7 Kpop Egzersizleri Hatası Ve İpuçları

Kpop Egzersizleri: Kpop Egzersizinize başladınız ve bir süredir bunu yapıyorsunuz. Ama bir şekilde henüz büyük bir değişiklik göremiyor musunuz? Yanlış bir şey yapıyor olabilirsiniz. Bu nedenle, Kpop antrenmanınız sırasında muhtemelen her seferinde yaptığınız 10 hatadan bahsetmek istiyoruz. Bu hataları düzeltmenize yardımcı olacağız. Bu size nihayet o iğrenç kilolardan kurtulma şansı verecektir.

1. Çok şey çoktur

Egzersizinizi aşırı yapıyorsanız, kendinize herhangi bir iyilik yapmıyorsunuz. Evet, kendini buna adamış olman iyidir ve hiçbir şey yapmamaktan daha iyidir. Ancak çabucak yağ yakmak için çok çalışırsanız işler kötüye gider. Günler içinde tüm kilonuzu kaybetmek zorunda değilsiniz. Zaten bu şekilde sağlıklı değil. Kendinize bir hedef belirleyin ve buna göre egzersiz yapın. Bu aynı zamanda yaralanmanızı da önleyecektir.

2. Bir planınız yok

Zamanınızı akıllıca kullanmak için bir Kpop egzersiz planına ihtiyacınız var. Kendiniz için bir plan yapmanız önemlidir. Gerçekte olduğundan daha zor geliyor. Makalelerimizden bir antrenman için biraz ilham alın . İstediğiniz vücuda sahip olmak zaman alacak. Ancak iyi bir egzersiz planı ile oraya varacaksınız. Bu konuda yardıma ihtiyacınız olursa yorumlarda bize bildirin, size geri döneceğiz.

İLGİLİ: Öğrenebileceğiniz 7 SNSD Diyet Dersi

Kpop Egzersizleri: 3. Isınmıyorsun

Yeni başlayanlar genellikle ısınmayı atlar veya çok kısa tutar. Ancak iyi bir ısınma, antrenmanınızın temelidir. Vücudunuzu Kpop antrenmanı için hazırlamanız gerekiyor. Buna esneme ve biraz kardiyo dahildir. Bu şekilde hem yaralanmaları önleyecek hem de kilo vermiş olursunuz. Ve vücudun daha zayıf görünecek.

4. Tek kardiyo seçeneğiniz koşmaktır

Kilo vermek istiyorsanız, onu düzenli kardiyo egzersizleriyle yakmanız gerekir. Bu kadar basit. Ancak kardiyo antrenmanları sıkıcı olabilir. Özellikle de her zaman aynısını yaparsan. Artık koşmak istemiyorsanız, alternatifler aramalısınız. Ve düşünebileceğiniz birçok alternatif var. Basketbol, ​​yüzme, futbol, ​​tenis, voleybol vb.

5. Gerçekçi olmayan beklentiler

Önümüzdeki hafta Girls Generation’ın bir üyesi gibi görünmeyi planlıyorsanız, yıkıcı bir hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Gerçekçi olmayan hedefler koymayın. Bu, o güzel şekilli vücuda sahip olacağınız anlamına gelmez. Ama biraz zaman alacak. Bunu aklınızda bulundurun. Aksi takdirde Kore diyetine ve Kpop egzersizinize bağlı kalmakta zorlanacaksınız .

Kpop Egzersizleri: 6. Egzersizin yanlış şekli

Yanlış bir antrenman yaparak, sadece verimsiz değil, aynı zamanda bir sakatlık durumunda da olabilirsiniz. Bundan kaçınmak için infazınızı doğru yapmalısınız. Emin olmak istiyorsanız, nasıl doğru egzersiz yapılacağına dair videoları izleyin veya kişisel bir eğitmen edinin. Kişisel bir eğitmen, özellikle yolculuğunuzun başlangıcında çok yardımcı olabilir.

İLGİLİ: KPop İdol Diyeti: 2021’de nasıl kilo verilir?

7. Daha az uyumak

Uyumak, genel sağlığınızın önemli bir parçasıdır. Vücudunuza Kpop antrenmanınızdan dinlenmeye yetecek kadar zaman vermek için uykuya ihtiyacınız var. Ek olarak, iyi miktarda uyku sağlığınıza büyük ölçüde fayda sağlayacaktır.