HMR Diyeti Faydaları Nelerdir?

HMR Diyeti Faydaları: Yeni bir diyete başlamadan önce daima doktorunuzla konuşun. Bununla birlikte, HMR diyeti programını başlatırsanız bekleyebileceğiniz şeyler şu şekildedir.

  • Bir Yaşam Tarzı Değişimi HMR’nin temel özelliklerinden biri, genellikle süpervizörlerin kilo kaybınızı izleyebilecekleri ve diyete mümkün olan en güvenli şekilde yaklaşmanızı sağlayabilecekleri tıp merkezlerinde sunulmasıdır. Örneğin, ilk kez egzersiz yapmaya başlıyorsanız veya diz ya da sırt ameliyatı için hazırlanırken kilo vermeniz gerekiyorsa, klinikteki destek ekibi size egzersiz yapmanın en iyi yolunu önerebilir, diyor Schafer. “Bu diyet, birden fazla sağlık sorunu olan ve kilo vermekle ilgilenen kişiler için iyidir. Onu diğer planlardan ayıran şey bu, ”diyor.
  • Kişiye Özel Yaklaşım Haftalık toplantılar, kliniğin şu anda hayatınızın neresinde olursanız olun sizinle tanışacak her kişi için özel bir kilo verme yaklaşımı geliştirmesine olanak tanır. Evde bir program da seçebilirsiniz, bu durumda haftalık grup danışmanlığı seansları için bir sağlık koçuna bağlanacaksınız. HMR’ye göre koç, günlük fiziksel aktivitenizi artırmanıza, diyetinize daha fazla meyve ve sebze eklemenize ve diyetinizdeki yağ miktarını azaltmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca HMR uygulamasına ve diğer çevrimiçi kaynaklara da erişebileceksiniz. Ancak Schafer, destek ve hesap verebilirlik sağlayan tıp uzmanlarına erişim nedeniyle yüz yüze yaklaşımı tercih ediyor.
  • Hızlı Kilo Kaybı Bu kadar hızlı ilerlemeyi görmek Young, “birini motive etmenin ve sürdürmenin güzel bir yoludur” diyor.
HMR Diyeti Faydaları ve Riskleri
HMR Diyeti Faydaları ve Riskleri

HMR Diyetini Takip Etmenin Riskleri Var mı?

  • Mevcut Koşullara ve İlaçlara Müdahale Bu diyet, önceden var olan belirli tıbbi sorunları olanlar da dahil olmak üzere birçok insan için işe yarayabilir, diyor Schafer. Yine de bu kategoriye uyuyorsanız, yüz yüze kliniğe gitmeniz daha iyi. Bunun nedeni, böbrek böbrek hastalığı, gut veya diyabet gibi önceden mevcut rahatsızlıkları olan bireylerin , planın bu koşulları hesaba kattığından emin olmak isteyecek olmalarıdır.
    Ayrıca, düşük kalorili yeni bir diyetin aldıkları ilaçları nasıl etkileyebileceğini de hesaba katmaları gerekecek. Örneğin, böbrek hastalığınız varsa, bir diyetisyenin, potasyum ve sodyum gibi besinler üzerindeki herhangi bir kısıtlamaya dikkat etmek için planınızı izlemesi gerekebilir.ve sıvı alımı, diyor Schafer. Bu arada, gut hastalarının seçtikleri gıdalardaki ürik asit seviyelerine dikkat etmeleri gerekecektir.

ÖNERİLEN: HMR Diyeti Nedir? HMR Diyeti Artıları ve Eksileri

HMR Diyeti Yorumları

US News & World Report’un en iyi hızlı kilo verme diyeti olmasına rağmen  , HMR diyeti programı genel diyet kategorisinde iyi performans gösteremiyor ve 39 üzerinden 26. sırada yer alıyor. Ticari diyet planı kategorisinde 10 numara, WW (eski adıyla Weight Watchers) , Mayo Clinic diyeti ve Jenny Craig diyetinin arkasında . HMR’yi değerlendiren uzmanlar paneli, sallamaların tekrarlayan doğası, katılığı ve takip edilmesi zor olma potansiyeli nedeniyle bunu açıkladı.

HMR programının kilo verme sonuçlarını destekleyen sınırlı bilimsel kanıt vardır. Küçük bir çalışma , HMR tarzı bir diyete (öğün ikameleri ve meyve ve sebze yeme) katılan obezite hastalarının 18 haftada ortalama 37.4 kilo kaybettiğini buldu.
Başka bir küçük çalışma, üç sallama, iki öğün ikamesi ve günde beş porsiyon meyve ve sebzeden oluşan düşük kalorili bir planın, obezitesi olan diyet yapanların, yalnızca kilo yönetimi danışmanlığı alan kontrol grubu katılımcılarına göre ortalama 28.6 kilo daha fazla kaybetmesine yardımcı olduğunu buldu.