GTA 5: Uçaklar, helikopterler – nasıl kullanılır?

GTA 5 kılavuzunun bu bölümü, uçakların, helikopterlerin ve diğer uçan makinelerin nasıl pilot olunacağına dair birkaç ipucu içerir . Bizim GTA 5 kılavuz hava manevraları nasıl gerçekleştirileceği, ölmek üzere önlemek ve nerede edinilen uçağı saklamak için açıklar.

-Uçağın saklanması ve kullanılmasıyla ilgili temel bilgiler

-Uçaklarla uçmak

-Helikopterlerle uçmak

Uçağın saklanması ve kullanılmasıyla ilgili temel bilgiler

Arabalarda ve teknelerde olduğu gibi, uçan makineler de onları depolamak için özel bir yere ihtiyaç duyar. Uçakların hangarları ve helikopter helipadları vardır . Trevor’ın bir hangarı var, ancak kalan iki tanesi uçak toplamaya başlamak istiyorsa bir tane satın almak zorunda kalacak.

Ama unutmayın, eğer uçağı hangara park ederseniz, onu içeriye sürmeniz gerekir. İniş alanında bırakırsanız, kaydedilmeyecektir. Uçaklar satın alınabilir veya çalınabilir.

GTA 5’teki makinelerin kontrol edilmesi durumunda uçmak muhtemelen en zor şeydir ve kaza yapmak kolaydır. Bu yüzden, yere ıslak bir leke haline gelmemek için uçmadan önce Ammu-Nation’dan bir paraşüt satın almak iyi bir fikirdir. Ayrıca, yakınlarda hava sahasının kapalı olduğu Fort Zancudo’yu da hatırlayın, Yanında uçmanız gerekiyorsa, radar menzilinden çıkmak için alçakta tutun.

Eğitmek için çok iyi bir yer, yalnızca temel kontrolleri öğrenebileceğiniz değil, aynı zamanda daha karmaşık akrobasyonları uygulama ve karakterinizin uçuş becerilerini geliştirme fırsatına sahip olacağınız bir Uçuş Okuludur.

Dahası, bazı hükümet tesislerinde (Fort Zancudo, hapishane gibi) hava bölgesinin kapalı olduğunu unutmayın. Oraya varırsan, oradan hemen çıkmak için bir radyo mesajı duyacaksın ve eğer dinlemiyorsan, ordu tarafından kovalamaya başlayacaksın. Böyle bir bölgeden uçmanız gerekiyorsa, radar tarafından keşfedilmemesi için minimum irtifada tutun.

PUBG de nasıl hayatta kalınır?

Uçaklarla uçmak

Yeni oyuncular için uçakla uçmak sorunlu olabilir ve ne olduğunu anlamadan önce birkaç kaza yapmanız gerekebilir.

Her şeyden önce, tetikleyiciler, diğer araçlarda olduğu gibi hızlanma / yavaşlama içindir. Sol analog uçağın pozisyonuna karar verir – yukarı, aşağı uçmak veya döndürmek. LB / RB / L1 / R1 düğmeleri, makinenin döndürüldüğü yönü belirler. Yükselmek için, pistteki uçağı hızlandırın ve ardından uçarak alt takımı (L3) gizleyin.

Uçarken pozisyonunuzu yatay eksene yakın tutun. Şehir merkezinde veya dağların yakınında uçuyorsanız, maksimum hızda uçmamalısınız, çünkü bir anda bir ağaçtan veya bir gökdelenden kaçınmanız gerekip gerekmediğini asla bilemezsiniz.

Uçmak, başarının sadece yarısıdır – diğer yarısı elbette iniş yapmaktır. Teorik olarak her uzun düz yüzeye inebilirsiniz, ancak en iyisi uçak pistinde pratik yapmaktır. İniş yerinden birkaç yüz metre önce sürekli yavaşlayın. Uçağı yatay olarak tutun ve şasiyi dışarı kaydırın (tekerleklere hiçbir şey takmayın!). Makineyi yavaşça indirmeye başlayın ve aynı anda sadece yere dokunduğunuzda fren yapın (gaz pedalını tamamen bırakabilirsiniz). Yere dokunduğunuzda hızınız çok yüksekse, uçak muhtemelen tekrar uçacaktır. Çok yükseğe zıplarsa, tekrar indirmeye çalışmayın, çünkü muhtemelen ezeceksiniz. Tüm iniş prosedürünü bir kez daha gerçekleştirmek için uçun ve geri dönün, ancak bu sefer daha yavaş.

Helikopterlerle uçmak

Helikopter kullanmak uçaktan çok farklı. Burada, irtifayı artırıp düşürmekten tetikleyiciler sorumludur. Sol analog, helikopteri uçmak istediğiniz yöne hareket ettirirken, LB / RB / L1 / R1 makineyi sola / sağa döndürür. İnmek istiyorsanız, basitçe makineyi sabitleyin ve ardından LT / L2 ile yavaşça aşağı indirin. Helikopterleri yönlendirmek muhtemelen uçaklardan biraz daha kolaydır, ancak yine de biraz deneyim gerektiren karmaşık bir prosedür, bu nedenle başlangıçta zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Ve silahlı bir helikopteriniz varsa (örn. Buzzard), silahını X / kare ile kullanabilirsiniz.