Geçmiş Ve Şimdi En İyi Kpop Grubu 2021 İlk 15 Listesi

En İyi Kpop Grubu: İster K drama ister Kpop olsun, Güney Koreli sanatçılar kalplerimizi ele geçirmeyi başardılar. Sadece müziklerini ve filmlerini sevmiyoruz, aynı zamanda kültürlerini de seviyoruz. Ve bunun sanatçıların üzerimizdeki nüfuz gücünden kaynaklandığına inanıyoruz. Hayatları kolay görünebilir, ancak kesinlikle değil, özellikle kpop sanatçıları ve grupları için. Müzik hazırlayarak gece gündüz çalışırlar. Dahası, onu harika bir performans haline getirmek için dans hareketleri üzerinde çalışıyorlar.

Kpop grupları kesinlikle batılı sanatçılardan farklı. Birçok Kpop grubu ve grubu yıllar önce başladı ve hala müzik endüstrisini yönetiyor. Şöhret yolculukları zor, ancak dünya çapında bir isim kazanmayı başardılar. Ve gelecekte de müzik yapmaya devam etmelerini istiyoruz.

Öyleyse, gelecekte de sıkışıp kaldığımız ve seveceğimiz en büyük Kpop gruplarından bazılarına bir göz atalım. İlk 15 Kpop grubu listesine göz atmak için aşağı kaydırın – Geçmiş ve Şimdi.

ÖNERİLEN: En Nefret Edilen Kpop İdolü İlk 15 Sıralaması 2021

1. BTS (Bangtan Sonyeondan)

1 numarada BTS var. Bir şüphe var mıydı? 2013 yılında ilk kez sahneye çıkan erkek kordon, şu anda dünyanın en büyük erkek grubu. BTS, dünyayı fırtınalarla ele geçirdi. 40 milyondan fazla hayranıyla (Armys) BTS, müzik endüstrisine (batı dahil) egemen oldu. BTS çıkış yaptığında, Top 4’e ait olmayan birçok iddia ve engelle karşılaştılar, eleştirildiler ve küçümsendiler. BTS yedi üyeden oluşuyor – RM, Jin, Suga, J-Hope, Jimin, V, Jungkook.

Ancak zaman geçtikçe yedi üye kendilerini Efsanelere dönüştürür. BTS, İngiltere ve ABD’deki stadyumları 2 dakika içinde sattı ve 2018’in en çok satan sanatçısı oldu (Drake’in arkasında). “Map of The Soul” albümleri Güney Kore’nin en çok satan albümüdür. 40’tan fazla Daesang (büyük ödül) dahil olmak üzere birden fazla ödülle. Bu yıl hit single “Dynamite” için Grammy’ye aday gösterildiler. BTS, The Beatles’tan sonra üç numaraya sahip olan tek sanatçı. Bir yılda 1 albüm çıktı. Şüphesiz, tahmini net değeri 100 milyon dolar olan en büyük sanatçılar .

ÖNERİLEN: Kpop Kız Grupları Popülerlik Sıralaması

2. SuperM

Grup kısa bir süre önce çıkış yapmasına rağmen, milyonlarca hayranından şöhret ve sevgi kazanmayı başardılar. SuperM, 2019’da çıkış yaptı ve SM Entertainment’ın farklı sanatçılarından oluşuyor . Dan Taemin Shinee , Baekhyun ve Kai’den EXO , Taeyong ve Mark NCT 127 den ve Lucas ve Ten WAYV . Bu üyelerin bireysel olarak popülaritesi nedeniyle, grup Kpop meraklıları tarafından hemen beğenildi.

İlk albümleri Ekim 2019’da yayınlandı. Baş single’ı “Jopping”, klibiyle aynı gün yayınlandı. Videonun Dubai’de çekildiği söyleniyor. EP, bir hafta içinde satılan 168.000 eşdeğer albüm birimi ile Billboard 200 albüm listelerinde 1 numarada yer aldı. Çocuklar televizyonda ilk çıkışlarını Ellen Degeneres Show’da yaptılar ve birçok röportaj ve talk şovda yer aldılar. Orijinal gruplarının aktif üyeleri olurken, SuperM önümüzdeki yıllarda çok büyük olacak.

3. BigBang (En İyi Kpop Grubu)

Big Bang ilk çıkışlarını 2006’da yaptı, 15 yıldır Kpop hayatını yaşadıklarını söylemekte sakınca yok. Ve oyunda hala güçlüler. YG Entertainment altında kurulan Big bang’in dört üyesi var – GDragon, TOP, Taeyang ve Daesung. Seungri, grubun eski bir üyesidir ve 2019’da eğlence sektöründen emekli olmuştur. Big Bang, Hallyu (Kore) dalgasının uluslararası olarak yayılmasına yardımcı olmuştur ve Kpop’taki en başarılı eylemlerden biri olarak kabul edilmektedir. İlk albümleri Bigbang Vol1 büyük bir hit olmamasına rağmen, başarılarını “Lies” gibi single’larla takip etti. Yalanlar 2007’de yılın şarkısını kazandı, diğer hitleri arasında “Haru Haru” ve “Son Veda” sayılabilir.

Grup, Japonya’nın yanı sıra Güney Kore’de de başarılı albümler yayınladı. 4 Japon albümleri Japonya Kayıt Endüstrisi Birliği (RIAJ) tarafından Altın sertifikalıdır. 2 yıl aradan sonra üyeler 2011 yılında Tonight albümü ile geri dönüş yaptı.

Şimdiye kadar, grup tüm dünyada 150 milyondan fazla plak sattı. “En çok satan erkek grup” açısından, Big Bang 1. sırayı elinde tutuyor. Ayrıca Forbes Kore, onları 2010, 2012, 2013, 2014 ve 2016 yıllarında Güney Kore’nin en etkili ünlüleri olarak sıraladı. Üyeler YG ile sözleşmelerini yeniledi ve şu anda geri dönüş için hazırlanıyorlar.

ÖNERİLEN: EN Hızlı Rap Yapan Kpop İdolleri Sıralaması İlk 10

4. Girls Generation

“Ulusun Kız Grubu” olarak bilinen Girls Generation, şu anda kesinlikle en büyük Kpop Kız Grubu. SNSD olarak da bilinen GG sekiz üyeden oluşur – Taeyeon, Sunny, Tiffany, Hyoyeon, Yuri, Sooyoung, Yoona ve Seohyun. Jessica Jung da üyeydi, ancak solist olarak kariyer yapmak için ayrıldı. SM Entertainment tarafından kurulan GG, 2007’de tek bir “Into the New World” ile çıkış yaptı. Ancak grup, “Gee” adlı şarkılarının yayınlanmasından sonra kabul gördü. Kızlar birden fazla 1 numaralı Kore albümü verdiler. Ayrıca Japonca albümleri de kaydettiler ve albümlerinden biri RIAJ tarafından milyonlarca sertifika aldı.

GG, 2017’nin sonunda 167.000 kopya satarak büyük bir başarıya imza atan dokuzuncu stüdyo albümü “Holiday Night” ı çıkardı. O zamandan beri üyeler şirkette çalışıyor ve bazıları farklı yollar seçti. Üyeler Tiffany, Sooyoung ve Seohyun sözleşmelerini yenilememe kararı aldı. Ancak Taeyeon, Sunny, Hyoyeon, Yuri ve Yoona sözleşmelerini Eylül 2020’de yeniledi.

5. Blackpink (En İyi Kpop Grubu)

Blackpink, bugün insanların neyi sevdiğini bilir ve dinlemeyi sever. Kızlar (Jennie, Lisa, Jisoo, Rose) 2016 yılında tek albümleri “Square One” ile çıkış yaptı. “Whistle” ve “Boombayah” gibi hit single’lardan oluşuyordu. Her iki şarkı da kızları  sırasıyla Gaon Digital Chart ve Billboard World Digital Song Sales listelerinde birinci sıraya koydu  . YG Entertainment tarafından kurulan Blackpink, piyasaya sürüldüklerinden bu yana birçok hit yayınladı. “Kal”, “Bu Sevgiyi Öldür”, “DDU-DU DDU-DU”, “Nasıl Seversin” ve daha fazlasını içerir.

Blackpink ayrıca Lady Gaga, Selena Gomez ve Dua Lipa gibi batılı sanatçılarla işbirliği yaptı. Quartet, Seul Müzik Ödülleri, 2020’deki En İyi Kadın Grubu Mnet Asya Müzik Ödülü, MTV Müzik Video Ödülü dahil olmak üzere uluslarında ve uluslararası alanda övgüler aldı. Kısa bir süre önce, Blackpink ilk Koreli stüdyo albümü “The Album” i yayınladı. Ayda 1,2 milyon kopya sattı ve aynı zamanda Billboard  200 ve Birleşik Krallık Albüm Tablosu’nda 2. sıraya yükseldi .

6. EXO

EXO, SM Entertainment tarafından kurulmuş bir Güney Koreli-Çinli erkek grubudur. Dokuz üyeden oluşur: Xiumin, Suho, Lay, Baekhyun, Chen, Chanyeol, DO, Kai ve Sehun. Exo ilk çıkışını 2012’de yaptı. Grup, çeşitli medya sektörleri tarafından “K-pop’un Kralları” ve “Dünyanın en büyük erkek grubu” olarak kabul ediliyor. Daha sonra grup Exo-K ve Exo-M olmak üzere iki gruba ayrıldı. Grubun üyeleri ayrıca Exo-CBS ve Exo-SC adlı 2 alt birim daha oluşturdu. Exo’nun ilk albümü XOXO 2013’te çıktı ve ülkede büyük bir hit oldu.

2020’ye kadar, tüm üyeler grupta kalırken solo kariyerlerine odaklanmaya karar verdi. Ayrıca, üye orduya yazıldığı için program biraz rahatsız. Yakın zamanda bir çift taburcu edilirken, bazıları yakında katılacak. Gelecekte Exo ve üyelerinin müthiş hitlerini bekleyin.

ÖNERİLEN: En Çok Fandoma Sahip Kpop Grupları 2021

7. Twice (En İyi Kpop Grubu)

Twice, dokuz üyeden oluşan Güney Koreli bir kız grubudur: Nayeon, Jeongyeon, Momo, Sana, Jihyo, Mina, Dahyun, Chaeyoung ve Tzuyu. Grup, Sixteen adlı televizyon programı altında JYP Entertainment tarafından kuruldu . Kız grubu, 2015 yılında Genişletilmiş bir oyun olan The Story Begins ile çıkış yaptı. Twice, “Cheer Up” adlı şarkısıyla ün kazandı, Gaon Digital Chart listesine girdi ve yılın en iyi performans gösteren single’ı oldu. Bir sonraki single’ı “TT” 2016’da piyasaya sürüldü ve yılın en çok satan şarkısı oldu. Ayrıca, arka arkaya 4 hafta boyunca Gaon Listelerinde zirveye ulaştı.

Twice, Aralık 2020’ye kadar Güney Kore ve Japonya’da 10 milyonun üzerinde kopya sattı. Twice şu anda 12 Mayıs’ta yeni şarkıları “Kura Kura” yı yayınlamaya hazır. Yeni Japon şarkılarının müzik videosu da aynı gün yayınlanacak. Son zamanlarda grup, single’ı Cry For Me’yi gerçekleştirmek için The Kelly Clarkson Show’da göründü.

8. GOT7

JYP Entertainment tarafından kurulan GOT7, Ocak 2014’te piyasaya çıktı. Jay B, Mark, Jackson, Jinyoung, Youngjae, BamBam ve Yugyeom olmak üzere yedi üyeden oluşuyor. Thier ilk EP’si Got It Gaon Albüm Listesi’nde 2 numaraya ve Billboard Dünya Albüm Listesi’nde 1 numaraya yükseldi. Grup, sahne alırken sık sık sokak dansı ve dövüş sanatları pratiği yaptıkları için sahnedeki performanslarıyla da tanınır.

Aynı yıl, Japon albümleri “Around the World” i çıkarmak için Japon pazarına giriş yaptılar. İlk Kore albümleri “Identify”, Güney Kore’deki tüm müzik listelerinin başında yer aldı. Dahası, 2015 yılında EP’leri Just Right ve Mad yayınlandı. Büyük bir hit oldular ve aynı zamanda çocukları küresel bir yıldız yaptılar. Grup 2020’de EP Dye’ı yayınladı. Şimdiye kadar 450.000’den fazla kopya satarak en iyi kişisel albümleri oldu.

Ocak 2021’de JYP, GOT’un ajansla sözleşmesini grup olarak sürdürmeme kararı aldığını duyurdu. Önümüzdeki ay hayranları için “Encore” u yayınladılar.

9. Red Velvet

SM Entertainment tarafından kurulan ve yönetilen Red Velvet, 2014’te çıkışını yapan Güney Koreli bir kız grubudur. Başlangıçta dört üye vardı – Joy, Irene, Seulgi ve Wendy. Dörtlü, ilk dijital single “Happiness” i yayınladı. Ancak beşinci üye Yeri 2015’te katıldı ve o zaman ilk EP’leri Ice Cream Cake’i yayınladılar . Red Velvet, icra ettikleri ve söylediği türler için uygun bir isme sahip. Red, elektronik ve funk anlamına gelirken, Velvet, ballad ve Jazz’ı tanımlıyor.

Çalışmaları iki stüdyo albümü, bir reissue albümü, bir derleme ve dokuz genişletilmiş çalışmayı içeriyor. Bunlardan on biri Gaon Albüm listelerinde zirveye ulaştı. Grubun bekarlarından birkaçı her zaman Gaon Dijital Listelerinin ilk beşinde yer alır. Red Velvet, sınırların dışında da oldukça ünlüdür. Kız grubu, 2020’de Time  ve  Billboard  tarafından en popüler K-pop gruplarından biri seçildi .

Grup, Wendy’nin yaralanması nedeniyle bir yıl ara verdi. Ancak SM, 2021’de geri dönmeye hazır olduklarını duyurdu. Yakında gruptan daha fazla müzik bekleyin.

10. Mamamoo

2014’te çıkış yapmadan önce Mamamoo, diğer sanatçılarla işbirliği yaparak kariyerine çoktan başlamıştı. Dörtlü, RBW (Önceden WA Entertainment) tarafından oluşturulmuştur. Mamamoo, “Mr. Ambiguos ”ve eleştirmenler tarafından en iyi Kpop çıkışlarından biri olarak kabul ediliyor. Grup olarak müzik yayınlamanın yanı sıra, Mamamoo üyeleri Kdramalar için müzik üretmeleri ile de tanınırlar.

2014 yılında Mamamoo, ilk EP yayınladı Merhaba . Ertesi yıl, aynı isimli bir şarkıdan oluşan ikinci EP’leri Piano Man’i çıkardılar. # 41 gaon’un Dijital Tablosunda yer alıyordu. Mamamoo, 2015 yılına kadar idol kız grupları arasında dijital satışlarda onuncu, albüm satışlarında 19. ve genel satışlarda 11. sırada yer aldı. 2016’da Mamamoo, Gaon Albümleri Listesi’nde 3. sırada yer alan ilk albümünü çıkardı. Şarkıdaki “Sen en iyisisin” de onlara ilk 1 numaralı single’larını verdi.

Mamamoo’nun kendi ağır vokalleri ve Ar-Ge konseptleri sayesinde başarı kazandığı açık. Genellikle müziklerinin kız gruplarından farklı olması onları öne çıkarır. 2021’de RBW, Moonbyul, Hwasa ve Solar’ın bağlantılarını yenilediklerini açıklarken, Wheein hala kararı düşünüyor.

11. NCT (En İyi Kpop Grubu)

Neo Culture Technology’nin kısaltması olan NCT, 2016 yılında ilk kez sahneye çıkan Güney Koreli bir Kpop Boyband’dır. Aslen 2021 itibariyle 23 üyesi vardır – Haechan, Mark, Kun, Winwin, Lucas, Jeno, Jisung, Yuta, Jungwoo, Johnny, Doyoung, Ten, Jaehyun, Taeyong, Jaemin, Renjun, Chenle ve Taeil. Grup ayrıca dört alt birime ayrılmıştır – NCT U, NCT 127, NCT Dream ve WayV. Ayrıca, beşinci bir birim 2021’de ilk kez sahneye çıkacak.

NCT U pazara ilk adımı attı ve 9 Nisan’da “The 7th Sense” ve “Without You” single’larıyla açıldı. İkisi, Koreana ve Çince olmak üzere iki versiyonda piyasaya sürüldü. Daha sonra, Temmuz 2016’da NCT 127, single’lar, “Fire Truck” ve “Once Again” ile M Countdown programında ilk kez sahneye çıktı. İlk EP NCT # 127’yi  Temmuz’da yayınladılar . SM, Ağustos ayında üçüncü ünite olan NCT Dream’i duyurdu. NCT çıkışını “Sakız” ile yaptı.

Aralık 2018’de dördüncü alt birim WayV açıklandı. Birim esas olarak Çin merkezlidir. Çinli plak şirketi Label V ile işbirliği içinde yönetiliyor. Dört alt birim de çıkışlarından bu yana çalışıyor ve en iyi şarkılardan bazılarını ürettiler. NCT 127’nin “Cherry Bomb” şarkısı Güney Kore’nin en iyi K-pop şarkılarından biri olarak kabul ediliyor.

12. Seventeen

13 üyeden oluşan Seventeen, Pledis Entertainment altında Güney Koreli bir gruptur. Grup, S.Coups, Jeonghan, Joshua, Jun, Hoshi, Wonwoo, Woozi, DK, Mingyu, The8, Seungkwan, Vernon ve Dino’dan oluşur. Çocuklar, 2015 yılında çıkışlarını yaptılar. Seventeen, üyelerin aktif olarak kendi şarkılarını ürettiği, yazdığı ve bestelediği “kendi kendini üreten” idol gruplarından biridir. Thier’in ilk EP’si,  17 Carat, 2015’te bir patlama ile çıktı. ABD’de yılın en uzun listeli K-pop albümüydü. Ayrıca, Billboard’un “2015’in En İyi 10 K-Pop Albümü” listesindeki tek çaylak albümüydü.

İlk tam uzunluktaki albümleri Love & Letter, 2016’da piyasaya sürüldü. Bu, Japonya’nın yanı sıra Güney Kore’de de büyük bir başarıydı. O zamandan beri çocuklar durmadı. Bir Asya Turundaydılar, Koreana ve Japonca albümler ve single’lar yayınladılar. SEVENTEEN, uluslararası alanda da büyüktür. 21 Nisan 2021’de üçüncü Japonca single’ı “Not Alone” yayınladılar.

13. 2NE1 (En İyi Kpop Grubu)

2NE1, 2009’da çıkışını yapan Güney Koreli bir kız grubuydu. Dört üyeden oluşan – Bom, CL, Dara ve Minzy, kızlar Big Bang’in promosyon single’ı “Lolipop” da göründükten sonra ün kazandı. Kızlar , sonraki yıllarda 2NE1  (2009) ve  2NE1 (2011) ve stüdyo albümleri To Anyone  (2010) ve  Crush (2014) yayınladılar  . Gaon Music listelerinin ilk iki pozisyonunda zirveye ulaşan tüm bunlar ülkede büyük bir hit oldu. İlk albümleri “Fire” ve “I Don’t Care” deki gruplar, kızları tüm Asya’da popüler hale getirmeye yetti.

2NE1, Japonya’da da başarılı bir kariyere sahipti. 2NE1’in kariyerleri boyunca 66,5 milyon kopya sattığı düşünüldüğünde, tüm zamanların en başarılı kız gruplarından biri olarak kabul ediliyorlar. Billboard, son on yılın en iyi K-pop kız grupları listesinde gruptan bahsetti. Yıllarca çizelgeleri yönettikten sonra, Bom bir uyuşturucu skandalına girdiğinde işler yokuş aşağı gitti ve grup ara verdi ya da solo bir kariyere başladı. 2017 yılında YG Entertainment, grubun dağıldığını duyurdu.

14. Monsta X

Monsta X,  Starship Entertainment tarafından No Mercy adlı bir şov aracılığıyla kurulan Güney Koreli bir erkek grubudur   . Grup altı üyeden oluşuyor – Shownu, Minhyuk, Kihyun, Hyungwon, Joohoney ve IM Başlangıçta yedi üye vardı, ancak Wonho 2019’da gruptan ayrıldı. Grup, EP Trespass ile ilk çıkışını 2015’te yaptı   2017’de ilk stüdyo albümlerini ve son bölümleri The Clan Pt. 2.5: Son Bölüm. 2020’de Monsta X’in ilk İngilizce albümü  All About Luv,  ABD’de Billboard 200 listesinde 5. sırada yer aldı.

2021’de Monsta X, Urban Decay kozmetik markasının küresel elçisi oldu. “Wish on the Same Sky” ve “Play it Cool” en iyi hitlerinden bazıları. Ve çocuklar geçtiğimiz günlerde Mart 2021’de üçüncü Japon albümleri “Flavours of Love” ı çıkardılar.

15. SHINee

SHINee, tüm zamanların en büyük Kpop gruplarından biridir. SM Entertainment tarafından 2008 yılında kurulan grup şu anda dört üyeden oluşuyor: Minho, Onew, Taemin ve Key. Başlangıçta grubun 2017’de ölen Jonghyun’dan beş üyesi vardı. SHINee ayrıca “K-pop Prensleri” unvanına da sahip. Grup, ilk EP’leri Replay ile Mayıs 2008’de çıkış yaptı  . Sadece kendi müziği değil, moda tarzları da ünlü hale geliyordu, hayranlar buna “Shinee Trend” demeye başladı. Grup , Golden Disc Awards’da Yılın Yeni Gelenler Albümü ödülünü kazanan ilk albümü The Shinee World’ü çıkardı . “Ring Ding Dong” ve “Lucifer” ve “Replay” gibi şarkılar, çıkışlarını takiben en büyük hitlerinden bazıları.

SHINee, 2016 yılına kadar birden fazla albüm çıkardı. Ancak 2017, Aralık ayında Jonghyun intihar ettiği için Güney Kore ülkesi için üzücü bir yıldı. Gruplar faaliyetlerini erteledi. Ve 20121’de, iki buçuk yıllık bir aradan sonra SHINee geri dönüşünü yaptı. Grup, Temmuz 2021’de yeni bir albüm çıkaracak.