7 Günlük Alt Karın Eritme Diyeti

Alt Karın Eritme Diyeti: 7 günde nasıl kilo verileceğini mi merak ediyorsunuz? Bu diyet planını bir deneyin ve farkı kendiniz görün. Sonuçta, bir kadın olarak, o lehenganıza uymak ve düz bir göbek rüyasını o kadar çok göstermek istiyorsunuz.

1) CRAP’i vücudunuzdan çıkarın

CRAP’in ne olduğunu merak mı ediyorsunuz? Bu, vücudunuza hiçbir faydası olmayan bir yiyecek grubudur. Kafein için C, rafine şeker için R, alkol için A ve işlenmiş gıdalar için P. Bu dört besin grubunu hayatınızdan çıkarırsanız, hayalinizi düz bir göbek yaşayabilirsiniz. Düz bir midenin en büyük düşmanlarından biri olan bu gruplar vücudunuza yapışır ve yağ kaybetmenizi zorlaştırır.

2) Kendinizi şımartın

Gereksiz yemek isteklerine direnerek zaten iyilik yapıyorsunuz, ancak sadece bir tedavi herhangi bir zarar vermez. Haftada bir kez hile yemeğinin tadını çıkarın, ister kremalı makarna, ister çikolatalı şekerleme veya hoş bir şey olsun, aslında metabolizmanızı hızlandırmanıza yardımcı olacaktır.

Dünyadaki En iyi 10 Zayıflama Diyetleri

3) Balık yağı takviyeleri alın

Sardalya ve somonlarda bulunan balık yağı, mutluluk verici bir besindir. Herkesin vazgeçilmezi olan omega-3 yağ asitleri ile yüklü olduğundan kesinlikle diyetinize dahil edilmelidir. Doğrudan tüketilmezse, piyasada çok sayıda balık yağı takviyesi de mevcuttur. Bu takviyeler yağ yakmaya yardımcı olur, böylece düz bir karın oluşmasına neden olur.

4) Kahvaltıyı asla atlamayın

Sağlıklı bir kahvaltının önemini hepimiz biliyoruz ve buna günün en önemli öğünlerinden biri denmesinin bir nedeni var. Kahvaltı uyandıktan sonraki bir saat içinde tüketilmeli ve vücudumuzun ihtiyaç duyduğu tüm temel besinleri içermelidir.

5) Akşam 8’den sonra yemekten kaçının

“Kral gibi kahvaltı, prens gibi öğle yemeği ve yoksul gibi akşam yemeği ye”. Akşam yemeği, sindirim sisteminizin kapanmaya hazırlandığı günün o zamanı olduğu için olabildiğince hafif olması gereken bir şeydir. Bu nedenle, vücudunuza sindirimi için yeterli zaman tanımak için akşam 8’den sonra yemekten kaçının.

Bir hafta içinde karnınızı düzleştirecek 8 Yiyecek Takası

Bazı yiyecekleri sağlıklı halleriyle değiştirmek aslında hayatınızı değiştirebilir. Daha az çabayla düz bir göbek almanıza yardımcı olabilir. Aşağıdaki ipuçlarını deneyin ve farkı kendiniz görün.

1) Gazlı içeceklere güle güle deyin

Gazlı içeceklerden bahsederken tadı dışında getirdiği tek şey gazdır. Bu gazlı içecekler aslında karnınızı şişmanlatır. Kendinizi bu gereksiz yağlardan korumak için, yeşil çaylar ve meyve suları gibi düz içeceklerle değiştirin.

2) Çiğ sebzeleri

atın Sebzeler son derece sağlıklıdır ve diyetinize dahil edilmelidir. Ancak vücudunuz çiğ yenildiğinde onu parçalamakta zorlanır. Bu yüzden sebzeleri çiğ yemek yerine buharda pişirmek daha iyidir. Bu sebzeleri parçalamak için midenizin ve gastrointestinal sisteminizin geçirmesi gereken ekstra çabaları azaltacaktır.

3) Tuzu kesin

Su tutma, şişkin bir göbeğe neden olur. Ve tuz, suya çeken bir şey olduğu için ekstra yağ kazanılmasına katkıda bulunur. Bu gereksiz yağdan kaçınmak için, kırmızı biber gibi tuzsuz baharatlara geçin ve farkı kendiniz görün.

Alt Karın Eritme Diyeti: 4) Probiyotik yoğurt

Bağırsaklarda bulunan bakteriler, yiyeceklerin sindiriminde çok önemli bir role sahiptir. Dengesizliği sindirim sistemini bozarak göbeğin şişmesine neden olabilir. Fazla kilo almadan bu şeker isteklerini karşılamak için Yunan yoğurdu gibi probiyotiklerle kendinizi şımartın. Bağırsak hareketliliğini iyileştirmeye yardımcı olur ve böylece sindirimi kolaylaştırır.

5) Daha fazla sıvı için

Sıvılar sağlıklı bir vücut için çok önemlidir. Özellikle şişkinlik söz konusu olduğunda, nemlendirme gerçekten yardımcı olur. Ve sudan daha iyi ne olabilir? Bu şekerli içeceklerin yerini alacak sağlıklı ve şişkin bir vücut elde etmek için en az 8 bardak su için.

6) Sakızdan kaçının

Bazı insanların gün boyu tuhaf bir şeyi veya diğerini çiğneme alışkanlığı vardır. Bu çiğneme arzusunu karşılamak için, genellikle vücuda hiçbir faydası olmayan sakız yemeye başlarlar. Harika bir takas, badem gibi kuru meyveleri çiğnemeyi denemektir, bu aslında vücudunuz için faydalı olacak ve aynı zamanda gerekli besinleri ona sağlayacaktır.

7.Karbonhidratı Kısın

Karbonhidratları atın Kaslarımız glikojen olarak bilinen bir tür karbonhidratı saklama alışkanlığıdır. Bu depolanmış karbonhidrat, yalnızca vücudumuz fazladan egzersiz yaptığında tüketilir. Karbonhidratlardan kurtulduğumuzda, aslında depolanan bu yakıta erişebilir ve onu tüketebiliriz. Bunun için öğle yemeğinden sonra karbonhidrat tüketmekten kaçının ve yeni yağ depolanmaması için düşük karbonhidratlı yiyeceklerle değiştirin.

8) Lifinizi yiyin

Lif, sindirime yardımcı olmaya geldiğinde harikadır. Organik lifli tahıllar aslında kabızlığı önler ve düzenli olarak kahvaltıda tüketilirse o düz karna sahip olmanıza yardımcı olur. Yüksek lifli yulafları herhangi bir geleneksel mısır gevreği ile değiştirin ve o düz karın uzak değil.

Yemek Planı

Çalışmanın yanı sıra bir yemek planına bağlı kalmak da eşit derecede önemlidir. Bu diyet planını 7 gün boyunca takip edin ve farkı kendiniz görün. Hazırlanmak için kendinize zaman ayırabilmeniz için bir hafta sonu başlamanız önerilir.

1.Gün

Kahvaltı: 75 gr doğranmış karışık biber ve bir avuç ıspanakla doldurulmuş üç yumurta akı ile yapılan omlet

Sabah ara atıştırması: 100 gr tavuk, ½ kırmızı biber, dilimlenmiş

Öğle yemeği: Bir ızgara tavuk göğsü, karışık salata yaprakları, kırmızı biber, yeşil fasulye ve ¼ yemek kaşığı zeytinyağı

Öğleden sonra atıştırması: 100 gr hindi göğsü ¼ salatalık, dilimlenmiş

Akşam yemeği: Buharda pişirilmiş brokoli ile 100 gr ızgara tavuk göğsü

2. Gün

Kahvaltı:Fırında tavuk göğsü, bir avuç kızartılmış lahana ile

Sabah ara atıştırması: 100 gr hindi göğsü ve ½ yeşil biber, dilimlenmiş

Öğle yemeği: Fırında mezgit filetosu, karışık yeşil salata, yemek kaşığı zeytinyağı

Öğleden sonra atıştırmalığı: 75 gr hindi göğsü buharda pişmiş brokoli

Akşam yemeği: Kıyılmış dereotu ve buharda pişirilmiş yeşil fasulye ile bir somon biftek

3. Gün

Kahvaltı: 100 gr somon füme artı ıspanak

Sabah ara atıştırması: 100 gr tavuk göğsü ½ sarı biber, dilimlenmiş

Öğle yemeği: Bahçe salatası ve ½ yemek kaşığı ızgara tavuk göğsü zeytinyağı

Öğleden sonra atıştırmalığı: 100 gr hindi dilimleri ¼ avokado ile

Akşam yemeği:Bir ızgara kuzu bifteği (veya iki pirzola); buğulanmış brokoli ve ıspanak

4. Gün

Kahvaltı: Omlet (bir bütün, iki beyazlar), domates, yeşil fasulye

Kuşluk atıştırma: ¼ salatalık ile 100g hindi dilimleri, dilimlenmiş

Öğle yemeği: Fırında salata, domates, ıspanak ve ½ yemek kaşığı zeytin ile fileto morina yağ

Öğleden sonra atıştırması: 100 gr tavuk göğsü ½ ızgara kabak ile

Akşam yemeği:: çay kaşığı yağ ve yeşil sebzeyle yapılan 100 gr tavuk göğsü karıştırarak

5. Gün

Kahvaltı: ¼ avokado ve ¼ salatalık ile 200 gr hindi göğsü, dilimlenmiş

Sabah ara atıştırması: İki haşlanmış yumurta, ½ kırmızı biber, dilimlenmiş

Öğle yemeği:Yeşil salata ve domates ile 150 gr ızgara karides, ½ yemek kaşığı zeytinyağı

Öğleden sonra atıştırmalığı: 100 gr hindi göğsü, beş bademli

Akşam yemeği: Buharda pişmiş brokoli ile 100 gr tavuk göğsü

6.Gün

Kahvaltı: Közlenmiş biber ve kabak ile bir ızgara mezgit filetosu

Sabah ortası atıştırmalığı : bir domates, dilimlenmiş ile 100g tavuk

Öğle: yeşil salata ile 150g hindi, buğulama brokoli ve ½ yemek kaşığı zeytinyağı

Orta öğleden sonra snack: beş pekan fındık ile 100g tavuk

Akşam yemeği: buğulanmış yeşil fasulye ve brokoli ile servis 150g-200g biftek

7. Gün

Kahvaltı : Üç yumurta beyazı omlet, ızgara domates ve buharda pişirilmiş ıspanak

Sabah ortası atıştırmalık: 100 gr hindi, beş Brezilya fıstığı ile

Öğle yemeği: Buharda pişirilmiş kuşkonmaz ve yeşil salata ile 150 gr tavuk göğsü

İkindi atıştırmalığı: 100 gr hindi, ¼ salatalık, dilimlenmiş

Akşam yemeği: Buharda pişirilmiş oryantal yeşillikler veya brokoli ile ızgara derisiz ördek göğsü