Baobab’ın Faydaları

“BEY – oh-bab ” olarak telaffuz edilen bu mütevazı narenciye meyvesi, Afrika ve Avustralya’da yetişir ve uzun zamandır bu bölgelerdeki yerliler için sağlıklı cilt , saç ve genel sağlık için güvenilir bir yardımcı olmuştur . Meyveler kurutulduktan hasat edildikten ve tohumları çıkarıldıktan sonra baobab, en sevdiğimiz yiyeceklerin çoğuna eklenebilen bir toz haline getirilir.

Cildi ve Saçı Sağlıklı Tutar

Baobab, vücudun diğer besinleri daha kolay emmesine yardımcı olan C vitamini bakımından yüksektir . Dahası, cildin ve saçın korunmasında önemli bir rol oynar .

Vücut Sıvılarını Düzenler

Bu meyve aynı zamanda kasları ve sinirleri uyaran ve vücut sıvılarını düzenleyen elektrolitler olan yüksek seviyelerde potasyum , magnezyum ve kalsiyum içerir. Fiziksel olarak aktif insanlar için elektrolit kaybı bir endişe kaynağı olabilir, bu nedenle elinizde biraz baobab tozu bulundurmak bu dengeyi korumanın iyi bir yoludur.

Hücreleri Korur ve Onarır

Baobab, serbest radikallerin hücrelerimize verdiği zararı geciktirmeye, onarmaya veya önlemeye yardımcı olduğu için genel sağlık için önemli olan dünyanın en zengin antioksidan kaynaklarından biridir . Bu hücre hasarı, diyabet , Alzheimer ve katarakt gibi ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir .

Gastrointestinal Sağlığı Korur

Diyet lifi bakımından da zengin olan baobab, sindirimi destekleyebilir ve tokluğu artırabilir, bu da daha uzun süre tok hissedeceğiniz anlamına gelir.

Kan Şekerini Kontrol Eder

Lif ayrıca yorgunluk, baş ağrısı ve uzun vadede diyabet gibi ciddi sağlık koşullarına yol açabilecek ani dalgalanmaları önleyen kan şekeri seviyelerini kontrol etmeye yardımcı olabilir.

Baobab kullanımı

Baobab genellikle toz halinde satıldığından, smoothie’ler, soslar, çorbalar ve hatta unlu mamullerde kullanılabilir. Baobab’ı diyetinize dahil etmenin bazı basit yolları.

Antrenman sonrası bir içecek için, antrenman sırasında kaybedilen elektrolitleri yenilemek için bir bardak suya bir çorba kaşığı baobab tozu karıştır .

Ekstra besin takviyesi için en sevdiğiniz smoothie tarifine bir çorba kaşığı ekleyin .

Üzerine biraz baobab tozu serperek yoğurdunuzu yükseltin.

Fırınınıza biraz toz karıştırın. Bu chia tohum pudingini , bazı baobabları kolayca dahil edebilen lezzetli ve sağlıklı bir muamele olarak öneriyoruz .

Daha az sağlıklı, yapay olarak tatlandırılmış meyve atıştırmalıklarına doğal olarak tatlı bir alternatif için çiğneme gerektiren baobab ısırıklarımızda atıştırmalık.

Mütevazı görünmese de, baobab besin açısından zengin ve oldukça uyumlu bir besindir. Ayrıca, bu egzotik meyvenin inanılmaz sağlık yararlarından yararlanmak için günde yalnızca bir veya iki çorba kaşığı yeterlidir.