En İyi Vokallere Sahip 10 Kpop Grubu 2021

En İyi Vokallere Sahip 10 Kpop Grubu: Kpop hayranları, kpop idollerinin yeteneklerine her zaman hayran kalmışlardır. Şaşırtıcı bir şekilde tüm kpop idolleri, sahnede zorlu hareketler yaparken yüksek notalar söyleyebilir, rap yapabilir ve yerinde dans edebilir. Kpop idollerinin kitlesel çoğunluğunun çok yönlü olması şaşırtıcı değil, çünkü kpop idolleri ajanslarında 6-7 yıl boyunca trendlere giriş yapmadan önce, bazıları ise tam anlamıyla 10 yıldır JYP eğlencesi altında Twice’ın lideri Jihyo gibi. Ve vokalistlerin kpop konusunda oldukça yetenekli oldukları bir sır değil, her şarkı söylediklerinde bizi büyülüyorlar ve inanılmaz olan da bunu zorlu dans hareketleri yaparken yapabilmeleri.

Bu yazıda, kpop’taki çeşitli grupların vokal çizgisini sıralayıp bahsedeceğiz. Birçok kpop grubunda, tüm üyeler bizi kendi tonlarında başka bir dünyaya götürerek inanılmaz bir şekilde şarkı söyleyebilir. Bu liste onaylanmamasına rağmen, sadece hayranların görüşlerine dayanmaktadır ve tüm vokalistler inanılmaz derecede yeteneklidir, ancak tüm harika vokalistler bu listede görünemeyecektir. Şimdi, Kpop’taki en popüler yetenekli vokal dizilerini tanımaya hazırlanın.

ÖNERİLEN: 2021 K-Pop Kralı Kimdir ve Bu Ünvan Nereden Geldi?

10. Girls Generation (SNSD)

Hayranlar, Girl’s Generation’ın vokal yeteneğini her zaman takdir etmişlerdir. Girl’s Generation, SM Entertainment altında imzalandı ve Tiffany 2014’te gruptan ayrılana kadar 9 üyeydi. En popüler vokalistleri şüphesiz Taeyeon, ardından Jessica’nın muhteşem sesi geliyor ve insanlar Tiffany’nin sesinin o kadar da iyi olmadığını söylese de hayranlar gerçekten hayran kalıyor onun sesi ve hatta diğer üyeler. Onlar boşuna milletin kız grubu olarak bilinmezler, değil mi?

9. TXT (Kpop Grubu)

TXT, dördüncü nesil kpop’un önde gelen isimlerinden biridir. Tüm üyelerin inanılmaz seslendirme yetenekleri var. HYBE Entertainment (eski adıyla Big Hit Entertainment olarak biliniyordu) altında imzalanmışlardır ve beş üyeye sahiptirler. Vokal dizisi en büyük Yeonjun, lider Soobin ve maknae Huening Kai’den oluşuyor.

8. Seventeen

2015 yılında çıkış yaptıklarından beri seslendirme yetenekleriyle hayranların dikkatini çekti. Pledis Entertainment adı altında imza attılar ve 13 üyeleri var. Vokal hatları Woozi, Jeonghan, DK ve Seungkwan olmak üzere beş üyeden oluşuyor. Güçlü ve yumuşak vokalleri ile tanınırlar.

ÖNERİLEN: Solak Olan Kpop İdolleri Hangileri? Soru-Cevap

7. Day6

Day6 üyelerinin kendilerine özgü sesleri var ve birlikte şarkı söylediklerinde inanılmaz bir uyum yaratıyor. Day6, JYP eğlencesine imza attı ve beş üyesi var. Albümleri EP The Day, yayınlanmasından sadece bir hafta sonra Billboard’s World Album Chart’ta ikinci sıraya yerleşmişti.

6. Red Velvet

Red Velvet’in tüm üyeleri yetenekli vokalistler olsa da ana vokal grubu Wendy, Seulgi ve Joy’dur. Red Velvet, SM Entertainment altında imzalanmıştır ve beş üyeden oluşmaktadır. Wendy ana vokalist ve hayranlar Wendy’nin şarkı söylediğini duyduklarında tüylerinin diken diken olduğunu söylüyor. Seulgi’nin ilginç bir ses tonu ve aynı zamanda muhteşem bir sahne varlığı var. Son olarak, Joy’un onunla tamamen ve hoş bir şekilde karışan harika bir tonu var.

5. (G) I-dle (Kpop Grubu)

(G) I-dle yetenekli bir dördüncü nesil kpop kız grubudur. Grup, altı üye ile CUBE Entertainment altında imzalandı. Tüm üyeler harika vokalistler ve şarkıları onların muhteşem seslendirme yeteneklerini vurguluyor. Hit şarkıları ‘Latata’ ile çıkış yaptılar. (G) I-dle’deki vokalistler harika ve farklı tonlara sahipler. Orada harika söyleniyor.

4. Blackpink

Şüphesiz, Blackpink dünyanın en popüler gruplarından biridir. Seslendirme yetenekleri ortalamanın üzerinde. Vokal çizgileri ana vokalist olarak Rosé ve baş vokalist olarak Jisoo’dan oluşuyor. Diğer iki üye Jennie ve Lisa, hem harika seslere sahip hem de iyi şarkıcılar. Blackpink şu anda YG Entertainment altında imzaladı ve dört üyesi var.

ÖNERİLEN: En ırkçı K-pop idolü kim?

3. BTS

BTS, şüphesiz dünyanın en ünlü kpop grubudur. Son şarkı dinamitleriyle kilometre taşlarına ulaştılar. Şu anda HYBE eğlence altındalar (eski adıyla Big Hit eğlencesi olarak biliniyordu) ve yedi üyeleri var. Vokal çizgileri en büyük Jin, Jimin, V ve en genç Jungkook’tan oluşuyor. Sesleri birbirinden oldukça farklı ama birlikte şarkı söylediklerinde mükemmel uyum sağlıyor.

2. Mamamoo (Kpop Grubu)

Mamamoo üyelerinin kpop’taki en iyi vokallerden olması şaşırtıcı değil. Zor koreografileri olsa bile, hiçbir canlı şovunda dudak senkronizasyonu yapmamışlardı. Tüm üyeler harika vokalistler ama resmi vokal çizgisi. Efsanevi anlardan biri, Solar’ın canlı şarkı söylerken direk dansı yaptığı zamandır.

1. Super Junior

Vokal çizgileri, Kpop tarihindeki ikonik vokal çizgilerinden biridir. SM Entertainment, altındaki muhteşem vokalistlerle tanınır. Super Junior, SM Entertainment altında anlaştı ve 13 üyesi var. Üyeler Kyuhyun, Yesung ve Ryewook, ikonik vokal alt birimini oluştururlar KRY Hayranları, özellikle harmanlanmış vokalleri ile baladlar söylediklerinde onu severler.