Kpop İdollerinin Flört Etmesine İzin Veriliyor mu?

Hayır, Kpop idollerinin çoğunun çıkmasına izin verilmiyor çünkü sözleşmelerinde böyle yazıyor. İdollerin çıkmasına izin verilmeyen sözleşmeler genellikle 5 ila 10 yıl sürüyor. Bu kulağa sert gelebilir, ancak idollerin kaydolduğu şey buydu.

Kore’de flört, özellikle ünlüler için oldukça farklı. İdoller bir arada görülürse, bu kısa sürede büyük bir sorun haline gelecektir. Bu garip gelebilir, ancak gerçek şu ki, iki idol ne zaman bir araya gelse, insanların çıktıklarını düşündükleri ani spekülasyonlar ortaya çıkıyor.

Bundan sonra şirket iki şey yapabilir. Birincisi, putların flört etmesine ve kendi hayatlarını yaşamalarına izin verdiler. İkinci seçenek, onları şirketten çıkarmak ve çoğu zaman oldukça pahalı olan bir ücret ödemelerini sağlamaktır.

ÖNERİLEN: BLACKPINK Ne Zaman Dağıtılacak?

Hangi Kpop Şirketleri Flört Etmeye İzin Verir?

Flört etmeye izin veren tek şirket JYP Entertainment’dır. Ancak bu, ilk çıkışından sadece birkaç yıl sonra. İdollerin çıkıştan hemen sonra çıkmalarına izin vermiyorlar. Bu, idolleri işlerinin dışında destekleyen birkaç şirketten biri.

JYP Entertainment’ın idollere çok iyi davrandığı biliniyor. Kore eğlence endüstrisi bazen idollerine karşı çok sert davranıyor, ancak çoğu zaman bunun bir nedeni var. Şirket, idolleri korumak ve bir skandala girmelerini önlemek istiyor.

Şirketler idollerine yüz binlerce dolar yatırdıkları için bu anlaşılabilir bir durum. İdol şirket imajını bozarsa, tüm grup batar ve idolleri susturarak bundan kaçınmak isterler.

Ancak, gizli tarihlenen pek çok idol var ve kimse onları bilmiyor. Bunun için daha iyi olabilir çünkü flört haberi çıktığında, sebepsiz yere bir sürü nefret alacaklar. Bu yüzden kiminle çıkarsa çıksın idolleri desteklemeye devam etmeliyiz.

ÖNERİLEN: Kpop İdolleri Neden Saçlarını Beyazlatır?

Kpop İdollerinin Hayranlarla Randevulaşmasına İzin Var mı?

Evet, idollerin hayranlarıyla çıkmasına izin verilir, ancak bu nadiren olur çünkü bir hayranla çıkmak muhtemelen onlara tuhaf gelir. Diğer birçok Kpop idolüne bakarsanız, hiçbirinin hayranlarıyla çıkmadığını görebilirsiniz. Bunu yaptılarsa, halka açık değil ve muhtemelen asla halka açık olmayacak.

Bir idolün halk arasında bir hayranıyla çıktığını gördüyseniz, gerçekten bir daha olmayacak bir şey görüyorsunuz çünkü çok nadirdir. İdollerin farklı sektörlerden flört etmesi mümkündür ancak hayranlarla flört etmek bambaşka bir konu.

Bir düşünürseniz, hayranlar genellikle size takıntılı oldukları ve ünlüleri gerçekten putlaştırdıkları için genellikle flört hayranları asla olmayacak. Bu nedenle, birini desteklemenin size onlarla çıkma şansı vermeyeceğini unutmayın.

Yapabilseniz bile, bunu yapmamalısınız çünkü bir ünlünün hayranlarıyla çıkması garip. Kendi arkadaş grubunuzdan biriyle çıkmak en iyi seçenektir ve eğer işe yaramazsa. Her zaman çevrimiçi olabilir ve aynı ilgiye sahip kişileri aramaya başlayabilirsiniz.

Neden Kore’de Böyle Bir Tabu Var?

Flört etmek Kore’de bir tabu değil. Sadece ünlüler ve idoller için öyle. Hyuna ve E’Dawn durumuna bakarsanız, sebepsiz yere nasıl patladığını görebilirsiniz. Birbirinden hoşlanan sadece iki üye vardı ama aynı şirketteydiler, bu yüzden sorun olmamalıydı.

Pek çok hayran onları destekledi, ancak şirket desteklemedi, bu yüzden tüm müzik endüstrisi Cube Entertainment’ı iptal etmeye başladı. İdoller için oldukça sert ama hayranlar şirketi değil idolleri destekliyor.

Bu nedenle, idoller iptal edildiklerinde, genellikle hala bir hayran kitlesine sahipler ve müzik kariyerlerini yavaşça yeniden oluşturabilirler. Güney Kore yıllardır böyleydi ve muhtemelen zamanla değişmeyecek çünkü sürekli tekrar ediyor.

Eğer değişecek olsaydı, şimdi değil çok daha erken gerçekleşmiş olmalıydı. Bu yüzden çıkan idolleri desteklemeye devam etmeliyiz ve bunu yapmaya devam etmeliyiz.

Hayranlar idolleri destekler ve müziklerini dinlerlerse şirketler hiçbir şey yapamaz. İdoller sonunda yeni müzik yayınlayacaklar ve idollerine çok para yatırdıkları için şirketler için bu bir kayıp olacak.