Kpop İdolleri Ne Kadar Kazanıyor? 2021 Kpop İdol Maaşları

Kpop İdolleri Ne Kadar Kazanıyor: Ortalama Kpop idolleri maaşı, (42.000 USD) ile (900.000 USD) arasında değişmektedir. Ne kadar borçları olduğuna ve sözleşmenin nasıl bölüneceğine bağlı. Çoğu şirketin, özellikle kariyerlerinin başında idoller için çok kötü sözleşmeleri vardır.

Kpop idolleri genellikle son derece zengin olarak görülüyor, ancak durum hiç de öyle değil. Şirket, giydikleri kıyafet ve aksesuarların parasını öder. Son derece cömert bir hayat yaşıyorlarmış gibi görünebilirler, ama gerçekte öyle değil.

Pek çok idol stajyer iken çok fazla borçludur. Bu, yıldan yıla artıyor ve bazı idoller yaklaşık on yıl boyunca çok fazla borçlu. Bazı idoller sadece bir veya iki yıl antrenman yapıyor ve çıkış yaparken borcunu hızlı bir şekilde ödeyebiliyor, ancak bu herkes için değil.

ÖNERİLEN: Kpop İdolleri Ne Zaman Emekli Olur?

Şirketlerde de büyük bir fark var. Bazıları diğerlerinden daha fazla ödüyor ve bunların hepsi idollerin imzaladığı sözleşmede yazılı. İsimsiz bir kaynağa göre, idollerin borçlarını tamamen ödediklerinde bir milyon yıla kadar para kazanabilecekleri söyleniyor.

Bir idolün ömrünün sonsuz olmadığını, bu yüzden kullanmak için biraz para biriktirmeleri gerektiğini unutmayın. İdoller de tüm yıl boyunca performans sergilemiyor ve bu yüzden her şey ters giderse para biriktirmeleri gerekiyor.

Kpop İdollerine Aylık Ödeme Yapılır mı?

Genel olarak, bir idol her üç ayda bir ödeme alır. Bu her şirket için farklı olabilir, ancak normalde idoller her iki ayda bir ve paralarını aldıktan hemen sonra geri gelirler. Bazı telif hakkı ücreti almadıkları sürece, büyük olasılıkla tanıtım yapmadıkları aylarda ödeme almayacaklardır.

Bu nedenle idollerin sıklıkla çeşitli şovlarda veya özelliklerde yer aldığını görüyorsunuz. Görünme ücretleri var ve bu onlar için başka bir gelir kaynağı yaratıyor. Çoğu insan bunu bilmiyor ama idollerin sosyal medya platformlarında oluşturdukları takipçiler de onlara para kazanıyor.

Bu şekilde reklam anlaşmaları yayınlayabilir ve para kazanabilirler. Onları işe alan şirketler, büyük olasılıkla onlara postadan hemen sonra veya öncesinde ödeme yapacak. Bu şirkete ve idolün anlaşmayı nasıl imzaladığına bağlı.

ÖNERİLEN: Kpop İdolleri Neden Kaşlarını Boyar?

En Yüksek Ücretli KPOP İdolü Kimdir?

En yüksek ücretli idol G-Dragon’dur. Yıllardır üst üste en yüksek maaşlı idol oldu. Onun hakkında bir şey duymadıysanız, kaçırıyorsunuz demektir.

G-dragon ilk kez solo bir sanatçı olarak giriş yaptı ve daha sonra BIGBANG’ın lideri oldu. Birçok hit şarkı yaptılar ve hala bu günle alakalı. Birçok insan ona K-pop’un Kralı diyor. Bu büyük bir başarı çünkü o gerçek bir efsane ve her zaman öyle olacak.

Kpop Eğitiminin Maliyeti Ne Kadardır?

Kpop eğitiminin ortalama maliyeti yaklaşık 27.000.000 won, yani yaklaşık 25.000 USD. Buna kıyafet, yiyecek ve yatakhane dahildir. Birçok idol yıllar boyunca borçlanır ve nihayet çıkış yaptıklarında borcunu geri ödemek zorunda kalır.

Bazı şirketlerde sevdiğim şey, idollerin yeterince iyi değillerse borcunu ödemek zorunda kalmamasıdır. Şirkete borçlu oldukları borcu geri ödemek zorunda değiller ve gitmekte özgürler.

Diğer şirketlerde, kursiyerler bir sözleşme imzalar ve bunu en az 5 ila 10 yıl boyunca takip eder. Birçok insan bu köle sözleşmeleri olarak da adlandırıyor ve bunlar Kore’de çok popüler.

Ancak yıllar geçtikçe daha iyi hale geldi. Umarım gelecekte idollerin bu son derece sert sözleşmeleri imzalaması gerekmez.

En Zengin Kpop Grubu Kimdir ?

En zengin Kpop grubu BTS’dir. Dünya çapında birçok hit yaptılar ve yapmaya da devam ediyorlar. BTS’in popülaritesini sürdürmesi bekleniyor. Batı ülkelerindeki birçok insan BTS’in orada performans sergilemesini istiyor.

Genel olarak konuşursak, BTS denizaşırı bir konser duyurduğunda, neredeyse anında tükeniyor. Bu kadar popülerler. Henüz bir BTS konserine gitmediyseniz, kesinlikle tavsiye ederim. En iyi deneyimlerimden biriydi ve eğer tekrar gidebilirsem,% 100 giderim.

ÖNERİLEN: Kpop İdollerinin Flört Etmesine İzin Veriliyor mu?