Güney Kore dizileri arasında büyük bir popülarite kazanan ve en çok izlenen Kore dizileri arasına giren My Roommate Is A Gumiho, Jang Ki-yong ve Lee Hye-ri’nin paylaştığı 2021 Güney Kore televizyon drama dizisidir.

My Roommate Is A Gumiho Konusu

Uzun yıllar yaşamakta olan 9 kuyruklu tilki, insan olmaya karar vermiştir. Fakat bunun için insan enerjisine ihtiyaç duymaktadır. Küçük, kırmızı bir bilyenin içine insanların enerjilerini biriktirerek kendine yeterli enerjiyi bulmaya çalışmaktadır. İnsan bedenine bürünen tilki, Shin Woo Yeo adını alarak yaşamaktadır. Bir gün Lee Dam isimli üniversite öğrencisi ile yolları kesişir.

İnsan olan Lee Dam, bir kaza sonucu bilyeyi yutarak vücuduna hapseder. Fakat bilye insanlar için oldukça tehlikelidir. Çünkü insan vücudunda 1 yıldan fazla kalamaz. Eğer vücuttan çıkarılmazsa, yutan kişinin içinde patlar ve kişiyi öldürmektedir. Woo Yeo kimsenin ölmesini istemediği ve insan olmak istediği için kıza her şeyi açıklar ve bilyeyi korumak için birlikte yaşamaya başlarlar. Bir süre sonra birbirlerine karşı bir şeyler hissetmeye başlarlar. Acaba Woo Yeo bilyeyi çıkarmanın yolunu bulup, sevdiğini kurtarabilecek midir?

 

Dizi 26 Mayıs 2021’de yayınlanmaya başlamıştır. 16 bölüm ile dizi sonlandırılmıştır. Her bölüm 1 saatten oluşmaktadır. Türü ise romantik ve bilim-kurgudur. Dizi Gan Ddeoreojineun Donggeo isimli webtoon dramasından alınmıştır.

My Roommate Is a Gumiho' K-Drama Keeps Fans Invested with its Fantasy-Romance Storyline

My Roommate Is A Gumiho Karakterleri

Son dönemlerin en çok izlenen Kore dizileri arasına girmeyi başaran My Roommate Is A Gumiho, oyuncu kadrosu ile bir hayli ilgi çeken dizilerden biri olmayı başarıyor. Başarılı oyuncuları ile izleyicilerini ekranlara kitleyen My Roommate Is A Gumiho dizisi karakterleri hakkında bilgi almak için yazımızın devamını okuyun.

Shin Woo Yeo

Upcoming K-Drama] Character Guide to Fantasy Romance Series 'My Roommate Is a Gumiho' - ZAPZEE

999 yaşındaki 9 kuyruklu tilkidir. Lee Dam’ın üniversitesinde profesördür. Oldukça çekici ve akıllı biridir.

Lee Dam

5 Best Satisfying Quotes by Hyeri in 'My Roommate Is a Gumiho' - ZAPZEE

Bilyeyi yutan ve onu çıkarmak için her yolu deneyen bir üniversite öğrencisidir. Açık sözlü, tuttuğunu koparan bir kızdır. Hiç ciddi bir ilişkisi olmamıştır.

Yang Hye Sun

Korean Drama "My Roommate Is A Gumiho" (Synopsis + Cast + Preview) - Korean All Day

Woo Yeo’nun arkadaşı ve 9 kuyruklu bir tilkidir. Fakat insan olmayı başarmıştır ve Woo Yeo’ya hava atmaktadır. Çekici ve saf biridir.

Do Jae Jin

Half-way into My Roommate is a Gumiho, find out if it's worth your time!

Yakışıklı ve iyi huylu biridir. Eski sevgilisine tutukludur. Onun için her şeyi yapmaya hazırdır. Gerçek aşkını bulmaya çalışmaktadır. Ta ki Hye Sun’u görene kadar. Hye Sun ile tanıştıktan sonra bundan sonra gerçek aşkını aramasına gerek yoktur çünkü artık yanındadır.

Gye Sun Woo

My Roommate Is a Gumiho'' Konusu ve Oyuncuları » Güney Kore Sineması

Üniversite son sınıf öğrencisidir. Lee Dam ile aynı üniversiteye gitmektedir. Yakışıklılığı ve zekası ile kızların gözdesidir. Lee Dam’ın farklı biri olduğunu görür ve ilgisini çeker. Bunca zamandır hiçbir kız tarafından reddedilmeyen Sun Woo, Lee Dam tarafından reddedilmiştir. Bu onu Lee Dam’a daha çok çekmektedir.

My Roommate Is A Gumiho İzle

Her bölümüyle izleyicilerini ekranlara kilitleyen My Roommate Is A Gumiho dizisini izlemek için aşağıdaki videoyu izleyin.