En ırkçı K-pop idolü kim?

En ırkçı K-pop idolü kim: Dünyaca Ünlü K-pop grupları ve idollerinin saç stilleri,bakımları,yaşları,kaç kilo oldukları ve yaşamlarına dair her alanda neleri yapmaktan hoşlandıkları, en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Kalabalık olan grup içerisinde en çok ırkçı olan k-pop yıldızlarının kim olduğu hakkında gelen farklı yorumları sizler için derledik:

En ırkçı K-pop idolü kim;

1. Yorum

Güney Kore yabancı düşmanı ve kültürleri çok gurur verici. K-pop idollerinin çoğu bu ortamda büyüdü, bu yüzden birçoğunun, kabul etseler de etmeseler de diğer insan ırklarına karşı önyargıları olması muhtemeldir. Genellikle medya eğitimli oldukları için, idolleri tekrar tekrar ırkçı şeyler söylerken veya ırkçı gibi davranmazsanız, kesin olarak bilemezsiniz.

2.Yorum

Her şeyden önce, yalnızca alay edilen veya yanlış temsil edilen ırk, etnik köken veya kültürden kişilerin neyin önemli olup neyin olmadığını söyleme hakkına sahip olduğunu belirtmek önemli. Dahası, POC bir monolit değildir, bir POC bir eylemden rahatsız olabilirken diğeri onu reddedebilir. Beyaz müttefiklerin ve diğer ırkların / etnik kökenlerin / kültürlerin müttefiklerinin çabaları, saldırganlığın karmaşıklıklarının farkında olmadıkları ve çok kolay bir şekilde aşırı tepki gösterebilecekleri için zarar verebilir. Bir şey daha, idoller genellikle “beyaz” olarak görülüyor veya insanlar kendilerinin POC olduklarını unutuyorlar ve bu akılda tutulması gereken çok önemli.

İLGİLİ: Ölen K-Pop İdolleri Var Mı? Varsa Nedeni?

Bence bu, bağlam olmadan cevaplanması gereken yüklü bir soru (burada gördüğüm cevapların çoğu gibi). Kore’nin “homojen” bir ülke olduğu ve bu nedenle ABD gibi yerlerin çokkültürlülüğünü deneyimlemediği, cevabın bir parçası… Uzun yıllar milliyetçi bir diktatörlük altında oldukları ve bugüne kadar yabancı etkilere kapalı oldukları gerçeği. 80’ler cevabın başka bir parçası.

Bana göre cevabın en büyük payı, ABD’nin kültürünü (ve topraklarında bulunan herhangi bir kültürü) müzik, hollywood, televizyon programları vb. Yoluyla ihraç etmesinden geliyor. dünyanın geri kalanına sattıkları ürünler yayılıyor. Aynı kültüre sahip olmayan ülkeler bunu taklit edebilir çünkü en sevdikleri aktör veya şarkıcı bunu sorunsuz yaptığını söylüyorlar, bu yüzden normal olmalı. (Latin Amerika’dan biri olarak, birkaç yıl öncesine kadar kültürel ödenek, ırkçı veya saldırgan terimleri, kıyafetleri, aksesuarları, eylemleri ve diğer pek çok şeyi hiç duymadım. diğer ülkelerde de.)

Bu, idollerin affedilmesi gerektiği anlamına gelmez. Bu, idollerin Koreli oldukları için ırkçı olamayacağı veya sadece daha iyisini bilmeyen zavallı küçük kız ve erkek çocuklar olabileceği anlamına gelmez. Burada açıklamak istediğim, ABD’de veya diğer batılılaşmış ülkelerde kullandığımız parametrelerin aynısını kullanarak, yabancı bir ülkede neyin ırkçı neyin olmadığını, farklı bir dille ve çok farklı bir kültürle ölçemeyeceğimizdir. bağlam dışı bir eylemde bulunun ve “başından beri ırkçı olduklarını, bu örneklere bakın” şeklinde bir anlatıyı geriye dönük olarak uydurmaya çalışın.

Bu, yapılması gereken önemli bir konuşma, yine de idollerin ve şirketlerin neden çuvalladıklarının nedenlerini dikkatine sunmalıyız ki bir daha olmasın. İdollere saldırmak aslında çözüm değil ve bir idolün veya şirketin dünyanın milyonlarca farklı kültüründen haberdar olmasını ve karmaşık yapılarının her birinin farkında olmasını beklemek de gerçekçi değil.

Yapısal ırkçılık ve yabancı düşmanlığı, kültürel el koyma ve diğer saldırganlıklarla ilgili konuşma, yalnızca sosyal ağların ortaya çıkışıyla dünya çapında bir tartışma konusu haline geldi ve birçok insan için hala gerçekten yeni bir konu haline geldi. İdollerinize sırf sizin favoriniz oldukları ve muhtemelen zarar veremeyecekleri için hata yaptıklarında mazur göstermeyin, ancak sizin için aşikar olanın onlar için açık olmayabileceğinin farkında olun.

tl; dr: ırkçılık inanılmaz derecede karmaşıktır, güç yapılarını, hiyerarşiyi, dili, kişisel deneyimleri ve önyargıları içerir ve farklı ülkelerde ve kültürlerde çok farklı şekilde tezahür eder. “X idol ırkçı çünkü durag taktılar” demek, konuyu tamamen kaçırıyor, çünkü soruna bakmıyoruz, günün kum torbasını arıyorduk. İdolleriniz karışırsa savunmaya geçmeyin, yapma ‘ t Sırf sizin favoriniz olmadığı için ortalığı karıştıran idollere saldırın, insanların zorlayıcı olmadıklarına ve sizinle veya akranlarıyla aynı düşünceleri ve farkındalığı paylaşmadıklarına dikkat edin.

3.Yorum

Birçok ırkçı idol var Ama BigBang en başta gelen isimlerde yer alıyor. G-dragon ile başlayalım.

Birçok insanın bunu bildiğini veya daha önce konuştuğunu biliyorum, ama dürüst olmak gerekirse, daha fazla yayılması gereken bir şey

G-Dragon, birçok kişi tarafından “K-pop’un kralı” olarak bilinir, iyi bir adam değildir.

O çok ırkçı birisi.

4.Yorum

Hata-tarafından bir kapak yaparken Hwasa Had N kelimesini seslendirdi özür diledi

Hwasa özür dilese de, sürekli bu ırkçı hataları yapmaya ve döngüyü tekrar etmeye devam etmesi beni hayal kırıklığına uğratıyor.

5.Yorum

CL ayrıca MTBD adlı şarkısında bir Kuran ayeti kullanmıştı.

6.Yorum

Jennie ve Rosé Hintli kıyafetleri ile tuhaf dans yapmaları onlara yakışan bir davranış değildi.

Dürüst olmak gerekirse, Kore endüstrisinde bunun hala devam ediyor olması gerçekten üzücü, ‘onlar Koreliler, bu yüzden bilmeyecekler’ bahanesinin modası geçmiş, ilk seferden itibaren öğreneceklerini düşünürsünüz, Koreli insanlar bizim gibi insandır ve neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilir, bu yüzden lütfen bebek değiller.