Saça iyi gelen besinler

Yumuşak, parlak saçlar genellikle genel sağlığın bir göstergesidir. Her zaman pahalı ürünlere ve tedavilere dönebilirsiniz, ancak sağlıklı saçları korumak, doğru yiyecekleri yemek kadar basit olabilir. Somondan havuca kadar, saçınızı beslemenize, nemlendirmenize ve güçlendirmenize yardımcı olacak en iyi yiyecekler burada.

Somon

Sağlıklı saç, sağlıklı bir saç derisiyle başlar. Balık ve kuruyemişlerde bol miktarda bulunan Omega-3 yağ asitleri kuruluğu, kaşıntıyı ve pul pul dökülmeyi önlemeye yardımcı olur; saç uzamasını da teşvik ederler. Yemeğinizi ortalayacak bir şey arıyorsanız, somon zengin bir Omega-3 yağ asitleri kaynağıdır, bu yüzden bu lezzetli balığı alışveriş listenize dahil ettiğinizden emin olun.

Koyu Yeşil Sebzeler

Ispanak veya karalahana gibi koyu yeşil sebzeler C vitamini ile doldurulur ( Kale , aslında bir portakaldan daha fazla C vitamini içerir .) Bu vitamin , saç köklerinin hücre zarlarının korunmasına ve korunmasına yardımcı olur . Basitçe söylemek gerekirse, saçınızı fiziksel olarak güçlü tutar. Sağlıklı bir doz almak kolaydır; Smoothie’nize bir avuç ıspanak atabilir veya en sevdiğiniz salata tarifiyle değiştirebilirsiniz.

Yer fıstığı

B7 vitamini olarak da bilinen biotinin sadece saç büyümesini teşvik etmekle kalmayıp aynı zamanda saç dökülmesini de önlediği gösterilmiştir . Yer fıstığı önemli bir biotin kaynağıdır , bu nedenle bir dahaki sefere bu fıstık ve fıstık bazlı atıştırmalıklardan herhangi birini atıştırın .

Soya peyniri

Kalsiyum, vücudun uygun şekilde onarımı ve bakımı için gereklidir. Bu besin, saç köklerinizdeki hücreleri uyararak saç büyümesini desteklemeye yardımcı olabilir . Yeterli miktarda kalsiyum aldığınızdan emin olmak için tofu doldurun, yarım fincan günlük kalsiyum ihtiyacınızın % 25’ini sağlayabilir.

Fasulye ve Mercimek

Folik asit veya B9 vitamini , saçınızın büyümesine yardımcı olan hücreleri yenileyerek sağlıklı kalmasına yardımcı olacak temel B kompleks vitaminlerinden biridir. Folat olarak bilinen doğal olarak oluşan folik asit, fasulye ve mercimek dahil birçok gıda kaynağında bulunur . Tek başına mercimek günlük folat ihtiyacınızın % 90’ını karşılayabilir.

Keten tohumu

Çoklu doymamış yağ asitleri saç köklerinin sağlığının desteklenmesinde önemli rol oynar. Omega-3 yağ asitleri gibi, çoklu doymamış yağ asitleri de saç derisini besleyerek ve kuruluğu veya pul pul dökülmeyi önleyerek korur. Keten tohumu , bir içeren yüksek miktarda bu önemli yağ asitlerinin. Bu minik yiyecekleri , bir miktar yoğurdun üzerine bir çorba kaşığı serperek veya fırında pişirilmemiş granola barlar yapmak için kullanarak diyetinize kolayca dahil edebilirsiniz .

Havuçlar

Beta-karoten, vücudumuzun saç büyümesini ve güçlenmesini desteklemekten sorumlu bir vitamin olan A vitaminine dönüştürdüğü bir besindir . Beta karoten bakımından zengin yiyecekler ararken, havuç gibi zengin renkli turuncu ve sarı sebzeleri arayın .

Cevizin Faydaları
Baobab’ın Faydaları