PUBG En iyi Taarruz Tüfeği 6 Seçenek

PUBG en iyi Taarruz Tüfeği için rehberimiz AKM, M16A4, SCAR-L, AUG A3, Groza ve M416’yı kapsıyor.

PUBG’de, Submachine Guns, Pistols ve hatta hantal Light Machine Guns gibi çok çeşitli silahlar var. Birçoğu çok farklı bir amaca hizmet eder; keskin nişancılar uzun menzilde hedefleri devirmek için mükemmeldir ve neredeyse yalnızca düşmanları yakın mesafeden patlatmak için ayrılmış Pompalı Tüfeklerdir.

Ne zaman bir maçın ilk birkaç dakikasında yağmalamış olsak, yerden bir Saldırı Tüfeği almayı başardığımızda belli bir mutluluk var. Bu gerçek bir rahatlık ve bunun nedeni, bu silahların oyundaki en iyi çok yönlü silahlar olması ve size hemen hemen her durumda düşmanları dağıtma yeteneği vermesidir.

Tüm bunlara ek olarak, her bakımdan daha kolay başa çıkmalarını ve hatta daha ölümcül olmasını sağlayan çok sayıda bağlılığı desteklerler. Envanterinizde tam donanımlı bir Saldırı Tüfeğine sahip olmanın PUBG’de bir temel ve hemen hemen her durumda birincil silah olması şaşırtıcı değil.

Bir maçta birden fazla Taarruz Tüfeğine rastlayacak kadar şanslıysanız, hangi silahın ihtiyaçlarınıza daha uygun olduğunu bir bakışta bulmak çok zor olabilir. Oyunda da bu silahlardan epeyce var, bu da işleri daha da kafa karıştırıcı hale getiriyor.

Aşağıda, oyundaki tüm Saldırı Tüfeklerini topladık ve seçeneğe sahip olacak kadar şanslıysanız, hangisini seçmeniz gerektiğine dair genel bir fikir vermek için her birinin güçlü ve zayıf yönlerini özetledik!

İLGİLİ: PUBG Loot Haritası

Bu makaledeki tüm silahların durumsal faydaları olduğunu unutmayın. Onları bir dizi senaryoda ne kadar iyi performans gösterdiklerine veya genel olarak ne kadar kolay başa çıktıklarına göre sıraladık.

Burada işiniz bittiğinde temel PUBG Rehberi ve İpuçları kategorimizi ziyaret ettiğinizden emin olun . Daha fazla oyun kazanmak için ihtiyacınız olan en önemli ipuçlarını ve taktikleri içerir.

PUBG En iyi Taarruz Tüfeği: AKM # 6

AKM, 7.62 mm mühimmat alan ve buna uygun ciddi bir vuruşla gelen yüksek güçlü bir Taarruz Tüfeğidir. Hedefiniz hangi kademe zırhı giyerse giysin, AKM onu sadece beş atışta öldürecek. Dahası, yalnızca birkaç atışta maksimum seviye kask takan bir düşmanı ortadan kaldırabilir.

Diğer birçok Saldırı Tüfeğine kıyasla düşük mermi hızı, uzun menzilde acı çekmeye başladığı anlamına gelir. Yine de her türlü dürbününü üzerine yapıştırabileceğiniz ve yıkıcı sonuçlarla uzaktaki düşmanlara ateş edebileceğiniz için tamamen saymayız – sadece ustalaşmak biraz zaman alacaktır.

Çok hızlı bir tavsiye notu olarak, küçük patlamalarda ateş ederken kullanması çok daha kolay olacağından, AKM ile tetiğe dokunmanızı öneririz. Yeni oyuncular için dostça olmasa da, savaşta sertleşmiş PUBG oyuncuları, püskürtme kontrollü olduğunda büyük hasar çıktısı nedeniyle bu silahla genellikle büyük başarı elde eder.

İLGİLİ: PUBG En İyi Loot Ve İniş Yerleri Rehberi

PUBG En iyi Taarruz Tüfeği: M16A4 # 5

Belki de PUBG’deki en yaygın Saldırı Tüfeği düşüşü olan M16A4, sık sık bulacağınız için hafife alınacak veya bir kenara atılacak bir şey değil – aslında gerçekten iyi!

M16A4, minimum geri tepme özelliğine sahip olağanüstü stabil bir silahtır ve aynı zamanda oyundaki en hızlı mermi hızlarından birine sahiptir. Bu, onu bir anda düşmanları püskürtmek veya uzaktaki rakipleri dinklemek için en iyi Taarruz Tüfeği yapar.

Otomatik ateşleme modu olmasa da, seri atışlar arasındaki gecikme bireysel atışlar arasındaki gecikmeyle tamamen aynı olduğu için ani ateş yakın dövüşte daha da yıkıcı olabilir. Bu, teknik olarak tüm Saldırı Tüfekleri arasında en hızlı ateşleme oranına sahip olduğu anlamına gelir.

Ne yazık ki, M16A4 yalnızca 4X kapsamını kabul eder ve bu da uzun menzilli bir silah olarak kullanımını sınırlayabilir.

PUBG En iyi Taarruz Tüfeği: SCAR-L # 4

Bu silahın tüm Saldırı Tüfekleri arasında en düşük istatistiklere sahip olduğu iddialarına rağmen, SCAR-L’nin güçlü ve iyi bir silah olduğunu gördük. Kesinlikle tam otomatik ateş ederken kontrol edilmesi en kolay silahlardan biridir ve üzerine cıvatalı bazı eklentilerle sadece daha iyi hale gelir.

Yine de en büyük düşüşlerinden biri, son derece kısıtlayıcı demir görüşü olmasıdır. Hareket eden düşmanları hedef alırken gerçekten korkunç ve bir Red-Dot Sight veya daha iyisi almadığınız sürece SCAR size hiç iyi hizmet etmeyecek.

Genel olarak SCAR-L, her eki salladığında iyi bir silahtır, ancak ham haliyle oldukça dikkat çekicidir.

İLGİLİ: PUBG Nasıl Sessiz Ve Gizli Olunur

PUBG En iyi Taarruz Tüfeği: AUG A3 # 3

AUG, yalnızca Sandıklarda bulunan başka bir Taarruz Tüfeği ve Groza’dan tamamen farklı güçlü ve zayıf yönleri var. Çoğunlukla, daha az benzersiz bir his ve daha çok standart bir Saldırı Tüfeği gibi işlev görüyor. Bu kesinlikle daha fazla oyuncuya uyacak.

Topladığımıza göre, namludan fırlayan ilk birkaç mermi gönderildiğinde iyi bir atış hızı ve mükemmel bir isabet oranı var. Ayrıca, AUG’yi hem yakın hem de uzun mesafeden hedefleri çukurlaştırabilen çok yönlü bir silah haline getiren her türlü eklentiyi destekleyebilir.

Kesinlikle PUBG’deki en güçlü Saldırı Tüfeklerinden biri olsa da, M416 veya SCAR-L gibi diğer 5.56 mm silahların sunmadığı hiçbir şey sağladığından emin değiliz. Dürüst olmak gerekirse, bu Crate özelinden biraz daha fazlasını bekliyorduk ve bu yüzden ilk ikide yer almıyor.

PUBG En iyi Taarruz Tüfeği: Groza # 2

Sadece Sandıklarda bulunan ender bir silah olan Groza, düşmanlarını adeta ölene kadar ezecek kadar şiddetli bir hızla mermi atan bir hayvan. Bir Micro-Uzi ile eşleştirilmiş bir AKM’nin (aşağıda detaylandırdığımız başka bir Saldırı Tüfeği) ateş gücüne sahip sahte bir Saldırı Tüfeği olarak düşünün.

Kesinlikle şu anda oyunda bulunan en güçlü Saldırı Tüfeği, ancak hedefinizin menzilinde olduğunuzu varsayıyor. Uzaktan saldıran bir düşmana ateş etmeye başlayın ve tek bir vuruş yaptığınızda şanslı olacaksınız.

Groza’nın, 3 saniyelik uzun yeniden yükleme süresiyle (Quickdraw dergisi olmadan), farkında olmadan yakalanırsanız sizi savunmasız bırakabilecek, oldukça bariz başka kusurları da var. Aynı zamanda belirgin bir ek yuva eksikliği de var, bu nedenle canavarı evcilleştirmek biraz pratik gerektirebilir – özellikle çok nadir bir düşüş olduğu için.

İLGİLİ: PUBG Zombi Modu Nasıl Açılır Ve Oynanır?

PUBG En iyi Taarruz Tüfeği: M416 # 1

Çok yönlü, tam donanımlı M416, saniyede son derece sağlam hasara (DPS), kararlılığa ve ateş hızına sahiptir. Aynı zamanda geri tepme açısından kontrol edilmesi en kolay silahlardan biridir ve hem tekli hem de otomatik ateşleme modlarını destekler – yakın mesafeli çatışmalar ve uzun menzilli çatışmalar için mükemmeldir.

Belirleyebileceğimiz tek küçük olumsuzluk, ekleri olmadığında dikkat çekici olmayan durumudur. Değiştirilmemiş bir durumda, mermi gücü söz konusu olduğunda diğer tüm Taarruz Tüfeğinin gerisinde kalıyor – zırhsız hedeflere ne kadar hasar vereceğini belirleyen stat. Bu, bir maçın ilk birkaç dakikasındaki diğerlerinden daha zayıf olmasını sağlar, ancak bazı eklentileri donatmak için yeterince uzun süre hayatta kalır ve güzel bir şekilde güçlenir.