2021’De Dünya Çapında En Popüler Kpop Grupları

En Popüler Kpop Grupları: Kore ve Kpop kültürü her yerde görülür ve dünya çapında çoğu insan için bir kült favori olarak kabul edilir. Ama bunlar dünya çapında büyük üne sahip bazı gruplardır. Ancak Kpopit benliği popüler, bu yüzden zor ve üzerine yazmak hiç bitmeyen bir konu. Dünya çapında ün kazanan ve insanları Kpop kültüne dönüştüren birçok grup var. Grupların dünya çapında ne kadar ünlü olduğu hakkında uzun bir kitap yazabiliriz. Ama zamanımız sınırlı.

1. BTS:

Fandomun “ARMY” olduğu en sevilen Bangtan Sonyeondan, yani BTS’den bahsetmeden k-pop hakkında bir konuşma yapılabilir mi? & Üye Boy grubu, dünya çapında milyonlarca hayranı bağlıyor, her geri dönüşte her zaman listelerin başında olmayı başarıyor. 2013 yılında ilk şarkısı No More Dreams ile başladı. Gruplar 7 kişiden oluşuyordu. RM, Suga, Jin, Jhope, Jimin, V ve Jungkook. BTS, Fire and Blood, Sweat ve Tears aracılığıyla uluslararası ilgi toplayan I need you, Run gibi hit şarkılarla ün kazandı ve Fake Love, DNA, Boy with LUV, ON, Life gibi hit şarkılarla dünya müziğine hükmediyor. Devam Ediyor ve Dynamite ile Grammy adaylığı kazandı. Şimdi, Nisan ayında, bir Japonca single ile çıktılar: “Film out”. UNICEF ile işbirliği içinde yürüttükleri Kendini Sev kampanyalarını da unutmamak gerek.

ÖNERİLEN: 2021 K-Pop Kralı Kimdir ve Bu Ünvan Nereden Geldi?

2. BLACKPINK

İlk şarkısı Boombayah olmakla birlikte, her zaman sıralamada üst sıralarda kaldılar ve Çalma ateşle, Sanki son seferinmiş gibi, DDU-DU DDU-DU, Bu aşkı öldür ve en son How you gibi şarkılarla mirası sürdürdüler. bunun gibi. YG ailesinden geldiklerinde çok beklentileri vardı ve bir kez olsun hayal kırıklığına uğramadılar. Dört üyeli bir kız grubu. Single’lar, Solo by Jennie ve son zamanlarda On the ground ”ile aktif oldular ve Rose` tarafından.

3. EXO: (En Popüler Kpop Grupları)

Gruplar ilk çıkışlarını 2012’de yapmıştı ve bu güne kadar popülerler. Şu anda grup aktif değil ve Chanyeol, Suho, Do ve Xiumin orduda hizmet veriyor. Ve kalan üyeler single çıkarıyor. Grup ilk olarak dünya çapında Growl ile tanınıyordu; sonra yavaş yavaş Call Me bay, Love Me right, Monster, Lotto, Ko ko bop ile ünlü oldular. En son çıkan grup şarkısı Love shot. Exo’nun Fandom’un adı Exo-Ls. BTS gibi onlar da UNICEF’in bir parçası ve dünya çapında büyüdü.

ÖNERİLEN: En İyi Vokallere Sahip 10 Kpop Grubu 2021

4. Twice

Twice, JYP ülkesinden 9 kişilik bir gruptur. Kız grubu sevimli oldukları için dünyanın ayaklarını süpürdü. Ancak son zamanlarda grup farklı temalar da deniyor. Sixteen adlı bir realite şovundan çıkış yaptılar ve 2015’te çıkış yaptılar. İlk şarkıları Cheer Up büyük bir hit oldu ve ardından büyük bir hayran kazandı. Likey, Like TT, knock knock, What is love ve Cry For Me gibi şarkılar Twice’ın en popüler şarkılarıdır.

Grup, Ji Hyo, Sana, Da Hyun, Tzuyu, Chaeyoung, Na young, Jeongyeon, Momo ve Mina’dan oluşmaktadır.

5. MAMAMOO

MAMAMOO, Solar, Moon Byul, Weein ve Hwasa olmak üzere 4 üyeden oluşan bir kız grubudur. Ayrıca canlı performanslar söz konusu olduğunda en iyi vokallere sahip oldukları konuşuluyor. Grup 2014 yılında kuruldu ve Bay Ambigous ile çıkış yaptı. Grubun retro, pop ve caz tarzı müziğin bir karışımı var. Oldukça akılda kalıcılar ve muhteşem vokalleri ile hayranlarını dinlemeye değer kılıyorlar. Egotistic, Dinga, Hip ve Aya gibi şarkılar, kadın güçlenmesinin bir yanı olan güçlü şarkılardır. Tamamen kadın gücü değil, ama şarkılar kadın bakış açısına göre görünüyordu.