PUBG de nasıl hayatta kalınır: Oyunun ilk saniyeleri çok önemlidir – bir saldırı tüfeği alın.İlk on oyuncudan biri olarak maçın sonuna kadar hayatta kalmak (ayakta kalan son kişi olarak tüm maçı kazanmaktan bahsetmiyorum bile) ana hedeftir. Ne kadar uzun süre hayatta kalırsanız (önünüzde ne kadar çok oyuncu ölürse) maçın sonunda o kadar çok puan alırsınız – suikastlar ve takım çalışması için bonuslar dahil. Bunu nasıl başarabilirim?

Oyunun ilk dakikaları en önemlisidir.Zırh, kask, sırt çantası (mümkün olan en yüksek seviyede) ve uzun silah gibi gerekli ekipmanı mümkün olan en kısa sürede toplamanız gerekir. En iyi seçenek, bir saldırı tüfeği ve bir keskin nişancı tüfeğini birleştirmektir – bu, her mesafeden savaşmanıza ve sizden uzaktaki rakipleri ortadan kaldırmanıza olanak tanır. Pompalı tüfekler (eğer bir binadaysanız) ve makineli tüfekler (yakın dövüş için) iyi ikincil silahlardır. Ana silahlarınızda cephaneniz olmadığı sürece, tabanca kullanmamak en iyisidir. Oyunun ilk dakikalarına ilişkin özel bilgiler “Oyunun ilk dakikaları” bölümünde bulunabilir.

PUBG’de Savaş Puanı BP nasıl kazanılır?

PUBG de nasıl hayatta kalınır?

Gerekli ekipmanı edindikten sonra haritanızda gösterilen beyaz bölgeye ulaşmanız gerekir.Derine inmenin bir anlamı olmadığını unutmayın – çok fazla düşman bulamayacağınız sınırların yakınında kalmak en iyisidir. Bölgeye geldiğinizde, diğer oyuncuları bulmaya ve onları olabildiğince çabuk ortadan kaldırmaya çalışın. Net bir atışınız yoksa veya siperiniz yeterince iyi değilse, unutun – bir veya iki düşmanı öldürebilirsiniz, ancak diğer oyuncular yakında sizi bulacak ve sizi ortadan kaldıracaktır. Her zaman siper almak ve çevredeki tepeleri, binaları, kayaları veya arabaları kullanmak akıllıca olacaktır. Ağaçlardan kaçının – sadece bir taraftan koruma sağlarlar ve görüşünüzü sınırlayabilir. Ormanın derinliklerinde bulunan çalılar da iyi bir sığınaktır – sadece içeride saklanın ve bir rakibin yeterince yaklaşmasını bekleyin. Öte yandan, açık alanda bulunan çalılardan kaçının.

Düşmanları ortadan kaldırın (veya görmezden gelin) ve bölgeleri sürekli izleyin.Beyaz bölgelerin küçülmesine 20-30 saniye kaldığında, içeri girin ve bölgenin kenarına yapıştırın. Birbirine ateş eden iki düşmanı fark ederseniz, biri ölünceye kadar bekleyin. Hayatta kalanla başa çıkmak çok daha kolay olacak.

10’dan az oyuncu kaldığında ve dövüş bölgesi yeterince küçüldüğünde, görüş alan her kişiye ateş edin.Neden? Bölge o kadar küçük olacak ki, bir düşmanla karşılaşacağınız neredeyse kesin, yoksa önce o size saldıracak. Öncelikle, siper alabileceğiniz ve hedeflerinize güvenle ateş edebileceğiniz bir yer bulmaya çalışın. Maçın son dakikalarında (kalan 3-5 oyuncu varken) savaş alanı o kadar küçülecek ki sürekli arkanızı kollamanız gerekecek – diğer oyuncular birkaç düzine metre uzakta olacaklar, böylece her çalılığın arkasına saklanabilecekler. , ağaç veya kaya. İlerlemeden önce bu tür yerleri dikkatlice kontrol ettiğinizden emin olun – gizliliğinizi kısa bir süre için bırakmak trajik bir şekilde sona erebilir. Bu noktada, el bombaları özellikle faydalı hale gelecektir. Kahramanınız onları tüm bölgeye fırlatabilmelidir.

Hatırlamak:

1. Gerekli olmadıkça oyunun ilk dakikalarında el bombalarınızı kullanmayın.Karakteriniz tüm bölgeye el bombaları atabileceğinden, oyunun son aşamasında çok faydalı olacaklar.

2. Açık bir alanda savaşırken, özellikle bir maçın son birkaç dakikasında, kişi yerde yatarken hareket etmelidir – düşmanın sizi takip etmesi daha zor olacaktır.

3. Sırt çantanızı bırakın ve cephanenizi, şu anda kullandığınız silahı ve bazı ilaçları (ve güçlendiricileri) ve el bombalarını saklayın.Nedeni oldukça basit – çimlere uzanırken sırt çantanız yanınızda değilse sizi fark etmek çok daha zor olacaktır.

4. Savaş alanında yalnızca birkaç oyuncu kaldığında, görünen herkese ateş edin.Yaralı bir düşman hızlı bir şekilde avcı olabilir ve isabetli bir atışla işinizi bitirebilir.

5. Diğer oyuncuların bıraktığı eşyaları göz ardı edin, özellikle çok az düşman kaldığında ve savaş alanı çok küçükse – düşmüş bedenlerin diğer oyuncular tarafından gözlemlenmesi oldukça olasıdır. Cephaneniz biterse bu kuralı göz ardı edin. Onsuz, zaten hayatta kalamazsınız, bu yüzden düşmüş bedenleri aramak tek seçenek olabilir.

6. Kazanamazsanız hayal kırıklığına uğramayın.Çoğu oyuncu düzinelerce (veya yüz) maçtan sonra bile kazanamaz – rakiplerinizin şansı ve davranışları büyük rol oynar. Sadece denemeye devam et ve yakında karakterin ayakta kalan son kişi olacak.