Netflix 2021 En İyi K-drama Dizileri Top 10 Listesi

Netflix 2021 En İyi K-drama Dizileri Top 10 Listesini sizler için hazırladık. Kore Eğlence endüstrisi, yirmi yılı aşkın bir süredir nefes kesen şaşırtıcı içerikler yayınlıyor, ancak dünya potansiyelini ancak gerçekten fark etti ve ona hak ettiği takdiri daha yakın zamanda verdi. Pandemi hepimizi evimize tıktığı için mi yoksa Güney Kore yapımı bir film olan “Parasite” Oscar’larda En İyi Film Ödülünü kazandığı için mi oldu, insanlar Kdrama kervanına atladılar. Netflix tüm eğlencenin merkezi haline geldi, kitlelerin arzusunu yerine getirmek için birçok Kore Dizisi yayınlıyor.

Netflix’in şu anda 178’den fazla Kore Dizisi var ve neredeyse her gün yeni Kore dizileri yayınlamaya devam ediyor. Kore Dizileri kısa süreleri nedeniyle hayranlar tarafından sevilir, neredeyse her dizi sadece bir sezon uzunluğundadır, bu da 9 hatta 17 sezon uzunluğundaki televizyon dizilerini izlemekten çok taze bir nefes alır. Kore dizileri ustaca tasarlanmış, iyi olan her şeyin mükemmel bir birleşimi. Komedi, romantizm, gerilim, gizem ve duyguları bir arada barındırıyorlar. Sundukları harika hikayelere ek olarak, Kore drama endüstrisi dünyanın en iyi aktörlerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor, son derece güzel görünümlerinden ve kelimenin tam anlamıyla ışığı yansıtan cam tenlerinden bahsetmiyorum bile. İster zaten bir Kdrama hayranı olun, ister sadece Kdrama dünyasına girmeye çalışın,Bu makale sizi 2021’de Netflix’teki en iyi dizilerden bazılarına götürecek.

ÖNERİLEN: BTS MUSTER SOWOOZOO Konseri Ne Zaman?

1. Love Alarm 2. Sezon

Tipik lise romantizmine benzersiz bir dokunuş sunan Love Alarm Sezon 1’in başarılı bir şekilde yayınlanmasından sonra Netflix, Love Alarm’ın 2. Sezonunu yayınladı. Love Alarm’ın ilk sezonu Ağustos 2019’da yayınlandı. İlk sezon, güzel ve çalışkan genç bir lise öğrencisi Kim Jojo’nun etrafında dönüyor. Çevresindeki dünya, çevrelerindeki biri onlardan hoşlandığında insanları uyaran bir uygulamaya takıntılı. Kim Jojo tatlı bir aşk yaşar, ancak geçmişin travmaları ve gerçekliğinin zorluklarıyla uğraşırken.

Dizide Kim Jojo rolünü oynayan Kore’nin en popüler genç aktrislerinden biri olan Kim So-Hyun, yakışıklı çaylak aktör Song Kang Hwang Sun Oh’u ve tatlı Jung Ga-ram Lee Hye-Yeong’u canlandırıyor. İkinci sezon, Jojo’nun, herhangi birinin Aşk Alarmını çalmasını engelleyen kalkanı kaldırmasına odaklandı, kalkan, uygulama geliştiricisinin Jojo’ya bir armağanıydı. Jojo, yaratıcıyı bulmaya ve kalkanı kaldırmaya kararlıdır, böylece duygularının kanıtını alır ve uygulamayı gerçek aşkı için çaldırır.

ÖNERİLEN: Hyunjin Ne Zaman Geri Dönecek & Ona Ne Oldu?

2. Vincenzo

Bu drama, izleyici reytingiyle birden fazla rekor kırdı. Başarılı bir Kore dizisi yapmak için sihirli malzemenin Song Joon Ki olduğunu belirtmek isterim. Muhteşem oyunculuğuyla birleşen genç özellikleri (bu adam yeşil perdenin önünde oynuyor ve bize söylenmeseydi kimse bilemezdi) ona hem Kore ulusunda hem de Kore’de sadık bir hayran kitlesi kazandıran mükemmel formül. Dünya çapında. Bu dizinin başarısı sadece Song Joon Ki’ye atfedilemez çünkü hikayesi başka hiçbir kdrama benzemiyordu. Komedi, gerilim ve doyamadığımız bir romantizmle doluydu. Vincenzo ilk olarak 20 Şubat’ta Netflix’te yayınlandı. Song Joon Ki, bir örgütün ihaneti için Kore’ye dönen Koreli-İtalyan bir mafya avukatını canlandırıyor.Kara komedi, Song Joon Ki’ye odaklanırken kötü adamlara avukat Hong Cha Young ile birlikte kendi ilaçlarını tattırıyor. Oyuncu kadrosunda Song Joon Ki, Jeon Yeo Been, Ok Taec Yeon, Kim Yeo Jin ve Kwak Dong-Yeon gibi yetenekli oyuncuların performansları yer alıyor.

3. Sweet Home

Dizi, Aralık 2020’de Netflix’te yayınlandı. Dizi, uzun zamandır yaratılmış en iyi heyecan uyandıran kıyamet dramalarından biri. Hikaye, ailesini trajik bir araba kazasında kaybeden Cha Hyun Soo adında intihara meyilli bir lise öğrencisi etrafında dönüyor. Evini terk eder ve yeni bir daireye taşınır, burada amacı insanlığı yok etmek olan canavarların olduğunu fark eder. Hyun Soo, binanın diğer sakinleriyle birlikte binanın içinde kendilerini koruyorlar. Hikaye çok ürkütücü bir şekilde ilerliyor ve tüm sezonu tek seferde izlemek zorunda kalacaksınız. Oyuncular arasında Song Kang, Lee Jin Wook, Lee Si Young, Lee Do Hyun ve Go Min Si’nin şaşırtıcı ve inandırıcı performansları yer alıyor.

ÖNERİLEN: Blackpink Prensesi Kimdir? YG Entertainment Prensesi

4. The Silent Sea

The Silent Sea veya Sea of ​​Tranquility adlı bu yeni gizemli gerilim Kore draması için takvimlerinizi işaretleyin. Dizinin birçok hayranı heyecanla bekleyen yetenekli Gong Yoo’nun ekranlarımıza dönüşünü işaretleyecek, en son hayranların favorisi olan fantastik drama Guardian: The Lonely and Great God’da görüldü. Bu drama, dizinin yönetmenliğini üstlenecek olan Choi Hang-Yong’un yönettiği ve yazdığı Sea of ​​Tranquility adlı kısa filmin 2014’te yayınlanan uyarlaması. Hikaye, küresel çölleşme nedeniyle gelecekteki dünyanın zar zor yiyecek ve su ile bırakıldığı distopik bir dünyada geçiyor. Bazı seçkin ajanlar, olağandışı örnekler toplamak için aydaki terk edilmiş bir araştırma üssüne gider. Kadro, Gong Yoo, Bae Doona, Lee Joon ve Lee Moo Saeng gibi güçlü ve gelecek vaat eden oyuncularla dolu. Dizi 2021’de çıkacak,zamanlama açıklanmamasına rağmen.

5. Hospital Playlist 2. Sezon

Bu tıbbi drama, televizyon tarihinde dokuzuncu en yüksek puan alan Kdrama konumunu kazandı. Bu tür bir reyting almak için şovun oldukça olağanüstü olması gerekiyor. Bu drama, yakın olan ve aynı hastanede çalışmak için büyüyen beş lisans tıp öğrencisi etrafında dönüyor. Bu beş arkadaş, müziğe olan sevgisini paylaşıyor ve hayatın onlara sunduğu zorlu senaryolarda birbirlerine bağlı kalıyorlar. Bu bir yaşam dramı kesiti ve sizi ağlatacak sahnelerin yanı sıra sizi kahkahalarla güldürecek sahneleri de var. Oyuncu kadrosu harika bir performans sergiledi ve Jo Jung Suk, Yoo Yeon-Seok, Jung Kyung Ho, Kim Dae Myeong ve Jeon Mi-Do’yu içeriyor. Drama, Reply serisini yazdığı bilinen popüler Güney Koreli senarist Lee Woo Jung tarafından yazıldı. Bu popüler dizinin ikinci sezonu 17 Haziran 2021’de  Netflix’de yayınlanacak .

6. It’s Okay to Not be Okay

It’s Okay to Not Beay çok popüler bir Netflix orijinal Güney Kore dizisi. Bu drama, akıl hastalıklarının hassas konusunu tartıştığı için hem Kore’deki hem de dünyadaki hayranlar tarafından alkışlandı. Dizi, 2019’da Encounter, 2016’da Jealousy Incarnate ve Hyde Jekyll, Me ile tanınan Park Shin Woo tarafından yönetildi. Gösteri ustaca tasarlanmış ve izleyicileri ekrana bağlamıştı. Kim So Hyun, bir psikiyatri koğuşunda özverili bir bakıcı olan Moon Gang Tae’yi oynuyor, otizmli ağabeyi Moon Sang Tae’nin tek bakıcısı.

Seo Ye Ji’nin canlandırdığı Ko Moon Young, geçmişte birçok travması olan ve antisosyal kişilik bozukluğuyla ilgilenen ünlü bir çocuk kitabı yazarıdır. Üçü bir araya geldiğinde korkunç bir geçmiş ortaya çıkar. Oyuncular, dizinin sunduğu savunmasız karakterleri canlandırmak için harika bir iş çıkardı. Bu dizi aynı zamanda Kim So Hyun’un geri dönüşüne de damgasını vurdu ve orduda oyunculuk yeteneğinden hiçbirini kaybetmediğini söyleyelim. Hayranlar çoğunlukla Kim So Hyun’u izlese de şovu çalanlar kesinlikle Seo Ye Ji ve Oh Jung Se idi.

7. Start-Up (En İyi K-drama Dizileri)

Start-up, Ekim 2020’de tvN’de yayınlanan Güney Koreli bir televizyon drama dizisidir, Netflix’te yayınlanmaya hazırdır.. Dizi, bir kararlılık öyküsünü ve imtiyazsızların zirveye ulaşma mücadelesini gündeme getirdiği için taze bir soluktu. Yeni kurulan şirketlerin hikayesidir. Hikaye, dünyada iz bırakmaya kararlı, kendine güvenen genç bir kadın olan Seo Dal-mi’nin etrafında dönüyor. Kore’nin Steve Jobs’u olmayı hayal ediyor. Nam Do San, en yakın iki arkadaşıyla birlikte yönettiği bir teknoloji şirketi olan Samson Tech’in kurucusudur. Hikaye aynı zamanda bir Kore drama gerekliliğini, yani Kim Seon Ho’nun canlandırdığı gamzeli ve yumuşak kalpli Han Ji-Pyeong’dan dolayı izlemesi acı veren bir aşk üçgenini de içeriyor. Başlangıç, başarılı bir Kdrama olmak için tüm onayları kontrol eder. Bae Suzy ve Nam Jun Hyuk, Kim Seon Ho ve Kang-Han na gibi hayranların favorisi olduğu için oyuncu kadrosu akıllıca seçildi.

8. Record of Youth (En İyi K-drama Dizileri)

Record of Youth, Eylül 2020’de tvN’de yayınlanan canlı televizyon dizisinin bir bölümüdür . Netflix’te yayınlanabilir . Bu drama, neredeyse hiçbir şeyin gizli olmadığı ve geçmişinize göre yargılandığınız acımasız bir endüstride kendi başlarına büyütmeye çalışanların hikayesini anlattığı için izlemesi mutlak bir zevktir. Bu üçlünün toplumun ön yargılarını kırmaya çalıştıkları yolculuk, bu dramanın özünü oluşturuyor. Bu umut, aşk ve başarı hakkında yürekten bir drama. Sa Hye Jun, işçi sınıfı bir aileden gelen bir modeldir, başarılı bir model olmasına rağmen, gerçek hayali eleştirmenlerce beğenilen bir aktör olmaktır.

Babasının askere gitme baskısı ve sürekli reddedilen Hye Jun, temiz bir karakterle zirveye çıkmak için elinden geleni yapıyor. Sa Hye Jun, karakteri canlandıran aktöre, yani Park Bo Gum’a çok benzeyen bir sevimli. Ahn Jeong Ha, gizlice Sa Hye Jun’un hayranı olan bir makyözdür, Cheongdam-dong’daki ofis işinden ayrıldıktan sonra birçok nüfuzlu kişiye hizmet veren bir güzellik salonunda çok çalışmaktadır. Ahn Jeong Ha bir gün kendi salonunu açmayı planlıyor, video kanalında düzenli olarak paylaşımlarda bulunuyor. Ahn Jeong Ha, babasından gençken boşanmış olan annesi tarafından sorunludur ve şimdi çoğunlukla onun üzerinden geçinmektedir.

Won Hae Hyo zengin bir aileden geliyor ve en iyi arkadaşı olan Sa Hye Jun ile aynı arzuya sahip. Annesi hayatını kontrol ediyor ve neredeyse her şeye müdahale ediyor. Prestijli geçmişinin ötesinde sahip olduğu yeteneği insanlara göstermek için çok uğraşır. Bu dizi yeni bir soluk aldı ve hayranlar 2. sezon için umut veriyor. Ana oyuncu kadrosunda ödüllü film Parasite’den Park So Dam, Park Bo Gum ve Byeon Woo Seok yer alıyor. Bu drama kesinlikle yutturmaca ve zamanınızı hak ediyor.

9.Itaewon Class (En İyi K-drama Dizileri)

Itaewon Class, aynı adı taşıyan bir webtoon’a dayanan bir Güney Kore televizyon dizisidir. Dizi Ocak 2020’de JTBC’de yayınlandı, Netflix’te yayınlanabilir.. Bu drama, sunduğu benzersiz ilişkiler ve toplum tasviri nedeniyle birçok kişinin kalbini kazandı ve 25. Asya Televizyon Ödülleri’nde En İyi Drama Dizisi ödülünü kazandı. Park Sae Ro-Yi, babasını öldüren trajik bir kazanın ardından babasının ölümünden sorumlu olanlardan intikam almaya karar verir ve sonunda hapse girer. Hapisten çıktıktan sonra Itaewon’da bir bar-restoran açar. Rakip grup olan Jangga Group’tan daha başarılı hale gelerek intikamını almaya karar verir ve işini başarılı kılmaya çalışırken Jo Yi-Seo ile tanışır. Oyuncular, Park Seo Joon, Kim Da Mi, Kwon Na Ra ve Yoo Jae Myung gibi yetenekli aktörlerin olağanüstü performanslarını içeriyor.

1o. Crash Landing On You (En İyi K-drama Dizileri)

Crash Landing, 2020’yi kasıp kavuran Güney Koreli bir televizyon drama dizisidir. Drama tvN’de yayınlandı ve Netflix’te yayınlanmaya hazır. Birçoğu Crash Landing On You’nun ilk dramaları olduğunu söyleyebilir. Drama iki kişinin aşk hikayesini anlatıyor, kadın başrol Güney Kore’de bir mirasçı ve erkek başrol Kuzey Kore’de bir ordu yetkilisi ve elit. İşler normal gidiyordu, ancak bir gün kadın lider Yoon Se Ri, yamaç paraşütüne gittiğinde ve şiddetli rüzgarlar nedeniyle Kuzey Kore’ye zorunlu iniş yaptığında, hayat beklenmedik bir dönüş alır. Erkek başrol Ri Jung Hyuk onu bulur ve Güney Kore’ye dönmesine yardım etmeyi kabul eder. Sonunda ikisi de içinde yaşadıkları iki ulusun farklılığına ve farklılığına rağmen birbirlerine aşık olurlar. Muhteşem kadro Hyun Bin, Son Ye Jin, Seo Ji Hye ve Kim Jung Hyun gibi birinci sınıf aktör ve aktrislerden oluşur.