TWICE Dahyun Diyet ve Egzersiz Rutini 2021

TWICE Dahyun Diyet: Tüm idoller eğitimleri sırasında çok karanlık bir aşamadan geçiyor ve bunun ne olduğunu, diyeti bildiğinizden eminiz. En çok kadın yıldızlar acı çekiyor, çünkü  kadınlar Kore klişesine uymak zorunda. TWICE Dahyun’un diyetinde bu kısıtlamaların ne hakkında olduğunu biraz daha anlayabileceksiniz.

Kim Dahyun, TWICE’ın rap grubunun bir parçası ve vücudu her zaman zayıf olsa da, onu çok fazla panik, stres ve endişeyle dolduran bir diyetten geçmek zorunda kaldı. Tofu’muzun çıkış yapmak ve sektördeki en popüler idollerden biri olmak için geçmesi gereken her şeyi bilmek ister misiniz ? İşte detaylandırıyoruz!

TWICE Dahyun’un diyetindeki tüm kısıtlamalar

Dahyun’un çıkış öncesi aşamasında zayıf bir figürü olmasına rağmen, JYP Entertainment’tan çıkmak için yine de eğitim ekibine ait olması gerekiyordu. Aslında onun için stresli, çok zor ve hatırlamak bile istemediği bir dönemdi.

ÖNERİLEN: Dahyun Kaç Kilo,Boy,Yaş ve İnstagram Hesabı

SIXTEEN programına girdikten sonra Dubu, Momo ve Mina ile takım kurdu. Her gün ağırdılar ve eğer şartlara uymazlarsa sert eleştiriler aldılar ve sağlıklarını riske atan diyetlerle bile kilo vermeye devam etmeleri için baskı gördüler.

Hatta “atıştırmalıklar ve diğer şekerli yiyecekleri” tüketmemek için ajansın kafeteryasını bile kapattılar . Ancak bu burada bitmedi, yemek yemeleri engellendi ve neredeyse bütün gün egzersiz yapmak zorunda kaldılar! Dahyun’un diyeti işte bu kadar zor ve stresliydi, o yıllarda çok ağladığını hatırlıyor.

Neyse ki Dahyun artık çok daha sağlıklı bir diyete ve vücuduna uygun bir antrenmana sahip.

İLGİLİ: Goo Hara Neden Öldü,Kaç Yaşında Öldü?

Kim Dahyun’un fiziksel özellikleri

TWICE’dan Dahyun’un antrenmanını ve diyetini bilmek için fiziksel özelliklerini bilmek ve iyi bir vücut kitle indeksine (BMI) sahip olup olmadığını, yani kilosunun boyu ve yaşı ile tutarlı olup olmadığını analiz etmek önemlidir.

  • Yaş: 24 yaşında (Kore yaşı). Doğum günü 28 Mayıs.
  • Yükseklik: 1,63 m
  • Ağırlık: 48 kg
  • Göğüs Çapı: 81.2cm
  • Bel ölçüsü: 60,9 cm
  • Kalça ölçüsü: 86,3 cm

Dahyun’un eğitim planı

Rap Prenses şanslı olduğunu vücudu genetik faktörlere bağlı ince olan (ailesi incedir). Bununla birlikte, Tofu da ihmal edilmez ve eğrilerini aşağıdaki rutinlerden korur.

ONCE rapçinin dans tutkusunu biliyor ve bu egzersizden çok sayıda kalori kaybetmeyi başarıyor. Dahyun 2 tür antrenman uygular : biri sabah diğeri gece .

Sabah rutini

Sabah antrenmanı için Dahyun 1 1/2 saatini kardiyoya ayırıyor. Bu, çok sayıda atlama, bükülme ve kalça hareketi içeren bir dans rutini ile gerçekleştirilebilir. Dansla aranız iyi değilse, onu koşma veya bisiklete binme gibi aktivitelerle değiştirebilirsiniz.

gece rutini

Bu planda Dahyun kendini vücudunu tanımlamaya ve tonlandırmaya adamıştır , bu nedenle karın ve kalça kasları için ağız kavgası, mekik, plank, sırt tekme ve Rus beli gibi bazı egzersizler uygular.

Dahyun, çok fazla esneklik, hareket ve denge kazanmanıza yardımcı olacak bir egzersiz olan bir tur Pilates ile sona eriyor.

TWICE Dahyun Diyet Listesi

Bahsettiğimiz gibi, stajyerlik döneminde Dahyun çok katı bir diyet uyguladı ve sadece biraz pirinç ve biraz tatlı patates yiyebildi.

Bugün geçmişi unutan Dudu , diyeti çok daha dengeli, sağlıklı ve gerçekten ihtiyaç duyduğu kaloriyi sağlıyor . Burada TWICE’dan Dahyun’a benzer bir diyet planı öneriyoruz. Tabii ki önce beslenme uzmanınıza danışmadan diyete başlamamanız gerektiğini unutmayın.

  • Kahvaltı: avokadolu kepekli tost. Narenciye ve doğal su.
  • Yiyecek: pilav, ızgara tavuk, buğulanmış sebze ve salata.
  • Atıştırmalık: protein bar veya az şekerli krep.
  • Akşam yemeği: somon ve sebze çorbası.