Kpop İdolünün Artıları ve Eksileri Nelerdir?

Kpop İdolünün Artıları ve Eksileri: İdol olmak kolay değildir, özellikle buna değip değmeyeceğinden emin değilseniz. Bir idol olmanın artıları ve eksileri ve bir idol olarak başarılı olmak için ne yapılması gerektiği hakkında biraz araştırma yaptık.

İdol olmak isteyen pek çok insan çok genç yaşta başlar ve tüm çocukluklarını eğitime bırakır. Bu tür insanların çok bağlılıkları vardır ve çıkış yapmak için sahip oldukları her şeyden vazgeçmeye isteklidirler.

Kapsamlı bir araştırma yaptıktan sonra, işte bir kpop idolü olmanın artıları ve eksileri.

Artıları:

  • Başarılı olursanız çok para kazanabilirsiniz.
  • En çok sevdiğiniz şeyi yapma ve başkalarına ilham verme yeteneği
  • İnsanlar gittiğiniz her yerde sizi tanır.
  • İdoller genellikle halktan özel tedavi görüyor
  • Gerçek hayranlar, ne yaparsanız yapın sizi destekler.

Eksileri:

  • Sebepsiz yere senden nefret eden nefretler olacaktır.
  • İnsanlar kıskandıkları için sizi sabote etmeye çalışacaklar.
  • Bir şans elde etmek için yıllarca eğitim gerekir.
  • Kpop idolü olmada görseller büyük rol oynuyor
  • Mahremiyet yok ya da çok az.

ÖNERİLEN: Koreli Erkekler Neden Makyaj Yapar?

Kpop İdolü Olmaya Değer mi?

Evet, bir Kpop idolü olarak başarılı bir şekilde çıkış yapan bir stajyer olan insanların çoğu buna değdiğini söylüyor. Ancak, başaramayan ve yıllarını boşa harcayan kursiyerler buna değmediğini söylüyor. Kpop idolü olma rekabeti büyüdü ve çok kalabalık bir kariyer.

Çıkış yapma şansını bile elde etmeden önce yıllarca sıkı çalışma ve özveri gerekiyor. JYP, YG gibi birçok şirket ve SM Entertainment’ın aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce stajyeri vardır.

Stajyer yeterince iyi değilse, onu şirketten atabilirler. Öyleyse, bir kpop idolü olmayı düşünüyorsanız, önce iyice düşünün ve kendinizi neyin içine soktuğunuzu bilin.

Bir şans elde etmek yıllar alabilir ve bu bir çıkış garantisi vermez. Bir kez çıkış yaptığınızda, bu başarınız anlamına gelmez çünkü henüz kimse sizi tanımaz.

İnsanlar Neden Kpop İdolü Olmak İstiyor?

Birçok insan bir kpop idolü olmak ister çünkü pek çok faydası vardır. Büyük bir artı, nefret ettiğiniz 9’dan 5’e kadar bir işte çalışmak yerine sevdiğiniz bir şeyi yapabilmenizdir. İdol olmak gerçekten stresli olabilir ama çoğu insan için buna değer.

Şöhret

Bir idol olmanın şöhreti deliliktir. Herkes bir resim veya imza ister ve bu böyle devam eder. Gerçekten ünlüyseniz, giydiğiniz, dokunduğunuz ve satın aldığınız her şeyin değeri artacaktır. Bu gibi bazı idoller için durum böyledir.

G-Dragon .

İdollerin mahremiyetinin olmadığı yerlerde çok şey alabilir, ancak güvenlikli büyük bir konak satın alarak sorun çözülebilir. Paranın çok kullanışlı olduğu yer burası ve çok ünlü olursanız çok fazla para kazanabilirsiniz.

ÖNERİLEN: Hyunjin Kaç Kilo,Yaş,Boy ve İnstagram Hesabı

Para

Kpop idolleri için para kazanmak çok değil, özellikle de çıkış yaptıklarında. Maaş  , her putun için ve ne kadar borç farklılık onlar şirket geri ödemek zorunda. Bununla birlikte, borç ödendiğinde idoller, yıl boyunca birkaç isabet alırlarsa ayda 250.000 dolara kadar kazanabilirler.

BTS üyeleri gibi idollere bakarsanız bazı idoller daha da fazla kazanıyor. Albüm satışları, konserler ve yayınlardan yıllık maaşlarının milyonlarca olduğu biliniyor.

Tutku

İdol olmanın en büyük yararı, tutkunuzun peşinden gidebilmeniz ve sevdiğiniz şeyi yapabilmenizdir. Herkes zevk aldığı bir şeyi yapamaz. İnsanların çoğu mezun olur ve yapmaktan hoşlanmadıkları bir şeyde derece alır.

Bir idol için bu farklı, ancak daha büyük bir taahhüt çünkü çıkış şansı elde etmek uzun yıllar alabilir. Bir idol olarak çıkış yapmanın hiçbir garantisi olmadığını unutmayın.

Herkes Kpop İdolü Olabilir mi?

Evet, şarkı söyleyebiliyorsanız, dans edebiliyorsanız ve görselleriniz varsa herkes idol olabilir. Stajyer olmak için en önemli üç faktör bunlar. Bir eğlence şirketine kabul edildiğinizde, gerçek eğitim başlar.

Takip etmeniz gereken kpop stajyer programı çok yorucu ve muhtemelen boş günleriniz olmayacak. İdoller daha önce yurtdışından gelen kursiyerlerin ailelerini sık sık görmediklerini söylemişlerdi. Muhtemelen birkaç yılda bir. Yine de bu garanti değil.

Kısacası, yetenek ve görsellere sahip olan herkes bir kpop idolü olabilir. Uzun zaman alacak, ancak doğru adanmışlık ve sıkı çalışma ile sonunda başarılı bir kpop idolü olabilirsiniz.

ÖNERİLEN: Ulzzang Diyeti Listesi 14 Günlük

Kpop İdolü Olmanın Yaş Sınırı Nedir?

Asgari stajyer olma yaşı muhtemelen 4 ila 5 arasındadır. Bu, çocukların konuşmayı, yürümeyi ve hatta dans etmeyi öğrendiği yaştır. Eğlence şirketleri herhangi bir stajyer alır ve ebeveynler kabul ettiği sürece onlar için önemli olmadığı için yaşa bakmazlar.

Çoğu eğlence şirketi genellikle çocukların ne kadar küçük olduğunu, onlara daha fazla öğretebileceğimizi düşünür. Bu kısmen doğrudur, ancak bu yaştaki çocuklar henüz kendileri için karar veremezler. Belki idol olmak bile istemiyorlar.

Kpop idolü olmanın maksimum yaş sınırı 65+ ve o zaman bile bir kpop idolü olabilirsiniz. Eric Nam gibi idoller , tipik bir idolden daha yaşlı bir yaşta başladı ve yine de çok başarılı oldu. 

Yaşlandıkça kpop idolü olmanın daha zor olacağını unutmayın, ancak hala yirmilerindeyseniz, hala bir kpop idolü olma şansınız var.