Korelilerin Kahvaltıda Yediği En Popüler 12 Yiyecek

İşte Korelilerin kahvaltıda yediği 12 yiyecek.

Kore kahvaltısı herkese göre değişir. Kore’yi ilk ziyaret ettiğimde, seçim yapabileceğim birçok seçenek vardı. Bazı araştırmalar Korelilerin çoğunun banchan ile beyaz pirinç yediğini göstermiştir. Kimchi ve fasulye filizi gibi yan yemeklerle sade beyaz pirinç.

Bu kahvaltının hazırlanması çok kolaydır ve sizi doyurur. Son birkaç yıldır banchan ile pirinç yiyorum. Daha önce hiç denemediyseniz, evde yapmayı deneyin. Çok kolay ve hızlı. Salatalık ve hatta kızarmış sığır eti gibi başka garnitürler de ekleyebilirsiniz. Ne sevdiğin gerçekten sana kalmış.

İLGİLİ: Kpop İdollerinin Bir Günlük Rutini Ve Programı

1. Muzlu Beyaz Pirinç

Banchanlı beyaz pirinç Kore’de çok popülerdir ve insanların eskiden yediği geleneksel bir yemektir. Büyükanne ve büyükbabalarından torunlarına taşınıyor. Kore’de kahvaltı daha modern hale geldi ve günümüzde insanlar neredeyse her şeyi yiyor.

Herkesin zevki farklı olduğundan, herkesin kahvaltıda yediği kesin bir tarif veya yemek yoktur. Neyse ki banchanlı beyaz pirinç hala çok popüler bir Kore kahvaltısıdır ve kendiniz denemek için harikadır. Yemek yapmak çok kolaydır ve ayrıca öğle veya akşam yemeklerinde de yenebilir.

Banchan temelde sade pilavla yediğiniz fasulye filizi ve kimchi gibi yan yemeklerdir. Biraz susam yağı ile daha da iyi.

2. Kimchi Kızarmış Pilav

Kimchi kızarmış pilav, herkesin daha önce duyup denediği yemeklerden biridir. Kimchi kızarmış pilav yapmak çok kolaydır ve birçok insan onu sever. Özellikle genç nesil, kendi damak zevkinize göre hazırlayabildiğiniz için bol miktarda kimchi kızarmış pilav yiyor.

Bu kahvaltının en sevdiğim yanı sıcak bir yemek yemeniz ve çok hızlı hazırlaması. 10 dakikadan az sürer, ayrıca kızarmış pilavın içine biraz et bile yiyebilirsiniz.

Kimchi kızarmış pilav yiyen çoğu insan, çoğu zaman fazla zamanı olmayanlardır. 10 ila 15 dakikalık hızlı bir kahvaltı ve işe yarayacaklar.

İLGİLİ: Koreli Erkekler Ve Kpop İdolleri Neden Sakalsız?

3. Hazır Ramen Erişte

Hazır erişte, dünya çapında son derece popülerdir. Bunu sadece Koreliler değil, dünya çapında birçok insan da kahvaltıda yiyor. Kolay, hızlı ve lezzetlidir. En sağlıklı kahvaltı olmayabilir ve yine de çok iyidir.

Pek çok Koreli genellikle geceleri atıştırmalık olarak hazır erişte yer. Pek çok Korelinin kahvaltı olarak hazır ramen erişte yediğini gerçekten görmüyorsunuz. En sağlıklısı değil ve Korelilerin kahvaltıda sağlıklı yemekler yedikleri biliniyor.

Hemen hemen herkes kahvaltıda hazır erişte yemiştir çünkü kolaydır, ancak bunu her zaman yapmamayı unutmayın. Çok fazla paket erişte yemek çok fazla kilo almanıza neden olabilir, bu nedenle gün boyunca yiyecek alımınızı takip etmeye çalışmaktan kaçının.

4. Marul ve Kimchi ile Samgyeopsal

Bu Kore kahvaltısı her gün gördüğünüz gibi değil, ancak yine de bazı insanlar kahvaltıda samgyeopsal yiyor. Kore’de çok popüler çünkü lezzetli.

Bu tür kahvaltılar en sağlıklısı olmadığı için pek sık görmüyorsunuz, ancak bunları kahvaltıda yiyen çok az insan var. Kolaydır ve sadece eti pişirmek için ızgara yapmanız gerekir.

Normalde insanlar, bazılarıyla sıkı bir çalışma gecesinin ardından akşamları samgyeopsal yerdi.

Dünyanın herhangi bir yerinde tam anlamıyla yiyebileceğiniz için bu kahvaltı geleneksel bir öğün değil.

5. Pirinçli Bulgogi

Bulgogi, baharatlı sığır etidir ve genellikle pirinçle yenir. Sabahları fazla vaktiniz yoksa Bulgogi harikadır. Yapması çok kolay ve bu günlerde bir uygulamadan sipariş verebilirsiniz. 10 dakika içinde, genellikle evinize teslim edilir ve kahvaltınız hazırdır.

Çok popüler bir Kore yemeği ve tüm nesiller arasında popüler. Bulgogi’yi daha önce duymamış ve hiç tatmamışsanız. Kendin yapmanın çok iyi ve kolay olması nedeniyle bunu yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Bulgogi genellikle Kore barbekü restoranlarında sipariş edilir, ancak bazı insanlar onu kahvaltıda yer.

6. Yosun Çorbası

Yosun çorbası Kore’de çok popüler ve Kore kahvaltısı yapmak çok kolay. Bilmeyebileceğiniz bir gerçek, deniz yosunu çorbası genellikle birinin doğum günü olduğunda yenir. Deniz yosunu çorbasının kahvaltı olarak en sevdiğim yanı, onu pirinçle karıştırabilmeniz.

Bu geleneksel bir Kore kahvaltısıdır ve isterseniz başka malzemeler de koyabilirsiniz. Koreli arkadaşlarımın çoğu neredeyse her hafta kahvaltıda deniz yosunu çorbası yiyor.

Çorba kolaydır ve sabahları hiç deniz yosunu çorbası içmediyseniz, denemenizi şiddetle tavsiye ederim çünkü akıllara durgunluk veriyor ne kadar iyi.

7. Bibimbap

Bibimbap kahvaltı için harikadır, yapımı kolaydır ve sağlıklıdır. Çoğunlukla öğle yemeği için yiyorum, ama aynı zamanda kahvaltı olarak yemek de harika. Pek çok Koreli bibimbap yiyor ve Seul’de çok popüler. Bibimbap’ı hemen hemen her sokakta bulabilir ve zevkinize başka malzemeler ekleyerek onu daha da güzelleştirebilirsiniz.

Bibimbap yapmanın birçok yolu vardır. Bunu yapmanın en kolay yolu biraz pirinç pişirmektir. Üstünde biraz sebze olan bir kaseye koyun ve susam yağı eklemeyi unutmayın. Pirinçle karıştırırsanız susam yağı harikadır.

Baharatlı soslar gibi diğer malzemeler de bibimbap’a eklenebilir. Baharatlı Kore yemekleri , özellikle bibimbap olmak üzere Kore’de çok popüler.

8. Jajangmyeon (Siyah Fasulye Eriştesi)

Jajangmyeon, yanında biraz turşu bulunan siyah fasulye soslu erişte. Çoğu insan jajangmyeon’u götürmek için sipariş eder ve bu kolay, hızlı ve kahvaltı için harikadır. Diyet yapıyorsanız veya kilo vermek istiyorsanız en iyi kahvaltı olmayabilir.