Kore Diyeti Yapmak İsteyenlere 15 Tavsiye

Kore Diyeti: Eminim ki, başladığınız ve vazgeçtiğiniz her yeni diyetten önce ve sonra böyle şeyler duymuşsunuzdur perişan. Ancak Kore diyeti farklıdır ve bu harika diyetten en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için size en iyi Kore diyeti ipuçlarını vermek istiyoruz.

Yani daha fazla uzatmadan, hemen içine atlayalım.

1. Sebze yemeye başlayın

Sebzeler Kore diyetinde çok önemlidir. Kalçanıza ağırlık vermeden sizi doyuran sağlıklı yan yemeklerdir. Çok çeşitli sebzeler, herkesin diyetleri için doğru yan yemekleri bulacağını garanti eder. Korelilerin ne yediğine baktığınızda, sebzelerin her öğünün bir parçası olduğunu göreceksiniz.

2. Yeterince su için

Bol su için ve gün boyunca bol su içtiğinizden emin olun. Su sizi dolduracak ve herhangi bir atıştırmalık yemediğiniz den emin olmanızı sağlayacaktır.

ÖNERİLEN: En iyi 7 Kpop Diyeti Ve Popüler İdol Diyetleri

3. Payınıza dikkat edin

Yemek porsiyonlarınızın büyük ve amerikan boyutunda olmadığından emin olun. Tam porsiyonlar yiyerek doğru miktarda yiyecek için bir fikir edinin. Kağıt bardak diyetine gitmeniz gerekmez, ancak arkasındaki fikir doğru porsiyonu bulmanıza yardımcı olacaktır.

4. Soda yerine su için

Artık soda almayın. Aksine o taze ve lezzetli suyu alın. Şekerli sodayı diyetinizden çıkarabilirseniz, zaten bitiş çizgisinin yarısına geldiniz. Evet su zaman zaman biraz sade olabiliyor ve gün boyunca sadece su içmek sıkıcı olabiliyor. Ama hata yapmayın, su hak ettiğiniz vücuda kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Suyunuzu biraz limon ve salatalık tadıyla süsleyin.

5. Motive kalın

Diyet sırasında motivasyon son derece önemlidir. Motivasyonunuzu kaybederseniz, muhtemelen yeni ve sağlıklı yaşam tarzınızdan vazgeçeceksiniz. Bu nedenle hedeflerinizi ve motivasyonunuzu her gün gözünüzde canlandırmanız gerçekten çok önemli. Neden diyet yaptığınızı bildiğinizden emin olun. İster sağlığınız için ister büyük aşkınız için olsun.

6. Kore yemeklerini deneyin

Kore yemeği pişirmeye başlayın ve diyetinize nasıl fayda sağlayacağını görün. Kore yemekleri başlangıçta göründüğü kadar zor değil. İhtiyacınız olan tek şey bazı temel malzemeler ve gitmekte fayda var. Kore yemekleri sağlıklı, lezzetli ve kilo vermenize yardımcı olacak.

7. Az ye

Eskiden olduğundan daha az ye. Bu kadar basit. Dün ne kadar içtiğinizi veya dün akşam akşam yemeğinde ne kadar ikinci yardım aldığınızı kendinize sorun. Önümüzdeki günlerde biraz daha az yemeye dikkat edin. Ve adım adım azaltın.

İLGİLİ: Kpop Diyet Ve Kilo Kaybı İçin İpuçları

8. Kpop antrenmanımızı yapın

Ne kadar iyi yerseniz yiyin, iyi bir egzersiz yapmadan o harika vücuda sahip olmak zor olacaktır. Ama endişelenme. Bu iğrenç kiloları kaybetmenize yardımcı olacak bir Kpop egzersizi hazırladık .

9. Antrenman

Yani antrenmanımızı yaptın ve şimdi ne olacak? Egzersiz yapmalısın. Çalışmayı ertelemeyin. Başlamak için sadece Kpop antrenmanımızı kullanın. Sıkılırsanız, spor salonuna gidin veya arkadaşlarınızla buluşun. Bu, egzersiz yapmayı daha eğlenceli hale getirmenin harika bir yoludur.

10. Kore diyet planımızı alın

Her diyet yapılandırılmalıdır. Bu yüzden bir diyet planınızın olması önemlidir. Yine de kendin bulmana gerek yok. Çünkü biz zaten sizin için bir tane inşa ediyoruz. Sadece buradan alın ve yeni ve sağlıklı hayatınızı yaşamaya başlayın.

11. Biraz baharat alın

Yani Kore yemeklerinin sadece pirinç ve sebzeden ibaret olduğunu mu düşünüyorsunuz? Biraz Kore baharatları alın ve Kore yemeklerinin çok fazla çeşidi olduğunu göreceksiniz. Bu muhteşem mutfaktan asla sıkılmayacağınıza söz veriyoruz.

12. Meyveleri tatlı olarak tüketin

Tatlılarınızı atlamanızı istemiyoruz. Hepimiz tatlıları severiz. Ama tatlılarınızı daha sağlıklı yapmalısınız. Sadece meyveleri tatlı olarak tüketin ve bunun ne kadar büyük bir fark yaratacağını göreceksiniz. Dondurma, bisküvi ve pastalardan kurtulun. Sadece tüm bu harika meyvelerin tadını çıkarın.

İLGİLİ: 7 Kpop Egzersizleri Hatası Ve İpuçları

13. Kahvaltıyı atlamayın

Lütfen kahvaltıyı atlamayın. Sabahları güzel bir yemeğe ihtiyacın var. Sabahları yiyecekleri gerçekten azaltmak istiyorsanız, en azından bir muz veya başka bir meyve yiyin.

14. Yeterince uyu

Yeterince uyuduğunuz dan emin olun. Bu size ertesi gün enerji verecek ve Kore diyetinizde olduğunuz sürece buna ihtiyacınız olacak. Özellikle başlangıçta.

15. Kore diyet sırlarımıza göz atın

Bu Kore diyeti ipuçları yeterli değilse, Kore diyeti sırlarımıza göz atmalısınız. Kore diyetini günlük yaşamınıza entegre etmenize yardımcı olacaklar.

İşte bu kadar. Hayatınızı daha kolay ve sağlıklı hale getirecek 15 Kore Diyeti ipucu. Çünkü diyet sadece kilo vermekle ilgili değildir. En sevdiğin Kpop idolüne benzemek ister misin? O zaman sıska olabilmeyi ummak yerine formda olduğunuzdan emin olun. Hayattaki tüm hedeflerinize ulaşmanın tek yolu budur.