PUBG’de her zaman herhangi bir ekipman olmadan bir maç başlar. Her şey haritada bulunmalı. Bu bölüm binaları aramaya ve ekipmanı toplamaya odaklanmaktadır.

Hemen atlamak veya bir süre beklemek isteyip istemediğinize karar verdiğinizde, gideceğiniz bir yer seçmeniz gerekir.Paraşüt modundayken, etrafa bakmak için biraz zaman ayırın (‘ALT’ düğmesini kullanın) ve yakındaki düşmanları arayın (mümkünse, konumlarını ezberleyin ve yönlerinden saldırıya hazırlanın) ve ilginç yerleri. İlk olarak, birkaç kattan oluşan binalara yönelmelisiniz – üst katlar genellikle daha iyi silahlar sunar ve bazen çatılarda keskin nişancı tüfekleri veya modifiye saldırı tüfekleri bulunabilir.

Bir saldırı tüfeği toplamak (bu durumda M16A4), herhangi bir maçın ilk saniyelerinde ana hedeflerinizden biridir.

PUBG’de İlk binanızı temizlemek ve teçhizatı toplamak

Binayı olabildiğince çabuk temizleyin, mevcut en iyi silahı seçin ve yeniden yükleyin.Etrafta düşman yoksa, başka bir binaya geçebilir ve arayabilirsin. Aşağıdaki kurallara uyun:

1. İnişten önce herhangi bir oyuncu tespit edemediyseniz, bölgede başka kimsenin olmayacağını varsayabilir ve yakındaki binaları yağmalamaya odaklanabilirsiniz. Bununla birlikte, şehir merkezine, askeri bir üsse veya bir elektrik santralinin yakınına inerseniz, arkanızı kollamanız gerekir – HER ZAMAN diğer oyuncularla karşılaşacaksınız.

2. Düşmanın yakında olduğunu biliyorsanız veya varlığından emin değilseniz, olabildiğince az ses çıkarmaya çalışın ve dikkatli olun – sessizce hareket etmek için ‘C’ düğmesini kullanın (çömelme) ve ‘CTRL’ (sessiz yürüyüş) ). Böylelikle düşman sizi o kadar kolay fark etmeyecektir.

3. Birkaç düzine metre uzaklıkta bulunan bir binaya ulaşmak istiyorsanız veya açık bir araziden koşmak istiyorsanız ve yakınlarda düşmanlar olduğunu biliyorsanız , önceki kuralı göz ardı edin. Gözlerinde çok uzun süre kalmaktansa depar atmak daha iyidir. Biri size ateş etmeye başlarsa, zikzak bir şekilde koşun.

4. Mecbur değilseniz ateş etmeyin . Havaya veya bir binaya çarpan bir düşmana ateş etmek hiçbir anlam ifade etmiyor ve sadece konumunuzu açığa çıkarabilir. Sadece size saldırırlarsa kendinizi savunun ve hedefinizi vuracağınızı bildiğiniz zaman vurun – o balkon penceresinden bakarken veya bir binadan dışarı kaçarken.

PUBG Taarruz Tüfekleri Hangisidir?

5. Bir rakibi öldürmeyi başarırsanız, gerçekten onun teçhizatını almak isteyip istemediğinizi dikkatlice düşünün . Gövde örtülüyse (kayaların arkasında, bir binanın içinde veya bir tepede) eşyaları güvenle toplayabilirsiniz. Aksi takdirde, ekipmanı yalnız bırakmaya karar verebilirsiniz – diğer oyuncular da düşmüş bedeni izliyor olabilir.

6. Zaman zaman haritada bir uçak görünecektir. Malzemelerle dolu bir sandık düşürülecek – içinde oyundaki mevcut en iyi eşyaları bulabilirsiniz (en iyi silahlar, kamuflaj, zırh ve 3. seviye sırt çantaları). Ne yazık ki, uçak çoğu zaman diğer oyuncuları cezbedecek ve bu nedenle bazen gitmesine izin vermek daha iyidir. Sandık bulunduğunuz yere yakın bir yere düşürüldüyse (veya sizi oraya hızlı bir şekilde götürebilecek bir aracınız varsa) ona ulaşmaya çalışın. Ancak, sandık uzakta bulunuyorsa, unutun gitsin. Takım olarak oynuyorsanız, birinizi eşyaları toplaması için gönderin ve geri kalanının onu örtmesini sağlayın.

7. Düzinelerce bina aramakla zamanınızı boşa harcamayın.Mümkünse silah, zırh, ilaç ve araba gibi en önemli eşyaları alın. Bunu yaptıktan sonra beyaz bölgeye gidin. Belirli bir yerde ne kadar çok zaman geçirirseniz, bölgeye zamanında gelememeniz o kadar olasıdır. Ayrıca, diğer oyuncuların sizden önce oraya varması muhtemeldir.

Bu ilk birkaç düzine saniyeyi ayırın ve bir saldırı tüfeği (ve mümkünse başka bir uzun silah, örneğin bir keskin nişancı tüfeği), zırh, bir miğfer, bir sırt çantası (alabileceğinizin en iyisi) ve biraz ilaç ve el bombası (ilk başta , karşılaştığınız her şeyi toplayın). Bu öğeleri aldıktan sonra, haritada görünen beyaz daireye gidin.