PUBG’de Savaş Puanı BP oyunda kullanılan özel bir oyun içi para birimidir. BP’ler, oynanan her maçtan sonra – maçın sonucuna bakılmaksızın kazanılır. Bu puanlar daha sonra ekipman kutuları ile takas edilebilir – her birini açtıktan sonra oyuncu, karakterin görünümünü değiştirmek (veya Steam Pazaryeri’nde satmak) için kullanılabilecek bir kıyafet alınabilmektedir.

PUBG’de Savaş Puanı BP nasıl kazanılır?

Girişte de belirtildiği gibi, her maçtan sonra, sonuçtan (bulunduğunuz yerden) bağımsız olarak Savaş Puanı kazanılır. Kazanabileceğiniz puan miktarı birkaç faktöre bağlıdır:

  1. Oyuncunun hayatta kalmayı başardığı süre. Ne kadar uzun süre hayatta kalırsanız (haritada ne kadar az oyuncu kalırsa), o kadar çok BP alırsınız.
  2. Oyuncunun yaptığı öldürme miktarı. Tekli modda bir oyuncuyu öldürmek 20 BP, 15’i Duo’da ve 10’u Squad’da verir.
  3. Oyuncunun verdiği hasar miktarı. Verilen yaklaşık 5 puanlık hasar için 1 BP alacaksınız.

Maçın sonunda bu üç faktör dikkate alınır – oyuncu daha sonra kazanılan BP’lerin tam miktarı hakkında bilgi alır.

PUBG Taarruz Tüfekleri Hangisidir?

PUBG’de BP nasıl kullanılır?

Ana menüde sahip olduğunuz BP miktarını kontrol edebilir ve bunları ganimet kutuları satın almak için kullanabilirsiniz.

Birikmiş BP’leri kullanmak için oyunun ana menüsüne gitmeniz, Ödüller sekmesine tıklamanız ve bir ganimet kutusu satın almanız gerekir. Her oyuncu haftada 6 kutu satın alabilir . Sonraki kutuların fiyatı her satın alımda artar ve şu şekildedir: 700, 1.400, 2.800, 4.200, 5.400 ve 7.000 BP. Kutuların fiyatı ve uygunluğu haftada bir, her zaman Pazartesi günü sıfırlanır.

Bir yağma kutusu satın alırken, oyun oyuncu alacak kutusunun türünü seçer – Wanderer , Survivor , motorcu veya Desperado (tümü bu kılavuzun “Sandıklar” bölümünde açıklanmıştır). Bu kutulardan alınan eşyalar karaktere takılabilir veya küçük bir miktar BP ile değiştirilebilir ve kutular Steam Pazarında satılabilir.

PUBG'de Savaş Puanı BP nasıl kazanılır

BP – ipuçları ve püf noktaları

Aşağıdaki ipuçları, her maç için daha fazla BP kazanmanıza yardımcı olabilir:

  1. BP’ler yalnızca öldürmeler için kazanılmaz – uzun süre hayatta kalma (daha az oyuncu hayatta) ve verdiğiniz genel hasar miktarı da alacağınız BP miktarına katkıda bulunur.
  2. Her hafta düzinelerce oyun oynamıyorsanız , sandıkların (ve fiyatlarının) sıfırlanmasını (her Pazartesi yapılır ) beklemek daha iyidir . Bu, BP “çiftçiliğine” uzun saatler harcamadan onları satın almanıza olanak tanır.
  3. Agresif oyun tarzı, maçın sonunda daha fazla BP kazanılmasına katkıda bulunur . Her öldürme size 20/15/10 (tekli / ikili / takım modları) BP verecek ve oyuncuya verilen her 5 hasar 1 ek puan verecektir. Bu, bir oyuncuyu kendi başına öldürmenin (onu 100’den 0 HP’ye düşürmenin) size 30-40 BP kazandıracağı anlamına gelir.