Jennie Kaç Kilo,Boy,Yaş ve Sevgilisi

Jennie Kaç Kilo,Boy,Yaş ve Sevgilisi: Jennie Kim, Güney Koreli bir şarkıcı, rapçi, dansçı ve modeldir. Kim Jennie, Ağustos 2016’da YG Entertainment altında rapçi, Blackpink kız grubunun vokalisti olarak ilk çıkışını yaptı. Bir şarkıcı, rapçi olarak imajını güçlü, agresif bir sanatçı olarak korumuştur.

Ad Soyad: Jennie Kim

Doğum tarihi: 16 Ocak 1996

Yaş: 25 yaşında

Burçlar: Oğlak burcu

Şanslı numara: 6

Jennie Kaç Kilo: 55 kg

Jennie Kim, 1 Ocak 1996’da Cheongdam-Dong, Seul, Güney Kore’de doğdu . O ise 24 yaşında ve onun güneş işareti Oğlak olduğu bilinmektedir.

Babasının bir hastanenin sahibi olduğu biliniyor ve annesi Koreli medya şirketi ‘CJ E&M’ ile birlikte çalışıyor.

Jennie sekiz yaşındayken ailesiyle Yeni Zelanda’ya taşındı. Yüksek öğrenimini ‘ACG Parnell College’da yaptı. Liseden sonra ailesiyle Güney Kore’ye geri döndü.

İLGİLİ: Kim Jisoo Kaç Yaşında,Kilo ve Sevgilisi

Eğitimsel yeterlilik

Jennie, genç yaşta ailesiyle Yeni Zelanda’ya taşındı. Ve Yeni Zelanda’da ortaokul eğitimini yaptı. Auckland’daki Waikowhai Ortaokuluna gitti.

Yüksek öğrenimini ‘ACG Parnell College’da tamamladıktan sonra Kore’ye geri döndü. Eve döner dönmez, ‘YG Entertainment’ tarafından imzalandı. Kore’de Jenie, Cheongdam Ortaokulu ve Chungdam Lisesi’ne gitti.

Kariyer ve Mesleki yaşam

Kariyer başlangıcı

Jennie, Ağustos 2016 itibariyle k-pop sektörüne girdi. 14 yaşındayken Jennie, ‘YG Entertainment’ tarafından imzalandı.

Henüz bir stajyer iken, 2013’te Jennie, plak şirketi arkadaşı G-Dragon ile ‘Black’ adlı şarkısında yer aldı ve Inkigayo TV şovunda sahnede sahne aldı. Aynı şekilde, şirket arkadaşı Lee Hi’nin ilk albümü First Love için “Special” adlı şarkıda da yer aldı. Aynı yıl Seungri’nin EP’si için şarkısında vokalist olarak yer aldı.

Jennie Blackpink’in başlangıcı

Jennie’nin grubu ‘Blackpink’s’ 2012’den önce planlanmıştı. 29 Haziran 2016’da dünyaya son çıkış yapan üye olarak gösterildi. Grup arkadaşları Jisoo, Lisa ve Rose ile birlikte Jennie, 8 Ağustos 2016’da ilk albümleri ‘Square One’ ile çıkış yaptı.

Şarkılarından biri olan ‘Whistle’, ‘Gaon digital Chart’ın bir numaralı hit oldu ve Müzik Videosu YouTube’da viral oldu. Bir gecede dünya çapında kazandılar ve hatta ‘Billboard Social 50’de en yüksek puan alan kadın markası oldular.

Jennie ve grubu 22 Haziran 2017’de single’ları ‘As If Its Your Last’ ile kariyerinin en yüksek zirvesine ulaştı. Şarkı, ‘Billboard World Digital Song’ listesinde ilk kez yer aldı. Durmadan devam etmekten başka seçenekleri yoktu. Ve aynı şekilde, 30 Ağustos 2017’de Japonya’da ilk çıkışlarını yaptılar.

Nisan 2019’da Jennie ve grubu Coachella’da sahne aldı. Orada Coachella’da sahne alan ilk Koreli solo sanatçı oldu ve güçlü performansı “Coachella 2019’da Gördüğümüz En İyi 10 Şey” altında listelenmiştir.

Solo Aktivite

Jennie aynı zamanda grubun moda etkileyicisidir. Gucci, Lanvin, Chanel ve Givenchy gibi popüler markaların moda şovlarında giyindiği ve görüldüğü biliniyor. Solo aktivitesine gelince, ilk olarak ‘Chanel Beauty’ için bir model olarak başladı.

Ekim 2018’de Jennie solo çıkışını duyurdu. Ve 12 Kasım 2018’de Jennie, Blackpink’in solo sanatçı olarak çıkış yapan ilk üyesi olmasını sağlayan ilk single’ı “Solo” yu yayınladı.

Dahası, Şarkısı Kore günlük ve haftalık listelerinde üst üste 15 gün boyunca konumlandırılan büyük müzikte all-kill başarısı elde etti. Aynı şekilde, “Solo”, altı ayda 300 milyon görüntülemeye ulaşan Koreli bir kadın sanatçı tarafından en çok izlenen müzik videosu oldu.

Jennie Ödüller ve Net Değer

Solo sanatçı olarak Jennie, 8. Gaon Chart Müzik Ödülleri’nde ilk Yılın Şarkısı Ödülünü kazandı. Aynı şekilde, Solo şarkısıyla 2020 34. Altın Disk Ödülleri’nde Digital Bonsang kazandı.

Jennie, çıkışının sadece 4 yılında büyük bir servet kazandı. Parasını Blackpink üyesi, solo şarkıcı, rapçi, model olarak ve ayrıca marka onayıyla kazandı. Ayrıca, Jennie’nin net değeri 8 milyon ABD dolarıdır.

Jennie ilişki durumu

Kim Jennie, gruptayken bir ilişkisi olduğu onaylanan Blackpink’in tek üyesidir. Ocak 2019’un başında Jennie, Güney Koreli erkek grubu EXO üyesi Kai ile bir randevuya yakalandı. Daha sonra, ikisi de Ekim 2018’den beri romantik bir ilişki içinde olduklarını doğruladı. Birkaç ay sonra çiftin ayrıldığını doğruladı.

Jennie’nin şirketi ‘YG’nin katı kuralları ve düzenlemeleri olduğu biliniyor. Bununla birlikte, Jennie birçok tartışmaya karıştı. İlki, komedi varyete programı Knowing Bros’un bir bölümünden. Oyunculardan birine cevabı çok saldırgan ve kaba görünüyordu, ancak tepkiye asla tepki vermedi.

Hayranların onu tembel, coşku ve tutkudan yoksun olarak bombaladığı bir skandal konusu oldu. Jennie, 6 Aralık’taki ‘Kakao Games 2018 Yıl Sonu partisinde’ hayranlarının çoğunu hayal kırıklığına uğratmıştı.

ÖNERİLEN: Felix Kaç Kilo,Boy,Yaş ve Nereli?

Jennie Vücut Ölçümü

Harika bir moda anlayışına sahip ve aslında bir moda etkileyicisidir. Çok sayıda moda dergisi ve giyim markasında model olarak yer aldı. Chanel’den Adidas veya Hera’ya başlayarak.

Jennie, grubun en kısa üyeleri arasında yer alıyor. Yaklaşık 163 cm, yani yaklaşık 5 fit 4 inç uzunluğunda duruyor . Aynı şekilde Jennie Kaç Kilo,55 kg ağırlığındadır. Vücut ölçüleri sırasıyla 34,24 ve 35 inç göğüs-bel kalçalarıdır.

Sosyal medya

Jennie Kim’in sosyal medyada milyonlarca takipçisi var. Onun Instagram hesabı fazla 34.900.000 takipçisi var. Aynı şekilde, 1 milyondan fazla takipçisi olan @lesyeuxdenini adında bir fotoğraf hesabına da sahip.