Vegan Diyetinde Kilo Kaybı Neden Hızlıdır?

Vegan Diyet; Süt ürünleri içermeyen bu diyet aynı zamanda günlük beslenmenizden et, balık ve yumurtayı çıkarır. Temel olarak taze meyveler, sebzeler, soya sütü ve badem sütü gibi bitki bazlı sütler, fasulye ve baklagiller içerir.

Bu diyet kilo vermenin yanı sıra çeşitli sağlık yararları da içerir. Vegan olmak daha az kalori tüketmeye yardımcı olduğundan, önemli miktarda kilo verme eğilimindesiniz. Vegan yiyecekler protein bakımından yüksektir, bu nedenle sizi daha uzun süre tok tutar.

Vegan beslenme ne kadar sağlıklı?

Vegan bir diyet uyguladığınızda, önemli besinleri diyetinizden çıkarıyormuşsunuz gibi görünebilir. Ancak doğru yiyecek türlerini dikkatlice seçerseniz, vücudunuz gerekli tüm vitamin ve mineralleri alacaktır. Sağlıklı bir kilo kaybı için hangi yiyecekleri yiyebilirsiniz, burada birkaçından bahsettik:

· Taze meyve ve sebzeler: Mevsimlik meyve ve sebzeler her zaman tavsiye edilir, ya vegan bir diyet uyguluyorsunuz ya da normal bir diyet rejimi uyguluyorsunuz. Taze meyve ve sebze yemek size birçok sağlık yararı sağlar.

· Fasulye ve baklagiller: Bu sağlıklı protein kaynağı yine kilo vermenize iyi gelir. Fasulye ve baklagiller ayrıca size karmaşık karbonhidrat, lif sağlar ve antioksidanların güç kaynağı olduğu bilinmektedir.

Veganlar için en iyi protein kaynakları

· Soya sütü: Soya sütü folat, D vitamini, B 12 vitamini, B6 vitamini, K vitamini ve niasin içerir. Tüm bu besinler, sağlığı korumak için harikadır.

· Badem sütü: Badem sütü, kalsiyum, magnezyum, demir, potasyum, çinko ve sodyum iyiliğine sahiptir. Kilo verme yolculuğundayken badem sütü içmek, hedefinize sağlıklı bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olur.

· Tofu: Bu soya fasulyesi ürünü peynire benzer ve size temel besinleri sağlar. İyi bir protein kaynağıdır ve esansiyel amino asitler içerir. Ayrıca tofu, magnezyum, bakır, çinko ve B1 vitamini sağlar.