Bae Suzy Diyeti Ve 1 Günlük Diyet Listesi

Bae Suzy Diyeti: Daha çok Suzy olarak bilinen (10 Ekim 1994 doğumlu) Bae Su-ji’nin güzel, doğal yüzüyle ve vücuduyla ünlü olduğu herkesçe biliniyor . Güzelliğinden dolayı Bayan A’nın görseli oldu. Güzelliği Hong Kong’daki Madame Tussauds’da balmumu figüründe ölümsüzleştirildi ve figür olan ilk Koreli kadın sanatçı oldu. Doğal doğuştan güzelliğine sahip olmasına rağmen, güzel vücudu sıkı bir diyet planı ve egzersizin sıkı çalışmasıyla kazanıldı. Acı yok, kazanç yok, değil mi?

Suzy’nin Üstün Vücut Dönüşümü

Suzy 2010’da çıkış yaptığında oldukça zayıftı. Ve 2011’de Dream High dizisinde rol aldığında , tıknaz ve şişman görünüyordu. Pek çok kişi onun o kadar şişman olmadığını söyledi, ancak 2011 Suzy çıkış yaptığı eski fotoğraflarıyla karşılaştırılırsa, biraz kilo aldığı belliydi. Super Junior’dan Leeteuk , “Suzy’nin biraz yağ kaybetmesi gerekiyor” diyerek Suzy ile dalga geçti bile. Suzy çok genç yaşta çıkış yaptı, bu yüzden kilosu ergenlik çağındaki büyümesi nedeniyle dalgalanmış olabilir.

Dream High’da göründükten sonra Suzy diyet planına başladı. 2013’ten beri Suzy yavaş yavaş daha zayıf görünüyordu. Suzy, diyetine 2016’da yayınlanan Uncontrollably Fond adlı dizisine hazırlanmak için başladığını söyledi . Şimdi bile çok güzel ve oldukça zayıf görünüyor. Suzy’nin ilk çıkış öncesi, tombul dönem ve daha yeni fotoğraflar arasında bir karşılaştırma yapalım !

İLGİLİ: Kore Diyeti Yapmak İsteyenlere 15 Tavsiye

Bae Suzy Diyet Öncesi ve Sonrası

Suzy’nin uyguladığı diyet programı sadece kilosunu değil, görünüşünü de değiştirdi. Diyet sonrası yaşadığı karizma onu eskisinden daha olgun gösteriyor. Drama projeleri sayesinde programı başarıyla sürdürdü ve hatta yeni bir kadın yarattı.

Suzy, Uncontrollably Fond’daki rolü nedeniyle akşam 6’dan sonra yemek yemesini yasakladı . Bu dizi, karakterinin hasta olduğu hakkında bir hikaye anlatsa da güçlü karizması ve olgunluğu karaktere çok yakışıyor. Diyet planı, başarı öyküsünde büyük bir rol oynadı.

Diyetten önce, Suzy hala Dream High’da bir kız öğrenci imajına sahip . Kilosunun dönüşümü While You Were Sleeping ve Vagabond dizisi için oldukça iyi gidiyor . Her iki dizide de zinde ve güçlü görünmesi gerekiyordu.

“Zaman Sınırı” Diyeti-1 Günlük Diyet Listesi

Suzy, uyguladığı diyetin “Zaman Sınırı” diyeti olduğunu açıkladı. Bu diyet, akşam 6’dan sonra hiç yiyecek almayan aralıklı aç kalmayı gerektirir. Sadece akşam yemeği zamanını sınırlamakla kalmadı, aynı zamanda menünün düzenlenmesini de gerektirdi. Suzy’nin diyet menüsüne bir göz atalım:

Kahvaltı – küçük bir porsiyon tavuk göğsü
– bir tatlı patates
– bir fincan az yağlı süt
Öğle yemeği – yarım kase esmer pirinç
– salata
Akşam yemegi  – iki tatlı patates

Suzy’nin diyet menüsü diğer sanatçılar arasında en dengeli olanı olabilir çünkü düşük bir miktar olsa bile hala kalori, mineral, protein ve yağ alımı var. Suzy bu öğünlerin nasıl servis edileceğini söylemedi, ancak önerilen porsiyon kuru olanıdır. Suzy’nin diyetinin günlük toplam kalori alımı yaklaşık 900 kaloridir.

Bu tür bir diyetin her insan için farklı etkileri vardır. Bu diyet zor veya sıkıcı görünüyorsa, menüyü kendi vücudunuza uyacak şekilde yükseltebilirsiniz çünkü diyetin anahtarı, girdi kalorilerinin çıktı kalorilerinden daha düşük olmasını sağlamaktır. Örneğin tavuk göğsü balık olarak değiştirilebilir ve salata her gün farklı olmalıdır.

Not olarak kısa sürede kilo vermek istiyorsanız bu diyet kullanılır. Bu tür bir diyet, hayatınızın geri kalanında uygulayacağınız günlük bir diyet planı için önerilmez.

ÖNERİLEN: En iyi 7 Kpop Diyeti Ve Popüler İdol Diyetleri

Bae Suzy’nin Egzersizi

Suzy’nin egzersiz planı hakkında belirli bir bilgi yok. Bir spor salonunda egzersiz yapabilir ve ayrıca dans pratiği yapar (çünkü o bir kız grubu üyesidir). Ancak Suzy’nin konuk olduğu Get It Beauty adlı  varyete programında kol kaslarını güçlendirmek için “penguen egzersizi” ni tanıttı.

Suzy’ye göre, bu “penguen egzersizi” her zaman ve her yerde yapılabilir çünkü basit hareketi toplum içinde çok utanç verici olmayabilir. “Penguen egzersizi” kollar ağrıyana kadar yapılır.

Ek egzersizler için, seksi vücudunuzu daha hızlı elde etmek için 10 dakikalık squat, mekik, lunges, kalça kaldırma ve bacak kaldırma gibi ev egzersizlerini yapabilirsiniz.

Kilonuzla ilgili sorun yaşıyorsanız yukarıda Suzy’nin diyet yöntemini uygulamayı deneyebilirsiniz. Çok fazla diyet yöntemi var. İnsanların vücut durumlarına neyin uygun olduğunu öğrenmek için bir uzmana danışması gerekir. Ayrıca birkaç gün diyet deneyebilir ve size olumsuz yan etkiler yaratmazsa belki programa devam edebilirsiniz. Kim bilir, muhtemelen Suzy’ye benzer bir vücut yapısına sahip olabilirsiniz.