Uyurken kilo verme yöntemleri (Gecelik Diyet)

Uyurken kilo verme yöntemleri araştırılıyor ve bu size bir rüya gibi geliyor olabilir. Ancak Gecelik Diyet’in yaratıcısı olan MD, MD Caroline Apovian’a göre, bir haftada 9 kilo verebileceğinizi iddia eden planını takip ederseniz tam olarak ne olacak.

Gecelik Diyet Nedir?

Dr. Apovian, Boston Üniversitesi’nde köklü bir doktor, tıp profesörü ve obezite araştırmacısıdır . “Gecelik Diyet: Hızlı, Kalıcı Kilo Kaybı için Kanıtlanmış Plan” adlı kitabı, aşırı kilolu hastalarla yaptığı araştırma ve deneyime dayanmaktadır.

Gecelik Diyet öncülü, iyi bir gece uykusunun açlık hormonlarını azaltabileceği ve kilo vermenize yardımcı olabileceği teorisine dayanmaktadır . Aslında, Dr. Apovian, iki parçalı yeme planını izleyerek ve her gece tam sekiz saat uyumanın vücudunuzu yağ yakma moduna geçireceğini ve böylece “bir gecede iki pound’a ve dokuza kadar kilo verebileceğinizi” söylüyor. ilk hafta ve sonrasında her hafta pound. ”

Bu düşük kalorili beslenme planı, bütün yiyecekleri vurgular. Aynı zamanda protein açısından çok yüksektir ve işlenmiş yiyecekleri, ilave şekerleri ve rafine karbonhidratları kısıtlar . Ancak diyet aynı zamanda sadece günlük oruç tutmayı da içerir ve bu da bazı insanların sürdürmesini zorlaştırabilir. Ayrıca diyetten sonra herhangi bir bakım aşaması yoktur – Dr. Apovian hedef ağırlık ulaştıktan sonra diyete devam etmek söylüyor bunu korumak için .

İLGİLİ: Dukan Diyeti Nedir? Ne yiyebilirsin?

Bazı insanlar, bütün yiyecekleri planlamayı ve hazırlamayı (hazır yiyeceklere izin verilmez), haftada bir gün sadece smoothie tüketmeyi ve Gece Diyeti için gerekli olan tüm uyku ve egzersize uyum sağlamayı zor ve zaman alıcı bulabilir . Bu planın bileşenleri kesinlikle sağlıklı olsa da genellikle beslenme uzmanları tarafından önerilmemektedir. Kilo vermek için daha dengeli yaklaşımlar var.

Uyurken kilo verme yöntemleri
Uyurken kilo verme yöntemleri 2

Ne yiyebilirsin?

Bütün yiyeceklere vurgu yapan Gecelik Diyet, rafine karbonhidratları ve işlenmiş yiyecekleri ortadan kaldırır . Yemek planı, “Güç Verme” smoothie günlerine de dahil olan “Yakıt Artırma” günlerinde sınırsız meyve ve nişastalı olmayan sebzelere izin verir.

Protein içeriği yüksek olan Gecelik Diyet, insanların yağ kaybettikçe kas yapmalarına ve korumalarına yardımcı olduğunu iddia ediyor. Dr. Apovian, proteinin kas kütlesi oluşturduğu için önemli olduğunu söylüyor. BU Today ile 2013 yılında yaptığı röportajda “Yaşlandıkça, daha az değil daha fazla proteine ​​ihtiyacınız olduğunu fark ettik – vücut 30 yaşından sonra her yıl yüzde bir kas kütlesini kaybediyor” dedi . Kas kaybettikçe metabolizma hızınız azalır ve eskisi kadar yemek yiyemezsiniz – dolayısıyla kilo alırsınız. Protein yemek bu ” küçülen kas sendromunu ” önler ve aynı zamanda tok hissetmenize yardımcı olur.

İLGİLİ: Jenny Craig Diyeti Nedir? Ne yiyebilirsin?

Günlük protein ihtiyacınızı hesaplamak ve bu gereksinimi karşılamak için protein açısından zengin öğünleri planlamakla ilgili biraz matematik var. Ancak, bu planda kalori sayılmıyor. Bir günlük izin, altı günlük yöntem dışında, Dr. Apovian yemeklerin ve atıştırmalıkların sayısı veya zamanlaması konusunda herhangi bir rehberlik sağlamaz.

Uyurken kilo verme yöntemleri 3
Uyurken kilo verme yöntemleri 3

Ne bilmek istiyorsun

Gecelik Diyetin yeterince uykudan çok daha fazlası olduğunu unutmamak önemlidir. Neyi ve nasıl yediğinizi değiştirmekle ilgili. Öncelikle, her hafta bir gün oruç tutarak kalorileri kısıtlıyorsunuz. Bu “Güç Verme” gününde katı gıdalardan kaçınırsınız ve sadece smoothie’ler (meyveler, sebzeler, yağsız süt veya süt yerine geçen ürünler ve yoğurt veya protein tozundan elde edilen protein ) içersiniz . Kalan altı “Yakıt Artırma” gününde, yağsız protein , meyve ve sebzelerden oluşan bir diyete bağlı kalırsınız . Kalori saymaz, noktaları ölçmez veya porsiyon boyutlarını kısıtlamazsınız.

Dr. Apovian’ın kitabında tarifler, bir yemek planı, dışarıda yemek yeme rehberi ve haftada dört kez yapılacak 21 dakikalık bir egzersiz için bir egzersiz planı yer alıyor. Ve tabii ki yazar iyi bir gece uykusu almanızı tavsiye ediyor. Çalışmalar, yeterince uyumadığımızda vücudumuzun ghrelin adı verilen açlık hormonu salgıladığını göstermiştir . Bu olduğunda, vücudunuz daha fazla yiyeceğe ihtiyacı varmış gibi davranmaya başlar. Acıkırsınız, mideniz homurdanmaya başlar ve açlıktan kaçınmak için yağları bile koruyabilirsiniz.

İLGİLİ: Su Orucu Nedir? Ne yiyebilirsin?

Enerjik ve iyi dinlenmiş hissetmek, açlık hormonlarını azaltmaya ve daha fazla kalori yakmak için günlük hareketi teşvik etmeye yardımcı olabilir . Bazı çalışmalar, gelişmiş uyku hijyeni ve kilo kaybı arasında bir ilişki olduğunu göstermiştir, ancak uykunun tam rolünü belirlemek için hala daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.