KPOP Diyetinin Faydaları Nelerdir?

KPOP Diyetinin Faydaları: Kpop diyetinin tüm dünyada bu kadar büyük bir popülerlik kazanmasının iyi bir nedeni var.

Vücudunuzu mükemmel bir şekle getirmenize yardımcı olacak birçok faydası vardır.

Öyleyse ünlü K-pop diyetinin avantajlarının neler olduğunu görelim.

K-pop diyetleri genellikle bol miktarda lif içeren sebzeler açısından oldukça zengindir.

Lif, hemen hemen her diyetin temel bir bileşenidir, çünkü gün boyunca kendinizi tok hissetmenize yardımcı olurken, açlığı ve sık yeme isteğini azaltarak kilo vermenize yardımcı olabilir.

ÖNERİLEN: Kore Diyeti ve Kpop Diyeti Hakkında Ayrıntılı Bir Kılavuz

Bu diyet, şeker, buğday ve süt bakımından zengin tüm gıdalar dahil olmak üzere öğünler arasında atıştırmayı ortadan kaldırır ve sonuçta genel kalori alımınızı azaltır.

Ek olarak vücudunuzdaki kalori miktarını azaltan ve yeni egzersiz alışkanlıkları oluşturmanıza yardımcı olan düzenli günlük egzersizi teşvik eder.

Günlük porsiyonunuzu belirli bir boyutla sınırlamanız gerekmese de, bu diyet sizi sürekli aç hissetmeden kilo vermenize yardımcı olacak doğru porsiyonu bulana kadar daha az yemeye teşvik eder.

Başka bir deyişle, kendinizi doymuş hissettiren yiyecek miktarını bulana kadar yavaş yavaş daha az yersiniz.

ÖNERİLEN: Blackpink En Sevilen Şarkıları Güncel Top 8 Listesi

Genel sağlığınızı iyileştirir

Bu diyet, mümkün olduğunca çok farklı türde meyve ve sebze yemenize izin verdiğinden, sağlığınız üzerinde de çok olumlu bir etkisi olabilir.

K-pop diyeti sizi diyabet ve kalp sorunları gibi kronik hastalıklara karşı korur.

Ayrıca, diyet, araştırmaya göre, kan basıncını, kan şekerini ve kolesterol seviyelerini önemli ölçüde düşürebilen büyük miktarda kimchi içerir.

Bu aynı zamanda probiyotik olarak da bilinen sağlıklı bir bakteriyi destekleyerek bağırsak sağlığına da fayda sağlar.

Probiyotikler, atopik dermatit, ishal, obezite, irritabl bağırsak sendromu vb. Dahil olmak üzere önlemeye yardımcı olabilecek bir dizi hastalık vardır.

Sivilceleri azaltabilir ve yüz cildinizi iyileştirebilir – Bu diyet günlük süt alımı miktarını sınırladığından, cildiniz, özellikle de yüz cildiniz üzerinde olumlu bir etkisi olabilir.

ÖNERİLEN: Netflix 2021 En İyi K-drama Dizileri Top 10 Listesi

Nasıl olduğunu açıklayalım.

Yani süt ürünleri, akne oluşumunda önemli bir rol oynayan insülin benzeri büyüme faktörünün yanı sıra insülin salınımını da uyarır.

Bir araştırmaya göre, günlük beslenme alışkanlıklarına süt ürünlerini de dahil edenlerin, en az miktarda süt tüketenlere göre sivilce yaşama olasılığı çok daha yüksekti.

Besin açısından zengin ve son derece sürdürülebilir – bu harika diyet, yemek yeme ve egzersiz yapma şeklinizde sürdürülebilir, uzun süreli değişiklikler yapmanıza yardımcı olmaya odaklıdır.

Sonuç olarak, kalori alımınızı sınırlandırmanın yanı sıra minimum düzeyde işlenmiş gıdaları tüketmenize izin vererek sağlıklı yaşamı teşvik eder.

K-pop diyetinin dezavantajları

Bu diyet, şaşırtıcı sonuçlar getirebileceği ve vücut ağırlığınızı kaybetmenize önemli ölçüde yardımcı olabileceği için çoğu insan tarafından şiddetle tavsiye edilse de, bu diyeti uygulamaya başlamadan önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var:

Fiziksel görünüme gereksiz vurgu

Bu diyet vücudunuzu yeniden şekillendirmenize ve hayal ettiğiniz vücut ağırlığına ulaşmanıza yardımcı olurken, sağlıklı beslenmenin bir zorunluluk olduğunu da unutmamalısınız.

Sosyal kültürel görünüm standartlarını bir motivasyon olarak kullanmak, kendilerini açlıktan öldürebilecekleri ve düzensiz yeme alışkanlıkları geliştirebilecekleri için birçok genç grubunu tehlikeye atabilir.

Başka bir deyişle, kilo vermek ve sağlıklı kalmak el ele gitmelidir.

Rehberlik eksikliği

Burada aklınızda bulundurmanız gereken başka bir şey de, bu diyetin dengeli öğünlerin nasıl oluşturulacağı konusunda çok az rehberlik sunmasıdır.

Bazı insanlar yemeklerinin her birinin boyutunu belirlemekte zorlanırken, diğerleri besin açısından zengin tarifleri besin açısından fakir olanlardan ayırt etmekte zorlanabilir.

Bu nedenle, neden yemeniz ve ne yemekten kaçınmanız gerektiğini net bir şekilde anladığınızdan emin olun.