Blackpink En Sevilen Şarkıları Güncel Top 8 Listesi

Blackpink En Sevilen Şarkıları: K-pop’un dünyayı yönetmesi şaşırtıcı değil. BTS, Twice, Blackpink, NCT, Seventeen ve daha pek çok sanatçı, insanları şarkılara alıştırıyor. Kore popu kesinlikle müzik piyasasının lideridir ve şarkıları yatıştırıcıdır ve hemen bir dans ettirebilir. Bugün bu gruplardan birinden, özellikle bir kız grubundan bahsedeceğiz. Blackpink. Sadece beş yılda dünyayı kasıp kavurdular. Kızlar birden fazla unvan kazandılar ve birkaç rekor kırdılar.

35’in üzerinde şarkı ve on albümle Blackpink en iyi diskografilerden birine sahiptir. Bugün, her K pop Meraklısının ve bir bebek hayranının dinlemesi gereken en iyi Blackpink şarkılarını tartışmaya karar verdik. Blackpink dört üyeden oluşur: Jisoo, Rose, Jennie ve Lisa. 2016’da çıkış yaptılar ve şu anda dünyanın en büyük kız grubu. Bu nedenle, aşağıdaki tam listeyi kontrol ettiğinizden emin olun .

8. How You Like That

10 numarada Blackpink’in ‘Bunu nasıl beğendin’ yazısı var. Şarkının akılda kalıcı sözleri var, şarkının korosu mükemmel ve koreografisi için ölmek üzere. Dört üye aynı zamanda geleneksel Hanbok’ları çağdaş bir şekilde sallıyor, ki bu da en üstteki kiraz. Şarkı bir yıldan fazla bir süre önce yayınlandı. Ancak Lisa’nın “Bada Bing Bada boom boom” şarkısını bütün gün dinleyebiliriz.

ÖNERİLEN: Netflix 2021 En İyi K-drama Dizileri Top 10 Listesi

7. Pretty Savage

Pretty Savage, şüphesiz Blackpink’in şimdiye kadar yaptığı en kendinden emin şarkı. Şarkı bir bütün olarak kızın yüzündeki kendini beğenmişliği temsil ediyor. Bu da kızların kendileriyle ne kadar gurur duyduklarını gösteriyor. Sözlerin yazımı bile normal bir parçadan farklıdır. 

6. DDU-DU DDU-DU

Siyah pembeler DDU-DU DDU-DU tam olarak bir Kpop videosunun nasıl görünmesi gerektiğidir. Görsellerden grafiklere, şarkı sözlerine, Jennie’nin hızlı hızlı rapine kadar şarkı türünün tek örneği. Şarkı, kızlara olan güveni ve kendi başlarına bir şeyleri nasıl fethedebileceklerini ortaya çıkaran sözleri takip ediyor. Bir şekilde ‘Bu aşkı öldür’ün havasına uyuyor.

5. Playing with Fire

2016’da piyasaya çıkan ‘Playing With Fire’ hala Blackpink’in en sevdiğim şarkılarından biri. “Aşkım yanıyor” gibi güçlü sözlerle Playing With Fire, kızların müzikleri için ciddi bir temayı ilk kez uyarlayışlarıydı. Ve bunu yüzeysel olarak yaptıklarını söylemek yanlış olmaz.

ÖNERİLEN: BTS MUSTER SOWOOZOO Konseri Ne Zaman?

4. Stay (Blackpink En Sevilen Şarkıları)

Stay, muhtemelen Blackpink’in diskografisinde dışlanan kişidir. Büyülü enstrümantal müziği olan bir country-esque türkü gibidir. Stay, grubun genellikle söylediklerinden farklı olabilir, ancak şüphesiz güzel bir şarkıdır. Bir country şarkısının özelliklerini taşıyan Stay, yine de Jennie ve Lisa’ya rap yapma şansı veriyor ama farklı bir şekilde. İki rapçi, normal hızlı ateş tarzlarından ziyade duygularını bir şarkıda ifade etmenin duygusal bir yolunu tercih ediyor.

3. Kill this love

Kill this love muhtemelen grubun en dengeli şarkısıdır. Saldırganlık, yavaşlatılmış vokaller ve hatta duygusal bir anlaşma karışımı var. Şarkı sizi duygusal bir yolculuğa çıkarıyor. Lisa ve Jennie kavgacı bir şekilde rap yapıyorlar ve Jisoo ve Rose, ön koroda güzel bal gibi vokalleriyle şarkıyı parlatıyor. Müzik videosunda en çok görseller öne çıkıyor ve onu daha ilişkilendirilebilir kılıyor. Kill this love, Blackpink’in en büyük hitlerinden biri.

2. Lovesick Girls

‘Lovesick Girls’ ışıltılı bir şarkı. Hayranların beklediği buydu. Ayrıca, Blackpink’in ilk uzun metrajlı albümünün kapağı olmak için mükemmel. İçinde bir miktar EDM olduğu için aslında ona pop şarkısı diyemeyiz. Şarkı kesinlikle bizi nostaljik yapıyor, iyi bir şekilde. Şarkıda farklı duygular var. Acıyı, kırılganlığı, güveni ve yumuşaklığı ifade eder.

1. Whistle

Whistle, her şeyin başladığı yerdir. Kızlar parlamaya başladığında ve neyse ki hala öyleler. Whistle, özellikle Jisoo bir “Hey Boy” ile başladığında, soğukkanlılığa sahiptir. Şarkıda, kızların vokallerini gölgede bırakmalarını sağlayan çok düşük ses öğeleri var. Şarkı gelgit akışını takip ediyor ve Whistle gibi bir şarkıya mükemmel şekilde uyuyor.