Kpop İdolleri Ne Zaman Emekli Olur?

Kpop İdolleri Ne Zaman Emekli Olur: Kpop idolleri normalde 10 yıldan fazla aktif bir şekilde promosyon yaptıktan sonra emekli olur. İdollerin normalde emekli olduğu zamanların ortalaması 30 civarındadır. Bu, insanların daha yaşlı görünmeye başladığı ve cilt yaşlanmaya başladığı zamandır. Bununla birlikte, hala tanıtımını sürdüren bazı idoller var ve bunlar 30’dan fazla.

İdol olmak oldukça zordur ve insanlar normalde bunun farkına varmazlar. Eğlence sektörü idollere karşı çok sert ve çoğunlukla adil davranılmıyor. G-dragon gibi idoller yıllardır promosyon yapıyorlar ve hala geçerli.

İdollerin aktif olarak tanıtımını yaptıkları ortalama süre, ortalama olarak yaklaşık on yıldır. En çok olan şey, idollerin terfi etmeyi bırakıp emekliliğe gitmeleridir. Sıklıkla olan başka bir şey de idollerin farklı bir sektöre girmesidir. 

ÖNERİLEN: Bts Ne Zaman Dağıtılacak? 2027’de Dağıtılacak mı?

İdoller temelde ünlüdür ve oyunculuktan müzik yapımına kadar her şeyi yapabilirler. G-Dragon, büyük bir yutturmaca olan kendi ayakkabısını çıkardı. Neredeyse anında tükendi. Gördüğünüz gibi idoller, müzik kariyeri bittikten sonra her zaman hemen emekli olmuyor.

Kpop Neden Bu Kadar Popüler?

Kpop, endüstri büyüdüğü için giderek daha popüler hale geldi. Daha fazla idol dünya çapında ünlü hale geliyor ve gençler üzerinde daha fazla etkiye sahip olmaya başlıyor. Son beş yılda Kore, insanların ziyaret etmesi için çok sıcak bir yer haline geldi.

Kpop bu rolde büyük bir rol oynuyor ve bugün hala Asya’da en çok ziyaret edilen ülkelerden biri. Hatta bazı insanlar Kore’de kalıcı olarak kalıyor çünkü onu çok seviyorlar. Bu genellikle olmaz çünkü kendinizi tamamen yeni bir ülkeye adapte etmek çok zaman alır.

Kpop türünün kendisi, hayranlar yaşlandığı için 5 ila 10 yıl sonra yavaş yavaş ölüyor olabilir. Başka ilgi alanlarına sahip olacaklar ve hayatlarının bir sonraki bölümüne geçecekler.

Aynı şey idoller için de geçerli. 30+ sınırını aştıklarında, bir aile kuracaklar ve muhtemelen bir iş kuracaklar veya düzenli TV şovları yapacaklar. Bunu emekli idollerde çok sık görüyorsunuz. Müzik endüstrisinde kendi şirketlerini kurarlar veya tutkularını takip ederler.

Kpop’u sevmeseniz bile, muhtemelen birkaç ayda bir duymuşsunuzdur. Bunun nedeni, Kpop’un giderek daha yaygın hale gelmesi ve bu da türü daha da popüler hale getirmesidir.

ÖNERİLEN: Kpop İdolleri Neden Kaşlarını Boyar?

Kpop Güney Kore’de Popüler mi?

Kpop’un kendisi Güney Kore’de oldukça popüler. Herkes bunu biliyor ve dinledi. Ancak eskisi kadar popüler değil. Yıllar önce Kpop son derece popülerdi ve Güney Kore’deki herkes onu dinliyordu.

Son birkaç yılda, gittikçe daha fazla insan sevdiği başka türler buldu. Bu, Hip-hop’tan klasiğe kadar her şey olabilir. Ben şahsen Kpop’un bir tür olduğu için o kadar uzun sürmeyeceğini düşünüyorum ve hayranlar büyüdükten sonra diğer türleri daha çok sevmeye başlayacaklar.

BTS gibi bir grup Kore’de çok popüler görünebilir, ancak hayranlarının çoğu denizaşırı ülkelerden. Garip olduğunu düşünüyor olabilirsiniz, ama gerçek bu. Kore’de popüler olmadıklarını unutmayın, ancak EXO gibi bir grup Kore vatandaşları arasında daha iyi tanınır.

EXO gibi gruplar Kore’de daha aktif tanıtım yaparken BTS gibi bir grup dünya çapındaki ülkelere odaklanıyor. Orada daha fazla gelir var ve bu şirketler tarafından akıllıca bir hareket.

Fark etmiş olabileceğiniz başka bir şey de eğlence şirketlerinin yurtdışındaki genç stajyerleri izlemeye başlamasıdır çünkü bu şirket içinde çeşitlilik yaratır.

Yurtdışından stajyerleriniz olduğunda, zorunlu görünmeden stajyerin ülkelerinin menşeinde terfi etmek kolayca mümkündür.

Kpop İdolleri Köleler mi?

Hayır değiller, ancak idoller genellikle bir köle sözleşmesi imzalarlar, bu da dışarıdakilerin kendilerinin merhametli olduğunu düşünmesine neden olur. Sözleşme ortalama olarak yaklaşık 10 yıldır ve bu Kpop stajyerleri olduklarında oluyor. O sözleşmeye bağlılar ve devam etmek isterlerse para cezasına çarptırılıyorlar.

Çoğu insan böyle bir sözleşmeyi sevmez, ancak başka seçenekleri yoktur. Stajyer iseniz ve çaresizce bir başlangıç ​​yapmak istiyorsanız, bir sözleşme imzalamak için başka seçeneğiniz yoktur. JYP Entertainment gibi bazı şirketlerin diğerlerine kıyasla daha iyi bir sözleşmesi var.

Bununla birlikte, idollerin hangi sözleşmeyi imzalarlarsa imzalasalar da köle olduklarını unutmayın. Kamuoyu çok sert ve her zaman böyle düşünecek. Yıllar geçtikçe artıyor ve sözleşmeler her yıl daha iyi hale geliyor.

Bunun nedeni, özellikle bir idol hayatını şirkete adadığında, insanların bunu alıp idollere acımasıdır. İdol başarılı olduktan sonra, şirket gelir açısından en fazla kar elde ediyor. Popülerlik açısından bakarsanız, şirket daha çok tanınır, ancak çoğu insan hala şirket hakkında pek bir şey bilmiyor.

ÖNERİLEN: Kpop İdolleri Neden Saçlarını Beyazlatır?

Kpop Neden Bu Kadar Katı?

Kpop katıdır çünkü idoller bir “köle” sözleşmesi imzalarlar ve bu da onları şirketin koyduğu kurallara uymak zorunda bırakır. Bu aynı zamanda şirket için çalışan aktörler, şarkıcılar ve dansçılar için de geçerlidir. Çoğunluk sadece köle sözleşmeleri imzalayan idolleri biliyor.

Bir idol patlarsa ve aşırı popüler hale gelirse, şirket idolün ayrılmamasını sağlamak ister. Kontratlar bu şekilde kurulmasının nedeni budur. İdol, çıkışından sonraki ilk yılı terk etmek istese bile ve üç yıl sonra, PSY’nin Gangnam Style ile yaptığı gibi bir başarı elde etti.

Şirket onları yaptıklarını düşünüyor ve gelirin bir kısmını istiyor. Muhtemelen sözleşmelerin bu kadar katı olmasının ana nedeni budur. Diğer bir neden de, şirketlerin idoller için başlangıç ​​yaptıklarında bütün bir plan oluşturmalarıdır ve bu genellikle çok pahalıdır.

Şirket içinde antrenman yapan idollerin borçlanacağını unutmayın. Şirketin ödediği tüm yiyecek, giyim ve diğer aksesuarlar. Bu, stajyer eğitimini sürdürmek için çok para olduğunu görebileceğiniz gibi, ayda 25.000 ila 40.000 ABD Doları arasında değişir.