K-Drama İncelemesi: Başlangıç

K-Drama İncelemesi: Start-Up, Studio Dragon tarafından üretilen bir Güney Koreli gençlik büyümesi romantik dram dizisidir. Bae Suzy , Nam Joo-hyuk , Kim Seon-ho ve Kang Han-na’nın oynadığı bir tvN Cumartesi-Pazar dizisi . Dizi 17 Ekim 2020’den 6 Aralık 2020’ye kadar yayınlandı. Start-Up , Oh Choong-hwan tarafından yönetildi ve Park Hye-ryun tarafından yazıldı. Bölüm başına yaklaşık 72-85 dakikalık çalışma süreleri ile toplamda 16 bölümden oluşur.

Start-Up , Forbes’un “2020’nin En İyi 13 Kore Draması” ndan biri olarak kabul ediliyor . Dizi ayrıca South China Morning Post’tan “2020’nin En İyi 10 K-Draması ” ve Vogue’dan “2020’nin En İyi 11 K- Draması” na dahil edildi .

K-Drama,Başlangıç : Drama İncelemesi

Başlangıç , karakterlerin gerileme hikayeleriyle başladı. Birkaç yıl öncesine giden Seo Dal-mi ve Seo In-je, ebeveynleri boşanana ve ayrı yaşamaya başlayana kadar kız kardeşlerdi. Dal-mi ve In-jae’nin büyükannesi bir mısır köpeği dükkanı işletmektedir. Şu anda, büyükanne, bir yetim ve sanal yatırım yarışmasının galibi olan genç Jip-yeong’a barınak sağlıyor.

İLGİLİ: Bae Suzy Diyeti Ve 1 Günlük Diyet Listesi

Dal-mi’nin yalnızlığı nedeniyle, kız kardeşi yeni ailesiyle yaşadıktan sonra cahil olduğu için, büyükannesi torununun yeniden gülümsemesine yardımcı olmanın bir yolunu arıyor. Ji-pyeong, o sırada Matematik Olimpiyatını kazanan Nam Do-san takma adıyla Dal-mi’ye mektup yazmak zorunda kaldı. Yine de bu bağlam, dramadaki her şeyin temeliydi.

Start-Up , genç işletmelerin genellikle yeni şirketler olarak bilinen yeni şirketler kurma mücadeleleri hakkında hikayeler anlatıyor. Seo Dal-mi, Koreli Steve Jobs olmayı hayal ediyordu. Girişimlerin kendi işlerini kurmaları için bir merkez görevi gören Güney Kore Silikon Vadisi Sand Box’a katılmaya karar verdi. Sand Box’ta Ji-pyeong ve konuk öğretim görevlisi olarak görev yapan kız kardeşi In-jae ile tanışır. Nam Do-san ayrıca kendi şirketi Samsan Tech’in diğer üyeleriyle birlikte Sand Box’a katılıyor. Seo Dal-mi, Nam Do-san, Han Ji-pyeong ve Won In-jae’nin yolculuğu burada başladı.

K-Drama, Spoiler Uyarısı: Beklediğiniz Gibi veya Olmadığı Gibi Başlatmanın Sonu mu?

Seo Dal-mi, son bölümde kalbinin kime bağlı olduğuna nihayet karar verir. Ayrıca Do-san ve eski arkadaşlarının geliştirdiği girişim olan Samsan Tech daha fazla ilgi görüyor.

Son bölümde Dal-mi, Smart City ihalesinde şirketin Sabah IA lideri Sang Soo ile rekabet etmeyi kabul eder. In-jae’nin üvey kardeşi Sang Soo, daha sonra Hyungju Daily’den bir muhabire Dal-mi’nin şirketini çökertecek bir makale yazması için rüşvet verdi.

Ji-pyeong, dağıtılan makalenin Dal-mi’nin şirket itibarına zarar vereceğinden ve ihaleye katılmalarını engelleyeceğinden endişe ediyor. Ancak Dal-mi ve ekibi bunun farkında görünüyor. Zaten önleme için bir plan hazırladılar. Buna ek olarak, Do-san’ın yardımıyla, bir bilgisayar korsanlığı olayıyla Morning IA ile yüzleşebildiler, bu da Sang Soo’nun şirketinin ihaleye katılamamasına neden oldu. Sonunda, Dal-mi liderliğindeki Cheongmyeong Şirketi ihaleyi kazandı.

İLGİLİ: Kore Diyeti Yapmak İsteyenlere 15 Tavsiye

Han Ji-pyeong Ekibi için, hepiniz için üzücü bir gün olmalı. Sonunda Dal-mi’nin kalbi Do-san’a gider. Aşkının karşılıksız olduğunu anlayan Ji-pyeong, Dal-mi’nin aşkının peşinden gitmemeye karar verir. Yurt dışına taşınmayı planlıyor. Ancak gençliğinden beri tanıdığı büyükanne onu durdurdu ve kırık kalbinin üstesinden gelebilmek için güzel öğütler verdi.

2020’ye hızla ilerleyen Seo Dal-mi ve Nam Do-san, Cheongmyeong Company’nin hala sırasıyla CEO’su ve CTO’su. Fotoğraflar evli olduklarını, yani sözleşmeyi kazandıklarını gösteriyor. In-jae ve Ji-pyeong’un ikisi de hala şirkette çalışıyor ve hikaye dördünün de bir hissedarlar konferansına gitmesiyle sona eriyor.

Başlangıç Oyuncusu ile Tanışın !

Ana Oyuncular
  • Bae Suzy, Seo Dal-mi rolünde: Seo Dal mi, büyük enerjiye sahip biri. Koreli Steve Jobs olmayı arzuluyor. Dağıtım hizmetleri, golf kursları, kitapçı işletmeciliği ve çağrı merkezleri gibi çeşitli yarı zamanlı işlerde çalıştı. Üniversiteden ziyade sosyal hayata erken girişinin bir parçası olarak bir dizi mesleği sürdürebildi. Çocukken annesi ve kız kardeşi tarafından terk edilmiş ve şimdi babasıyla yaşamaktadır.
  • Nam Joo-hyuk, Nam Do-san rolünde: Nam Do-san, Samsan Tech’in kurucusu ve yetenekli bir yazılım mühendisi. Hobisi örgü örmek ve her gün aynı kareli gömleği giyiyor. Gençken Matematik Olimpiyatları’nda en genç büyük ödülü kazandığında, kasabanın bir dahi olarak konuşması oldu. Bununla birlikte, rakipsiz kodlama yeteneklerine rağmen, öz saygısı o kadar kırılgan ki hiç kimseyle göz teması kuramıyor.
  • Han Ji-pyeong rolünde Kim Seon-ho: Han Ji-pyeong, SH Venture Capital’in başkanıdır. Han Nehri manzaralı lüks arabalara ve lüks dairelere sahip zengin bir adamdır. İnanılmaz yatırım yeteneklerinden dolayı “yatırımların Gordon Ramsay’i” unvanını kazandı.
  • Kang Han-na, Won In-jae / Seo In-jae rolünde: Won In-jae, Seo Dal-mi’nin ablasıdır. Kız kardeşinden farklı olarak eğitim geçmişi, güzelliği, zenginliği ve diğer her şeyi var. Won In-jae, Nature Morning’in CEO’su. Üvey babası Yönetim Kurulu Başkanı Won’un varlıkları ve bağlantıları nedeniyle şirket, kuruluşundan bu yana kısa sürede sektöre hakim oldu.