kaslara basınç uygulayın.

Çene kaldırma yap

Çene kaldırma egzersizi, çene dahil yüzün alt yarısı içindir. Bu, çene bölgesindeki yağları gidermek için mükemmel bir çözümdür.

Nasıl yapılır

Başınızı geriye doğru hareket ettirin ve boynunuzu elinizden geldiğince gerin. Alt dudağınızı üst dudağınızın üzerinde gezdirin ve bu pozisyonu 10 saniye tutun. Yukarıya bakmanız gerektiğini unutmayın.

Elmacık kemiği kaldırma

Egzersiz, yanak kaslarınızı sıkılaştırmanıza, yüzdeki yağlanmayı azaltmanıza ve yanakların şeklini ve şeklini korumaya yardımcı olur. 10 seti tekrarlayın.

Nasıl yapılır

Parmaklarınızı yanaklarınıza yerleştirin ve parmaklarınızın yardımıyla cildi nazikçe yukarı kaldırın. Ağzınızı açın ve O yapın. Pozisyonu beş saniye tutun ve egzersizi yaparken yanak kaslarınız üzerinde hafif bir baskı hissedeceksiniz. 10 kez tekrarlayın.