Somi Diyeti ve Kilo Verme: Çıkıştan Soliste

Kendiniz kilo vermek ve Somi diyeti denemek mi istiyorsunuz? Kilo verme yolculuğunu buradan okuyun!

Daha çok Somi olarak bilinen Jeon-Somi, IOI grubu altında çıkış yapan Hollandalı-Kanadalı-Koreli bir şarkıcı ve söz yazarıdır. Bu daha sonra dağıldı ve Bazıları kendi solo kariyerine hit şarkısı “Birthday” ile başladı.

Kariyerinin başlangıcından beri, zaten oldukça zayıftı ve yarı beyaz / Koreli görünümüyle hızla dikkat çekti. “SIXTEEN” adlı hayatta kalma şovunda göründüğünde, final grubuna katılamadı; ancak, kendisi için büyük bir hayran kitlesi yarattı.

İLGİLİ: 14 Günlük Kpop İdol Diyet Listesi: Sağlıklı Kilo Verme

Daha sonra Produce 101 adlı başka bir TV şovuna katıldı. Hızlı bir şekilde üst sıralara yükseldi ve başından beri onu favori yaptı. Produce 101’e katıldığı ilk birkaç ayda normalden biraz daha ince görünüyordu.

Nisan ayında Some, Produce 101’i kazandı ve ilk kez sahneye çıktılar. Bir televizyon programında, kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinde sadece bir muz yediği söylendi. İlk başta bu onun için çok zordu ama alıştıkça alıştı.

Bir haftada yaklaşık 4 kilo verdi, bu çok fazla. Sonuç aldı, bu yüzden arada bir yapmaya devam etti. Gördüğünüz gibi, bu diyet planı aşırı derecede. Yalnızca bir muz yemek sağlıklı değildir ve bunu asla kendiniz denememelisiniz.

İLGİLİ: Ailee Diyet: Kilo Verme ve Kilo Alma Tüyoları

Somi’nin IOI ile İlk Çıkışı (Somi Diyeti)

IOI, “Dream Girls” ile çıkış yaptığında, Somi performans sırasında şimdiye kadarki en incesine bakıyordu. Produce 101 kızlarla yaptıkları, diyetler ve sık sık tartılar konusunda oldukça açıktı. Konu diyete geldiğinde ana spot ışığında olmasa da, muhtemelen baskıyı hissediyordu.

Daha sonra bir araya geldiklerinde, Produce 101 döneminde bunun son derece zor olduğunu söylediler. Öğretmenler onlara göz kulak oldu. Bir ay sonra, tekrar tekrar kilo aldı ve tekrar sağlıklı görünüyordu.

Ağustos ayında, başka bir hitle geri döndüler, “Whatta Man” Somi yine biraz kilo verdi, ancak “Dream Girls” i seslendirmesi o kadar da kötü değildi. Hala karın kasları vardı, çoğu insan onun çok fazla çalıştığını varsayıyordu. 

Gördüğünüz gibi, kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğinde bir muz yemekten oluşan muz diyeti son derece zordur ve kalori alımı gün boyunca enerjik kalamayacak kadar düşüktür. Bu süre zarfında, figürü yine sıcak bir konuydu, çünkü birçok insan bunun yine hızlı bir diyet olduğunu düşünüyor.

2016’nın geri kalanında kilosunu korudu ve 2017’nin sonlarında IOI dağıldı. Şubat ayında “Sister Slam Dunk” adlı TV programına katıldı. Haziran ayında bir dergide, muhtemelen hayatından zevk aldığı için bir çıkışa olan ilgisini kaybettiğini ve çıkışının bir ihtiyaç olmadığını düşündüğünü söyledi.

İLGİLİ: KPop İdol Diyeti: 2021’de nasıl kilo verilir?

IOI ve Somi’nin Hiatus’unun Dağıtılması

Somi ara verdiğinde biraz kilo aldı ama bunu çok uzun süre korudu. Her zamanki gibi sağlıklı ve güzel görünüyordu. Neredeyse bir yıl geçti ve 2018’in sonlarında JYP ile olan sözleşmesi sona erdi. YG’nin şirketi “The Black Label” a katılmaya karar verdi, bu çok büyük bir konuydu çünkü YG, JYP’nin rakibi.

YG, Somi’nin 2019’da solo olacağını ve artık bir kız grubunda çıkış yapmayacağını açıkladı. Bu, YG’nin Somi’nin çıkışını planlanandan biraz daha ileriye götüren büyük bir skandala girdiği zamandı. Hayranlar çıkışını beklemeye devam etti, ancak geri itilmeye devam etti.

Haziran 2019’da solo “Doğum Günü” nü yayınladı ve oldukça büyük bir hit oldu; bu süre zarfında kilosunu korumuş gibi görünüyordu ve performans sırasında da sağlıklı görünüyordu. Ancak diyet yapmaya çalıştığını ama başaramadığını söyledi.

Somi’nin göründüğü bir vlog’da solo performansı sırasında yaklaşık 22 kilo (9,7 kg) kaybettiğini söyledi. Bu, asla tavsiye edilmeyen kısa sürede çok fazla kilo kaybıdır. Kilo vermek istiyorsanız, programınıza ve yeme alışkanlıklarınıza uygun bir diyet oluşturmalısınız.

2020’nin sonlarında bir geri dönüş yaptı ve kilosunu korumuş gibi görünüyordu. Somi’nin müzik yapmaya devam etmesini umuyoruz ve ne olursa olsun onu her zaman destekleyeceğiz!