Kpop İdolleri Neden Saçlarını Beyazlatır?

Kpop İdolleri: Genelde saçlar için oldukça kötü, ama yine de şirketler idollerinden saçları ağartmasını istiyor. Bunun nedeni muhtemelen bir çıkış veya geri dönüş yaparken tercih ettikleri konsepttir.

Firmaların idollere karar verdiği ve idollerin ne giymek istediklerine dair neredeyse hiçbir sözlerinin olmadığı biliniyor. Saçlarını ağartan birçok idol, saç derisine çok zararlı olabileceğini bilir.

Ancak idoller bunu hala yapıyor çünkü konseptleri şirketin yarattığını biliyorlar. Saçınızı Kpop idolleri gibi boyamak istiyorsanız, doğru ürünleri kullandığınızdan emin olun. Bazı insanlar yanlış ürünleri kullanmışlardır ve işler burada çok ters gidebilir.

ÖNERİLEN: Kpop nedir? Yeni Başlayanlar İçin Kpop Rehberi

Saçlarını En Çok Hangi Kpop İdolü Boyadı?

Saçlarını boyayan ama en çok hangisi yapan idol var. Bu bize sorduğumuz bir soru ama hepsini listeleyemeyecek kadar çok idol var. Arka arkaya birçok kez saçını boyayan idol ,  NCT’den Taeyong .

BTS üyeleri gibi diğer idoller de saçlarını çok daha önce boyadılar. Saçları boyarken seçebileceğiniz birçok renk vardır, ancak hasarlı saç gördüğünüzde ürünleri hazır bulundurduğunuzdan emin olun. Bu, birçok idolün gözden kaçırdığı ve saçlarının döküldüğü bir şeydir.

Elbette saç dökülmesi tedavileri var ama bunlar ucuz değil. TWICE, BLACKPINK ve ITZY gibi kız gruplarının diğer idolleri de saçlarını boyadı. Saçları boyamak Kpop’ta çok popüler çünkü ferahlatıcı bir görünüm veriyor.

ÖNERİLEN: Kpop İdolünün Artıları ve Eksileri Nelerdir?

BTS Saçlarını Açar mı?

Evet, BTS ayrıca saçlarını da beyazlatıyor. Aslında bunu arka arkaya birçok kez yaptılar. Hemen hemen her dönüşte saçlarını farklı bir renge boyadılar. Tüm renkler idollerde güzel görünür ve onları diğer gruplardan ayıran da budur.

Saç derisini sağlıklı tutmak için birçok saç bakımı da var. Saçları çok fazla boyarsanız, bu saç için çok zararlı olabilir ve özellikle bir Kpop idolü olarak kaçınmak istediğiniz şey budur. BTS’in en göze çarpan renklere sahip en bilinen üyesi Jimin’dir.

Kelimenin tam anlamıyla herhangi bir rengi çıkarabilir ve harika görünüyor. Bazı müzik videolarında sarışın ve ardından saç rengi olarak kırmızının olduğu yerleri görebilirsiniz. Güçlü bir saç deriniz varsa ve BTS gibi görünmek istiyorsanız, saçınızı boyamaya değer olabilir.

Hayatın ilerleyen dönemlerinde saçların zarar görmesine neden olabileceğini unutmayın. Bu yüzden aşırı kuru saçlara sahip olmadığınızdan emin olun ve ağarttıktan sonra çok iyi nemlendirir.

Bu, birçok insanın yanlış ürünleri kullandığı ve sonunda çok kuru veya hasar görmüş bir saç derisine yol açtığı yerdir. 

Kpop İdolleri Saçlarını Beyazlatır mı?

İdoller, uzun bir aradan sonra tekrar gösteri yaptıkları için saçlarını beyazlatıyor. Canlandırıcı bir görünüm verir ve tanıtacakları konsepte daha çok uyuyor. Diyelim ki idoller kırmızı temalı bir şarkıyı tanıtacaklar ve idollerin saçlarını kırmızı temalı bir renkle boyaması makul olurdu.

Demek idollerin saçlarını ağartmasının sebeplerinden biri de bu. Diğer bir neden, şirketin idollere bir makyaj yapmaya karar vermiş olması olabilir. Bu, şirketlerde çok sık oluyor ve bu yüzden farklı saç renklerine sahip birçok idol görüyorsunuz.

İlgili olabilecek son sebep, idolün saçı kendisinin boyamak istemesidir. Bu genellikle idollerin farklı bir saç rengi istediklerinde olur çünkü ya siyah saçtan bıkmışlardır ya da sadece yeni bir şey istiyorlar.

Bunu zaten bir hayran kitlesi oluşturmuş idollerde daha sık görebilirsiniz. Yeni idoller, istedikleri zaman saçlarını ağartma lüksüne sahip değiller.

Kpop İdolleri Ağartılmış Saçları Nasıl Tedavi Eder?

Ağartılmış saçları tedavi etmenin birçok yolu vardır, ancak en popüler üç ürünü seçtik. Ağartılmış saçları tedavi etmek çok zor olabilir, özellikle de saçınız zarar gördüğünde. Bu yüzden doğru ürünleri kullanmak son derece önemlidir. İşte Kpop idolünün saçlarını ağartmasının üç yolu.

Doğru Şampuanı Kullanma

Doğru şampuanı kullanmak son derece önemlidir. Saç tipinize uymayan yanlış şampuanı kullandığınızda, kuru bir saç derisine neden olabilir. Saç tipinize uygun şampuanları deneyebilirsiniz. Örneğin yağlı veya kepek önleyici bir şampuan kullanın.

Mümkün olduğu kadar çok ürünü test ederek. Doğru şampuanı bulmanıza yardımcı olacaktır. Başlangıçta biraz zaman alır, ancak saç tipine uygun bir şampuan bulduğunuzda ağartılmış saçları çok kolay bir şekilde tedavi edebilirsiniz.

ÖNERİLEN: Koreli Erkekler Neden Makyaj Yapar?

Saç Kremi

Saç kremi aynı zamanda kilit faktörlerden biridir ve birçok kpop idolüdür. Saç kremi kullanın. Yapmazlarsa, saçları muhtemelen çok çabuk kurur. Yani, saç kreminin yaptığı şey temelde saça ekstra bir koruma katmanı sağlarken aynı zamanda nemlendirmektir.

Piyasada birçok farklı saç kremi vardır ve şampuan için de aynıdır. Saç tipinize uygun bir saç kremi bulmalısınız. Bu, idollerin ağartılmış saçlarını rastgele saçlardan çok daha hızlı tedavi etmelerine yardımcı olur.

Saç Maskeleri

Saç maskeleri Kore’de oldukça popülerdir, ancak ABD’de olması gerektiği kadar popüler değildir. Eğer ediyorsanız kpop idoller gibi çok sık saç ağartma , bu en az iki haftada üç kez saç maskeleri kullanmak önemlidir.

Bu, hangisine gideceğinizi bilmiyorsanız, saçın kurumasını önleyecektir. Profesyonel bir kuaförden istekte bulunmak veya olabildiğince çok farklı saç maskesi denemek her zaman mümkündür.