Tteokbokki Helal Mi ve Vegan mı? Tüm Merak Edilenler

Kore’yi ziyaret etme fırsatınız varsa, muhtemelen Tteokbokki helal mi, vegan mı veya baharatlı olup olmadığını merak ediyorsunuzdur. Ben de Kore’yi ziyaret ederken aynı şeyi soruyordum.

Tteokbokki, gençler arasında çok popüler olan pirinç kekleridir.

Bunları sokak gıda pazarlarından marketlere kadar hemen hemen her yerde bulabilirsiniz. Çok popüler ve birçok insan neredeyse her gün onları yer. İlk başta, vegan olduğum için onları yiyip yiyemeyeceğimi bilmiyordum ama biraz araştırma yaptım.

Kapsamlı bir araştırma yaptıktan sonra bulduğum şeyler işte burada.

İLGİLİ MAKALE: Korelilerin Kahvaltıda Yediği En Popüler 12 Yiyecek

Tteokbokki Vegan mı?

Evet, tteokbokki vegan. Pirinç keklerinden yapılır ve sokak pazarlarında satılanlar normaldir. Bununla birlikte, onlara bir çeşit et, balık köftesi ve balık suyu eklenmiş tteokbokki tarifleri de vardır.

Tteokbokki Helal mi?

Evet, tteokbokki pirinç kekinden yapıldığı için helaldir. Pirinç keklerine et eklenmemiş, kırmızı acı biber salçası var sadece bu sosun hangi yağdan yapıldığından emin olunmalı.

Tteokbokki Baharatlı mı?

Evet, tteokbokki baharatlı. Marketlerde ve sokak pazarlarında satılan hemen hemen tüm tarifler, onlara biraz baharat katan Kore kırmızı acı biber salçası ile yapılır. Bununla birlikte, baharatlı olmayan tteokbokki tarifleri var, ancak çoğu sokak pazarı bunları sunmadığından bunları marketlerde bulmanız gerekiyor.

İLGİLİ: Koreli Erkekler Ve Kpop İdolleri Neden Sakalsız?

Tteokbokki nedir?

Tteokbokki, kırmızı biber salçalı pirinç kekleridir. Kore’de çok popüler ve en çok satın alınan atıştırmalıklardan biri olarak görülüyor. Pek çok insan pirinç keklerini gerçekten seviyor çünkü yemeleri kolay ve hiç de pahalı değiller.

Kore’ye hiç gitmediyseniz, onları yemenizi şiddetle tavsiye ederim. Onları almanın en iyi yeri Myeongdong sokak pazarıdır . Orada çok uygun fiyatlarla her türlü yemeği bulabilirsiniz. Bu sokak pazarının harika yanı, etrafta dolaşan çok sayıda yabancı olması.

Bir başka artı da tteokbokki’nin vegan, helal ve baharatlı olmasıdır. Tteokbokki ile aldığınız sos, kırmızı acı biber salçası ile yapılır ve bu malzemeyi daha birçok yemekte bulabilirsiniz.

Hatta bazıları bu pazarın tüm Kore’de tteokbokki alabileceğiniz en iyi yer olduğunu söyledi. Şimdi bildiğinize göre, mutlaka deneyin!

Kızarmış tavuk

Kızarmış tavuk, dünyadaki hemen hemen her şehirde popülerdir. Ancak çoğu insan tteokbokki’yi kızarmış tavukla yemiyor.

İnsanların çoğunlukla yaptığı şey, kızarmış tavuk ve tteokbokki’yi ayrı ayrı sipariş etmektir, ancak bunları birlikte yediğinizde veya ısırdıktan sonra ısırdığınızda, ağzınız lezzetli yiyeceklerle patlayacaktır.

Tofu Dilimleri

Tofu dilimlerinin tteokbokki ile servis edilmesi çok yaygındır ve bu konuda gerçekten özel bir şey yoktur. Ancak yine de denemeye değer.

Birçok insan baharatlı bir şey ararken bunu sipariş eder. Genellikle kışın dışarısı gerçekten soğukken servis edilir. İnsanlar kar yağarken baharatlı yiyecekler yemeyi severler.

SSS

Tteokbokki’nin Tadı Nasıldır?

Tteokbokki’nin tadı biraz çiğnenebilir, tıpkı biraz müstehcenlikle birlikte ezilmiş pirinç gibi. Bu gerçekten tarif edemeyeceğiniz bir şey, ama onu küçük bir çubuğa sıkıştırılmış pirinç olarak görmelisiniz. Ondan sonra tatlı, ekşi ve baharatlı bir tat vermek için eklenmiş baharatlar var.

Tteokbokki’nin Maliyeti Ne Kadar?

Tteokbokki’nin maliyeti 2-6 $ arasındadır. Bu 1.000 ila 7.000 Kore wonu. Hatta kendiniz yaparsanız daha ucuzdur, pirinç kekleri bakkallardan satın alınabilir ve acı biber salçası da satın alınabilir. Her ikisi de toplamda 3-4 $ ‘a mal olurken, onları bir sokak gıda pazarında satın alırsanız, muhtemelen size yaklaşık 5 $’ a mal olacaktır.