Taze Meyve ve Sebzeler Nasıl Dondurulur

Taze Meyve ve Sebzeler Nasıl Dondurulur: Ekstra ürününüz var mı? Dondur şunu! İşte taze meyve ve sebzeleri daha uzun süre dayanmaları için nasıl donduracağınız konusunda sizlere yardımcı olacak yöntem:

Şu anda bakkalda, donmuş ürünlerden çok taze ürünler bulma olasılığınız daha yüksek olabilir. İnsanların çok sayıda dondurulmuş meyve ve sebze satın almalarının nedeni, taze emsallerinin aksine uzun süre (aylar ve aylar) dayanmalarıdır. Bununla birlikte, sadece taze bulabilirseniz veya bahçenizden bir lütuf alabilirseniz, meyve ve sebzeleri dondurmak için onları uzun süre sürdürmeye yardımcı olacak pek çok ipucumuz var. Bir paket önceden dondurulmuş çilek veya brokoli satın almak kadar kolay değil, ancak yolda meyve ve sebzeleriniz olduğunda mutlu olacaksınız.

Sebzeleri dondurmadan önce birkaç dakika haşlamak (kaynar suda hızlı pişirmek) için sobanın üzerinde durmanız gerekecek. Bu adım bakterileri öldürür ve gıdayı parçalayan enzimlerin etkisini durdurur, vitamin ve mineral kaybını yavaşlatır ve rengi parlaklaştırır. Sonraki dondurma, sebzeleri nispeten besin açısından zengin bir durumda kilitler.

Ürününüzü dondurmadan önce , doğranmış meyve ve sebzeleri büyük bir fırın tepsisine koyun . Bu şekilde, bireysel parçalar tek bir katı blok halinde birleşmez. İhtiyacım olan her şeyi çantadan alıp geri kalanını tekrar dondurucuya koyabilirim. Artık tüm kapsayıcıyı kullanmayı taahhüt etmem gerekmiyor. Turta, gevrek veya kolay meyve yüzlü yapmak için birkaç bardak çilek, şeftali veya başka meyveler alıyorum .

İLGİLİ: En Sağlıklı Ekmek Çeşitleri Nelerdir?

Marketteki mahsul bölümü kasvetli göründüğünde, dondurulmuş sebzelerimi çorbaya karıştırıyorum, güveç ya da hızlı sebze garnitürü yapıyorum . Bu yüzden, pazarda harika bir ürün bırakmayın veya taze meyve veya sebzeleri atmayın işte onları nasıl donduracağınız burada :

  • -Ürün hazırlayın
  • -Çoğu sebze dondurulmadan önce beyazlatılmalıdır (kaynar suda kısaca pişirilmelidir). Meyvenin beyazlatılmasına gerek yoktur.
  • -Beyazlatmak için: Hazırlanmış sebzeleri (yaklaşık 2 bardak) 1 galon suyu büyük bir tencerede kaynatın. Sebzeleri ekleyin, örtün, kaynatın ve pişirin. Aşağıdaki sebzeler için önerilen haşlama süresine bakın.
  • -Sebzeleri büyük bir kase buzlu suya aktarın. İyice boşaltın; kurulayın.
  • -Meyve veya sebzeleri büyük bir fırın tepsisine tek kat halinde yayın ve katılaşana kadar dondurun.
  • -Dondurulmuş sebzeleri veya meyveleri çeyrek veya galon büyüklüğünde dondurucu poşetlerine koyun. Veya meyve ve sebzeleri vakumlu kaplayıcı ile kullanılmak üzere üretilmiş poşetlere koyun ve dondurucuda saklamadan önce hava geçirmez şekilde kapatın.

Dondurulmuş yiyecekler hava ile temas ettiğinde, kötü tatlar gelişebilir. Paketin içindeki tüm havayı gideren vakumlu kaplamalar, tatların taze kalmasına yardımcı olur. Elde taşınan modeller ekonomiktir, hafiftir ve saklaması kolaydır. Üstleri fermuarla kapatılan yeniden kullanılabilir plastik torbalar ve torbadaki havayı emmek için kapatıcının takıldığı bir havalandırma deliği ile birlikte gelirler. Daha büyük modeller depolamak için daha hantaldır, ancak daha dayanıklıdırlar, bu nedenle yiyecekleri düzenli olarak dondurmayı planlıyorsanız harikadırlar. Ağır hizmet tipi plastik poşetleri, herhangi bir boyutta poşet oluşturmak için kesilebilir ve mühürlenebilir.