Siyah Nokta Maskesi Evde Uygulama

Siyah noktalar görünüm itibari ile can sıkıcı hale gelir. Siyah Nokta Maskesi evde uygulama teknikleri ile bu kötü görüntüyü azaltmak kolaydır. Sonunda, birikme gözenekleri doldurur ve siyah noktalar daha görünür ve belirgin hale gelir. Siyah noktalar, ciltte aşırı yağ ve sebum salgısının birikmesidir ve esasen gözeneklerimizi tıkar. Sonunda, birikme gözenekleri doldurur ve siyah noktalar daha görünür ve belirgin hale gelir.

Siyah noktalardan muzdaripseniz, yardım elinizin altında!

Siyah Noktaları Yenmek için DIY Yüz Maskeleri

1. Süt ve Bal Maskesi

¼ fincan süt 2 yemek kaşığı bal Pamuk toplar veya çubuklar

Bir kasede sütü ve balı karıştırın. Karışıma pamuklu bir top veya çubukla batırın ve yüzünüzü bununla kaplayın.

Tercih ederseniz ince pamuklu şeritler kullanabilir ve yüzünüze sürmeden ve yüzünüzde bırakmadan önce karışıma batırabilirsiniz.

Maskeyi 10-15 dakika açık bırakın, ardından ılık suyla durulayın. Bunu haftada 1-2 kez yapın.

Süt, doğal, yumuşak bir soyucu olan laktik asit içerir. Cilde kolayca emilir, burada ölü hücreleri giderir ve gözenekleri açmaya yardımcı olur. Bal, cildinizin parlak ve ışıltılı görünmesine yardımcı olur.

İLGİLİ: Pirinç Suyu Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

2. Yumurta Beyazı ve Limon Suyu

1 yumurta akı 1 çorba kaşığı limon suyu Yüz fırçası

Yumurta akı ve misket limonu suyunu karıştırın ve karışımı bir yüz fırçasıyla göz ve kaşlardan kaçınarak yüzünüze uygulayın.

Yaklaşık 10-15 dakika bekletin ve maske kururken cildinizin gerildiğini hissedeceksiniz. Soğuk suyla yıkayın ve nemlendirici ile devam edin. Bunu haftada bir yapın.

Yumurta akı, doğal bir büzücüdür ve bir toner kadar iyi çalışır. Gözeneklerinizi küçültür ve cildinizin temiz ve kusursuz görünmesini sağlar. Limon suyu doğal bir ağartıcıdır ve cildinizi aydınlatmaya yardımcı olur.

3. Tarçın ve Bal

1 yemek kaşığı toz tarçın 3 yemek kaşığı bal

Toz tarçın ve balı bir kapta kıvamlı bir macun oluşana kadar karıştırın. Macunu, belirli sorunlu alanlara odaklanarak yüzünüze uygulayın.

20 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Bunu iki hafta boyunca iki günde bir yapın ve cildinizde daha iyi bir değişiklik olduğunu fark edeceksiniz.

İLGİLİ: Yumurta Beyazı Maskesi Nasıl Yapılır?

Tarçın ve bal, akne ve siyah noktaya eğilimli ciltlerin tedavisinde faydalı olan antibakteriyel özelliklere sahiptir. Tarçının büzücü yapısı, gözeneklerinizi küçültmeye yardımcı olarak cildinizin temiz ve pürüzsüz görünmesini sağlar.

Siyah Nokta Maskesi Evde
Siyah Nokta Maskesi Evde

4. Nane, Limon ve Jelatin

Bir avuç nane yaprağı 1 çorba kaşığı jelatin tozu 1 çorba kaşığı limon suyu

Nane yapraklarını biraz suda kaynatın veya bir karıştırıcıda sertçe vurun. Yaprakları soğumaya bırakın. Bir bardak suyun üçte birini bir cam kapta 15 saniye mikrodalgada pişirin ve jelatin tozunu ılık suya ekleyin. Tüm topaklar gidene kadar karıştırın.

Limon suyunu ve nane sıvısını karıştırın veya jelatine yapıştırın. Maskeyi yüzünüze uygulayın ve tamamen kuruyana kadar bekletin. Dikkatlice soyun ve yüzünüzü soğuk suyla durulayın. Bunu haftada bir yapın.

Limon, cildinizi aydınlatan ve tonlayan doğal bir sıkılaştırıcıdır. Nanenin antibakteriyel özellikleri cildi yatıştırmaya ve ölü cilt hücrelerini gidermeye yardımcı olur. Jelatin, kolajen ve maskeyi bir arada tutmaya yardımcı olan bir polimer içerir.

İLGİLİ: Maya Maskesi Tarifi ve Uygulanışı

5. Yeşil Çay, Salatalık ve Jelatin

1 yemek kaşığı jelatin tozu 2 yemek kaşığı yeşil çay 2 yemek kaşığı salatalık suyu

Jelatini içine karıştırmadan önce üçte bir fincan suyu cam bir kasede 15 saniye mikrodalgada ısıtın. Yeşil çayı ve salatalık suyunu jelatine ekleyin, ardından karıştırın ve yüzünüze uygulayın.

Soymadan önce 20 dakika bekletin ve soğuk suyla yıkayın. Bunu haftada bir yapın.

Jelatin cildin elastikiyetini artırır ve evde etkili bir soyma maskesi yapar. Salatalık, cildinizi gençleştiren ve nemlendirmeye yardımcı olan bir soğutucudur. Yeşil çay, kızarıklığı ve iltihabı azaltan antioksidan etkilere sahiptir.