Dünyadaki En iyi 10 Zayıflama Diyetleri

Kilo kaybı, bu yüzyılın ana odak noktasıdır. Etrafımızdaki herkes kilo vermeye ve iyi görünmeye takıntılıyken, bizim için aynı çoğunluğa girmemiz çok doğal. Bununla birlikte, mevcut bilgilerle, neyi izleyeceğimiz konusunda şaşkınlığa düşeceğiz. İşte sağlıklı bir şekilde fazla kilo vermenize yardımcı olabilecek 10 zayıflama diyeti!

Dünyadaki En iyi 10 Zayıflama Diyetleri

* AKDENİZ DİYETİ: En sağlıklısı olan Akdeniz diyeti, hedefiniz kilo vermekse seçebileceğiniz en iyi diyettir. Tam tahıllar, baklagiller, meyveler, sebzeler, kanola ve zeytinyağı gibi sağlıklı yağlar bu diyetin temelini oluşturur. Anahtar, ölçülü yemek yemek ve kilo vermek için vücudunuzu aç bırakmamaktır.

5: 2 Diyeti nedir? Faydaları Nelerdir?

* WHOLE30 DİYET: Bu yeni çağ diyetinde alkol, sigara, süt ürünleri, tahıllar ve baklagillerden vazgeçmeniz gerekiyor. Yağ, lif, et, kümes hayvanları ve deniz ürünlerine bağlı kalmak bu diyetin temelidir. Bu yeme alışkanlıklarından bir kez daha kaçınmayı planlıyorsanız, Whole30 tam size göre.

* VEGAN DİYETİ: İsim kendisi için konuşuyor. Vegan diyet tipik olarak tüm hayvansal ürünleri yok eder ve yalnızca bitki bazlı ürünlere bağlı kalmayı gerektirir. Örneğin, inek sütü tüketiyorsanız, şimdi badem veya soya sütüne geçmeniz gerekir.

* VEJETARYEN DİYETİ:  Vejeteryan Diyet, muhtemelen takip edebilecek en doğal diyettir. Bunun nedeni, vejeteryan diyetinin en sevdiğiniz ghar ka khana’yı da içerebilecek vejetaryen seçeneklerinizi keşfetmenize izin vermesidir. Bu diyetin size etki etmesi için et, deniz ürünleri, kümes hayvanları ve dışarıdaki yiyecekleri kısıtlamanız gerekiyor.

* ESNEK DİYET: Ağır et severler kilo veremeyen Flexitarian diyeti tam size göre. Bu diyet et veya deniz ürünlerinden mutlak bir kısıtlama gerektirmez, aksine elinizden geldiğince kaçınmanızı gerektirir. Bu diyet, her gün vejetaryen olmayan yiyecekler için özleminizden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

* AĞIRLIK GÖZLEMCİLER DİYETİ: Geçen yıl ortaya çıkan ilginç bir kavram olan bu diyet, yemeniz veya bırakmanız için tipik bir yiyecek grubunu içermiyor, bunun yerine kendi ilerlemenizi takip ediyor. Resmi siteye katılmanız gerekiyor ve kilo verme yolculuğunuz buradan başlıyor. Bunu takip eden birçok kişi olduğu için, bu portal ile diğer insanların hikayelerinden motive olursunuz ve bunun tersi de geçerlidir. Haftalık yemek planınızı yapmanız gerekir ve ağırlık gözlemcileri sitesi, motive olmanıza yardımcı olur.

* DÜŞÜK KARBONLU DİYET: Bir düğünden veya bir etkinlikten önce kilo vermek istiyorsanız, muhtemelen kilo vermenin en hızlı yolu olan düşük karbonhidrat diyeti mükemmeldir. Bu diyetin işe yaraması için daha az rotis ve pirinç ve daha çok sebze ve dals yemelisiniz.

* DASH DİYETİ: Lif açısından zengin ve yağ oranı düşük olan DASH diyeti, ağırlık gözlemcilerinin turlarını yapan en son diyettir. DASH, hipertansiyonu durdurmak için diyet yaklaşımları anlamına gelir. Başlangıçta hastalar için yapılmış, ancak kilo verme diyetinin tabağına da giren bir diyet.

* KETO DİYETİ: Hepsinden sonuncusu, keto veya ketojenik diyet 2017’de diğer tüm diyetleri geride bıraktı. Yüksek yağlı ve karbonhidratsız diyet hızlı, kolaydır ve peynir ve tereyağı gibi favorilerinize sahip olmanızı sağlar.

* GLUTENSİZ DİYET: Gluten,birçok kişi için ciddi bir durum ve hatta bazıları için hayati tehlike oluştursa da, kilo vermek de güvenli bir diyettir.  glüten olduğundan, glütensiz bir diyet uygulamak aslında faydalı olabilir ve birçok tekrar eden sorundan kurtulmamıza yardımcı olabilir.