Plaj Vücudu Diyeti Nedir?

Plaj Vücudu Diyeti (Beachbody diyeti) Beachbody , fitness ve kilo verme endüstrisinde yıllardır tanınan bir isim olmuştur. P90X ve Insanity gibi popüler evde egzersiz programları ve Shakeology shake gibi ürünlerin yanı sıra diğer besin takviyeleri ve egzersiz malzemeleri satan çok seviyeli bir pazarlama şirketidir. En popüler programlarından biri, porsiyon kontrollü bir yemek planı ve bir dizi egzersiz içeren 21 Day Fix’dir.

Plaj Vücudu Diyeti Beachbody 21 Day Fix, 15 pound’a kadar hızlı kilo vermeyi vaat eden bir diyet ve egzersiz programıdır. Diyet planı, işlenmemiş içerikler içermeyen, genellikle besin açısından zengin ve aynı zamanda kalorisi daha düşük olan bütün yiyecekleri vurgular. Plan ayrıca , kilo kaybı ve kalp sağlığı için yararlı olan günde 30 dakikalık kardiyovasküler egzersizi teşvik ediyor .

Bu 21 günlük diyet planı nispeten güvenlidir; ancak, bazı insanlar egzersiz için enerjiye dönüştürmek için yeterli günlük kalori almadıklarını fark edebilirler . 21 Day Fix’te kilo vermek mümkündür, ancak uzun vadeli bir diyet planı olmadığı için, bazı insanlar normal yeme alışkanlıklarına dönmeleri durumunda diyet bittikten sonra kaybedilen kiloları geri kazanabilirler .

Plaj Vücudu Diyeti Ne yiyebilirsin?

Her Beachbody programı için beslenme yaklaşımı biraz değişiklik gösterir, ancak Plaj Vücudu Diyeti 21 Day Fix dahil çoğu plan 40/30/30 modelini takip eder. Bu, kalorilerinizin% 40’ını karbonhidratlardan,% 30’unu proteinden ve% 30’unu yağdan tükettiğiniz anlamına gelir.

İLGİLİ: Lahana Çorbası Diyeti Nedir? Ne yiyebilirsin?

21 Günlük Düzeltmede, insanlar önce mevcut ağırlıklarına ve Beachbody tarafından sağlanan bir formülü kullanarak günlük kalori ihtiyaçlarını hesaplarlar. Bu kalori hedefi daha sonra renk kodlu porsiyon kontrol kaplarından yenecek porsiyon sayısını belirler.

Plaj Vücudu Diyeti Nedir
Plaj Vücudu Diyeti Nedir

Parlak renkli, yeniden kullanılabilir kapların her biri , öğünlerde doğru miktarda farklı yiyecekler yemenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır, böylece uzun süreli kilo bakımı için sağlıklı beslenme alışkanlıkları öğrenirsiniz. Market alışveriş rehberleri ve yemek planlama çalışma sayfaları da sağlanmaktadır. Bununla birlikte, sistemin çalışması için tutarlı bir zaman taahhüdü (herhangi bir sağlıklı beslenme programı gibi) gerektireceğini unutmayın.

Beachbody’s Shakeology shake’leri program için gerekli değildir, ancak ürünler yoğun bir şekilde tanıtılmaktadır. Ayrıca pahalıdırlar. Shake’leri büyük miktarlarda satın almanız gerekir (24 paketlik bir karton, mevcut en küçük boyutlu tekliftir) ve 129,95 $ ‘a kadar ödersiniz. Fiyat, muhtemelen evde kendi proteinli smoothie’lerinizi yapmanın maliyetinden daha yüksek olacaktır.

Plaj Vücudu Diyeti Hakkında Ne bilmek istiyorsunuz?

Plaj Vücudu Diyeti Beachbody 21 Day Fix planı, bir Beachbody koçuna ve çevrimiçi desteğe erişim ile birlikte gelir. Koçunuzun sizi kontrol etmesini sağlamak motivasyon ve sorumluluk konusunda yardımcı olabilir. Ancak koçluk ilişkisi , devam eden satın alımlarınıza dayanır. Uzun vadede Beachbody ürünlerine yatırım yapmayı planlamıyorsanız, kilo verme yolculuğunuzda sizi destekleyecek başka arkadaşlarınız ve aile üyelerinizin olduğundan emin olmak isteyebilirsiniz.

Antrenman planı da 21 Günlük Düzeltmenin ayrılmaz bir parçasıdır. Altı farklı 30 dakikalık egzersiz programı içerir. Her gün en az bir tane yapacaksın. Birçok Beachbody egzersiz programı, egzersiz ve motivasyon konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip saygın eğitmenler tarafından yönetilir. Ve birçoğu oldukça zorlayıcı olsa da, şirket yeni başlayanlar veya fazla kilolu müşteriler için 21 Günlük Düzeltmeyi önermektedir.

İLGİLİ: BLACKPINK Rose ve Jennie Diyeti Nasıl Yapılır?

21 Günlük Düzeltme beslenme planı, günlük kalori sayıları için 1.200 ile 2.300 arasında değişen öneriler içerir. Beachbody, hesaplamanız günlük 1.200’den az kaloriye ihtiyacınız olduğunu gösteriyorsa, toplamanız (ve günde 1.200 kalori tüketmeniz) gerektiğini söylüyor; 2.300’ün üzerindeki sayılar için aşağı yuvarlayın.

Eğer varsa glutensiz veya vejetaryen , kendi beslenme ihtiyaçlarını karşılamak üzere 21 Gün Fix yeme planı uyarlayabilirsiniz. Önerilen yiyecekler arasında glütensiz ve etsiz seçenekler bulunur.

Ne yemeli

  • Meyve ve sebzeler
  • Yağsız proteinler
  • Kepekli tahıllar (ölçülü)
  • Sağlıklı yağlar (ölçülü)
  • Tohumlar ve soslar (küçük miktarlarda)

Ne Yememeli

  • Rafine edilmiş karbonhidratlar
  • Eklenen şeker
  • İşlenmiş ve kızartılmış yiyecekler
  • Alkol

21 Günlük Düzeltme beslenme planı, kalori ihtiyacınıza göre belirlenen porsiyon sayısından oluşan, günde üç öğün ve üç atıştırmalık gerektirir. Bununla birlikte, porsiyon boyutları oldukça küçüktür, bu da bazı insanların planın sadece 21 günü için bile yeterli günlük kalori alamadıklarını fark edebilecekleri anlamına gelir.

Plaj Vücudu Diyeti Ne yiyebilirsin
Plaj Vücudu Diyeti Ne yiyebilirsin

Meyve ve sebzeler

Tüm Beachbody planları gibi, 21 Day Fix de bol miktarda bütün meyve ve sebze yemenizi önerir. Bir porsiyon 1 bardaktır. Kalori sayınıza bağlı olarak, günde üç ila altı porsiyon sebze ve iki ila dört porsiyon meyve yiyeceksiniz .

Yağsız Proteinler

21 Day Fix beslenme planı, derisiz tavuk göğsü, soya peyniri, balık , yumurta ve az yağlı Yunan yoğurdu gibi yağsız proteinleri önerir . Bir porsiyon 3/4 bardaktır. Günde dört ila altı porsiyon yiyeceksiniz.

Tam Tahıllar

Tahıl porsiyon boyutu küçüktür (1/2 fincan) ve plan, yine kalori sayınıza bağlı olarak günde iki ila dört porsiyon gerektirir. Önerilen yiyecekler arasında kinoa ve esmer pirinç gibi tahıllar, bezelye ve mercimek gibi baklagiller ve patates ve tatlı patates gibi nişastalı sebzeler bulunur . Haftada üç kez, bitter çikolata veya kuru meyve gibi bir muamele için bu karbonhidrat porsiyonlarından birini değiştirebilirsiniz .

ÖNERİLEN: Jennie Diyeti ve Blackpink Diyet Listesi

Sağlıklı yağlar

Bu kategori avokado, kuruyemiş ve peynirleri içerir. Porsiyon büyüklüğü 1/3 bardaktır ve kalori hedefine bakılmaksızın, plan bu grubu günde bir porsiyonla sınırlar. Her gün iki ila altı çay kaşığı fındık ezmesi ve yağa da izin verilir.

Tohumlar ve Soslar

Tüm kalori aralıkları için 2 çorba kaşığı porsiyona izin verilir. 21 Day Fix beslenme planı, kriterlerini karşılayan salata sosları için tarifler içerir.