Kpop Kız Grupları Popülerlik Sıralaması

Kpop Kız Grupları Popülerlik Sıralaması: Kore’nin Kurumsal İtibar Araştırma Enstitüsü, her ay hem en popüler K-pop kız grupları hem de erkek grupları için marka itibar sıralamasını yayınlamaktadır. Ve Nisan ayı istatistikleri güncellendi. Blackpink’in artık ilk konumda olmadığını öğrenince hepiniz şaşıracaksınız. Evet, dünyaca ünlü kız grubu Brave Girls’e yenildi. Yeni kraliçeler olarak Cesur Kızlar tahtta otururken taçlarını takarlar. Diğer birçok kız grubu ilk beş listesine katıldı ve birçoğu orijinal konumlarını terk etti. Ayrıca analize gelince, K-pop kız grubu için 38.956.768 marka verisi var. Veriler Mart ayında toplandı. Üstelik Mart Sıralamaları için toplanan verilerle karşılaştırırsak% 26,33 arttı.

İstatistikçiler her ay grubun faaliyetlerine, yayınlarına ve yaptıkları satışlara göre değişir. Aynısı Erkek grupları için de yapılır. Geçen ay Blackpink 1 numaraydı ve onu Brave Girls, Iz * One, G-Idle ve Mamamoo izledi. Ancak her zaman olduğu gibi pozisyonlar değişti ve bu sefer yeni kraliçelerimiz var.

ÖNERİLEN: EN Hızlı Rap Yapan Kpop İdolleri Sıralaması İlk 10

Kpop Kız Grupları Popülerlik Sıralaması 2021 :

Öyleyse devam edelim ve listedeki ilk 15 sıranın başında kimin olduğunu öğrenelim.

1. Brave Girls

Üstte Cesur Kızlar var. Güney Koreli kız grubu 2011 yılında Brave Brothers tarafından kuruldu ve grup şu anda Brave Entertainment altında yönetiliyor . Grup ilk çıkışlarını 2011’de bir albümle yaptı ve o zamandan beri dört mini albüm yayınladılar. Cesur Kızlar 10 üyeden oluşur – Yujeong, Yuna, Eunji, Hayun, Minyoung, SeoA, HyeRan, YeJin, Eun Young, YooJin . Ve tıpkı “Rollin” adlı şarkıları gibi, ilk etapta başarının tadını çıkarıyorlar. Şu anda Medya endeksleri 1.254.128 ve Marka itibar endeksleri 5.363.544.

2. Blackpink

2016 yılında YG Entertainment tarafından kurulan Blackpink, Jisoo, Jennie Rose ve Lisa’dan oluşan dört üyeli bir gruptur. “Square One” albümüyle çıkışlarını yaptıktan sonra kızlar o zamandan beri durmadılar. Grubun hem Güney Kore’de hem de uluslararası alanda birden fazla isabet kararı var. Blackpink şu anda dünyanın en büyük kız gruplarından biri olarak kabul ediliyor. 1.432.958 medya endeksi ile listede ikinci sırada yer alıyorlar ve marka itibar endeksi 4.582.891.

ÖNERİLEN: En Çok Fandoma Sahip Kpop Grupları 2021

3. WJSN

3 numarada WJSN veya Cosmic Girls var – Starship Entertainment ve Yuehua Entertainment tarafından bulunan Güney Koreli Çinli bir kız grubu. Kozmik kızlar, Şubat 2016’da Genişletilmiş Oyun ile “İster misiniz?” 12 üye ile. Ancak Temmuz 2016’da Kozmik Kızlar 13. üyeyi ekledi. Ve şu anda grupta 13 katılımcı var. 2021’de Cosmic Girls dokuz mini albüm çıkardı. Onların son , “Doğal” aynı adlı bir başlık parkuruna sahiptir. 13 üye iki alt birime bölünmüştür. İkinci alt birim olan WJSN The Black, Mayıs ayında piyasaya çıkıyor. Medya endeksi 877266 ve marka itibarı 2.842.835.

4. Oh My Girl

Oh My Girl, WM Entertainment tarafından kurulan Güney Koreli bir kız grubudur. İlk çıkışlarını 2015’te yaptılar ve birkaç albüm çıkardıktan sonra kızlar hit müzik “Nonstop” ı yayınladılar. Grup yedi üyeden oluşmaktadır. Ancak, başlangıçta sekiz kişilik bir gruptu. Oh My Girl’ün dört stüdyo albümü, 8 EP’si ve birden fazla single’ı var. Her geçen gün artan popülaritesi ile kız grubu listede dördüncü sırayı almayı başardı. Medya endeksi 349.530 ve marka itibar endeksi 2.079.474’tür.

5. TWICE

Dokuz üyeli TWICE grubu, JYP eğlencesinin oluşturduğu Güney Koreli bir kız grubudur. İlk çıkışlarını 2015 yılında Genişletilmiş Oyun “The Story Begins” ile yaptılar. “TT” ve “Cheer Up” şarkılarının piyasaya sürülmesinden sonra TWICE, birkaç hafta üst üste Gaon listelerinde bir numara olmak üzere Kore müzik listelerinde birçok ödül ve pozisyon kazandı. Sadece altı yıl önce çıkış yapmış olsalar da en büyük kız gruplarından biri olarak kabul edildiler. Kızlar şu anda yakında çıkacakları Japon single “Kura Kura” nın tanıtımı ile meşguller. Ayrıca “Cry for me” adlı single’larını seslendirmek için Kelly Clarkson programında göründüler. Twice için medya endeksi 681.642 ve marka itibar endeksi 2.029.597’dir.

ÖNERİLEN: 2021’De Dünya Çapında En Popüler Kpop Grupları

6. Iz * One

Iz * One Altıncı sırada yer alıyor. Mnet gerçeklik yarışması programı Produce 48 ile oluşturulan Güney Koreli-Japon bir kız grubuydu  . Grubun 12 üyesi vardı ve Off The Record ve Swing Entertainment tarafından yönetiliyordu. Iz * One, genişletilmiş oyun Color * Iz ile 2018’de ilk kez sahneye çıktı. Kızlar, Japon çıkışlarını 2019’da “Suki to Iwasetai” single’ıyla yaptılar. Şarkı, Oricon Singles Chart’ta iki numaraya yükseldi ve aynı zamanda gruba Japonya Kayıt Endüstrisi Birliği (RIAJ) tarafından platin sertifikası kazandı. Grup en büyük single ve hitlerden bazılarını verdi. Ancak yolculukları 29 Nisan 2021’de sona erdi. İz * One 2019’da sözleşmelerinin bitmesinin ardından resmen dağıldı.
Hala listede olmayı başarıyorlar. Thier medya endeksi 566.680 ve marka itibarı 1.963.079’dur.

7. MAMAMOO

RBW tarafından bulunan Mamamoo, 2014 yılında “Mr. Belirsiz. ” Thier’in ilk çıkışı 2014’ün en iyi Kpop çıkışlarından biri olarak kabul ediliyor. Güney Koreli kız grubu dört üyeden oluşuyor. Mamamoo, retro, caz ve R&B konseptleriyle ünlüdür. Ayrıca, onların sahne varlığı ülkede çok popüler. Dahası, daha önce birkaç normu takip etmedikleri için eleştirilmişlerdi. Ancak müzikleriyle büyük bir fandom kurdular ve bugün ilk 10’da yer alıyorlar. Grup geçen ay beşinci sıradaydı. Medya endeksi 402.947 ve marka itibar endeksi 1.807.910’dur.

ÖNERİLEN: 2021 K-Pop Kralı Kimdir ve Bu Ünvan Nereden Geldi?

8. Red Velvet

SM Entertainment oluşumu, Red Velvet, ülkede en çok hayranı olan başka bir Güney Koreli kız grubudur. Ayrıca uluslararası alanda da oldukça popülerdirler. Red Velvet ilk çıkışını dört üyeli bir dijital single “Happiness” ile yaptı. Gelecek yıl, 2015’te beşinci üye gruba katıldı ve birlikte “Dondurmalı Kek” i yayınladılar. Red Velvet, elektronik, funk, hip-hop, ballad, caz ve R&B gibi farklı türlerde müzik üretir. Ayrıca, “Russian Roulette”, “Rookie”, “Bad Boy”, “Psycho” ve “Dumb Dumb” gibi single’lar Güney Kore’nin Gaon Music listelerinin ilk beşinde yer aldı.

Red Velvet, Forbes tarafından Kore’nin güç ünlüsü olarak da adlandırıldı (# 11 ve # 5). Ve Time ve Billboard tarafından en popüler K-pop grubu olarak adlandırıldılar. Bu yüzden, isimlerini listede bulacakları ortada. Red Velvet’in medya endeksi 425.010 ve marka itibar endeksi 1.703.441’dir.

9. GFriend

Source Music tarafından 2015 yılında kurulan GFriend, altı üyeli Güney Koreli bir kız grubudur. 2015 yılında EP “Season of Glass” ile ilk çıkışını yaptı. İlk EP’leri büyük bir başarıydı ve birçok çaylak ödülü kazandı. Küçük bir şirketten olmasına rağmen, GFriend kendini birçok kez kanıtladı. Ayrıca, ABD Grammy’nin Müze Deneyimi Potansiyel Merkezleri tarafından düzenlenen Grammy mini ustalık sınıfı için röportaj yapılan ilk kız grubuydular. Temmuz 2020’de grup dokuzuncu genişletilmiş oyunu “Sirenlerin Şarkısı” nı yayınladı ve dört ay sonra dördüncü Kore stüdyo albümleri “Walpurgis Night” ı yayınladılar. Medya endeksi 721.124, marka itibar endeksi 1.602.431’dir.

10. Weeekly

Apink’i piyasaya sürdükten 10 yıl sonra Play M Entertainment, ikinci kız grubu Weeekly’yi duyurdu. Weeekly yedi üyeden oluşur. İlk çıkışlarını 2020’de yaptılar. Grup kısa bir süre önce çıkışlarını yapmış olsa da, Güney Kore’de çok ünlüler. Haziran 2020’de EP’leri “We Are” ile çıkış yaptılar. Çaylak bir grup olan kızlar, EP’deki baş single’larının ilk gününde hala 10.000’den fazla kopya satmayı başardılar. Ayrıca grubun 2. EP’si “We Can” Ekim ayında yayınlandı. Ayrıca, 2021’de Weeekly, “After School” adlı başlık parçasını içeren üçüncü EP’leri “We Play” i yayınladı. Medya endeksleri 200.624 ve marka itibarı 1.003.697’dir.

İlk 10’un yanı sıra, hemen arkalarında sayıları biraz farklı olan diğer 5 kız grubuna da bir göz atalım.

11. ITZY

12. Girl’s Generation

13. canım

14. Apink

15. MOR ÖPÜCÜK.

Bu Nisan için, ancak çalışma her ay yapılıyor. Ve yakında Kpop fanatiğini yeni grafikle güncellediğimizden emin olacağız. Bu yüzden bizi izlemeye devam edin ve daha fazla güncelleme için okumaya devam edin.