Koreli Erkekler Neden Makyaj Yapar?

Koreli Erkekler Neden Makyaj Yapar: Güney Kore’de birçok erkek makyaj yapıyor çünkü Kore güzellik standardı yıllar içinde gelişti. Makyaj yapmak erkekler için normal hale geldi ve kadınların çoğu makyajı daha çekici bulmaya başladı.

Güney Kore’yi uzun süredir ziyaret etmediyseniz, muhtemelen pek bir şey fark etmeyeceksiniz. Ancak bu günlerde dışarı çıktığınızda birçok erkeğin makyaj yaptığını görebilirsiniz. Kpop endüstrisi, idollerin makyaj yaptığı ve daha kadınsı göründüğü yerlerde de gelişti.

Oyuncular bile makyaj yapıyor ve artık o kadar da kötü değil. Batı ülkelerinde, erkek olarak makyaj yaparsanız, insanlar hemen erkeklerden hoşlandığınızı düşünür, ancak Güney Kore’de durum böyle değildir.

Kore’de Erkek Olarak Makyaj Yapmak Normal mi?

Evet, erkeklerin Kore’de makyaj yapması normaldir. Erkeklerin makyaj yapmasının birçok nedeni var, bu yüzden bunu sizin için bulduk. İşte erkeklerin makyaj yapmasının üç ana nedeni:

Putlara

İdol olmak istemeseniz de makyaj yapmanızı gerektirir. Bu performansın bir parçası, yani normalleştirildi ve bu günlerde performans göstermeden önce makyaj yapmayan idol yok. BTS, EXO ve NCT127 gibi büyük gruplara bakarsanız, hepsinin makyaj yaptığını görürsünüz.

Öyleyse, makyajla performans sergilediğini gördüğünüzde onlara garip bakmayın. Erkek idollerin makyaj yapması ve özellikle dans ederken ve şarkı söylerken çok normaldir. Bazı idollerin makyajı diğerlerinden daha fazladır ama genel olarak konuşursak hepsi makyajlıdır.

ÖNERİLEN: Kore diyeti Hakkında Sık Sorulan 23 Soru Cevap

Aktörler

Oyuncular, oyunculuk yapmadıklarında bile her zaman makyaj yaparlar. Dinlenirken veya harekete geçene kadar beklerken makyaj yaparlar. Song Joong ki gibi en büyük Koreli aktörler bile makyaj yapıyor, bu yüzden onlar için önemli değil.

Genel olarak, oyuncular her zaman makyaj yaparlar. Batı ülkelerinde bile makyaj yapmaları normaldir. Bir film veya başka bir televizyon programı çekerken daha iyi görünmelerini sağlar.

Normal insanlar

Normal insanlar Güney Kore’deki diğer erkeklerdir. Hepsinde iyi görünmediği için tüm erkekler makyaj yapmaz. Ancak, dışarıda makyaj yapan bir grup var ve kimse bu konuda bir şey söylemiyor. Bu, ABD ve Avrupa’da hala bir tür tabu olduğu için diğer ülkelerde çabalamamız gereken güven.

Dışarıda makyaj yapan bir adam görürseniz, onlara garip bakmayın. Onlara gülümsediğinizden ve makyajla güzel göründüklerini söylediğinizden emin olun, bu onlara daha fazla güven verecektir ve dışarıda giyerken utanmayacaklar.

Erkek Kpop İdolleri Neden Kadınsı Görünüyor?

BTS hiç kadınsı görünmüyor, ancak onları kadınsı gösterebilecek nedenlerden biri makyaj yapmaları. Güney Kore’de bu sizi kadınsı değil, erkeksi ve çekici yapar. Kore güzellik standartları Batı ülkelerine kıyasla bu kadar farklı .

Bununla birlikte, BTS son birkaç yılda havaya uçtuğundan, gözleri daha çok üzerlerinde. Bu aynı zamanda daha fazla insanın onları görünüşlerine göre yargılayacağı anlamına geliyor, bu yüzden insanların BTS’in kadınsı göründüğünü düşünmesinin bir başka nedeni de bu olabilir.

Güney Kore’deyken onlara öyle bakılmıyor. Daha çok süperstar olarak görülüyorlar ve genellikle fark edilmeden dışarı çıkmak için kapüşonlu maskeler takıyorlar.

Belki Kore’yi ziyaret etme fırsatınız olursa, BTS’i sokakta yürürken görürsünüz. Bu muhtemelen olmayacak, ancak her zaman onları görme seçeneği vardır.

İLGİLİ: Kore Diyeti Yapmak İsteyenlere 15 Tavsiye

Neden Bu Kadar Çok Genç BTS’e Takıntılı?

Birçok genç BTS’i seviyor çünkü BTS’in sahip olduğu müziği, dansları ve görselleri gerçekten seviyorlar. Yıllar boyunca, BTS’in bir grup olarak büyüdüğünü ve dünyaya pozitifliği nasıl yaymaya çalıştıklarını gördüler. Mümkün olduğunca çok insana müzikleriyle yardım etmeye çalışıyorlar ve bu işe yarıyor gibi görünüyor.

Son birkaç yılda, hayran kitleleri çok büyüdü ve şimdi birkaç dakika içinde konserler satıyorlar. BTS’i daha önce duymadıysanız, gerçekten müziğini kaçırıyorsunuz demektir. 

Güney Koreli erkek grupları medyanın daha fazla ilgisini çekiyor ve bunun nedenlerinden biri muhtemelen BTS’in tüm Kpop endüstrisini havaya uçurması. BTS’den önce, bugün BTS’in yaptığı gibi hitleri olan herhangi bir grup yoktu.

Tabii ki, bunu epey ileriye taşıyan bazı gruplar vardı, ancak hiçbiri BTS’den daha fazla albüm satmamış gibi görünüyordu ve muhtemelen uzun süre böyle kalacak.