Günde Bir Öğün diyeti, aralıklı oruç tutmanın bir uzantısı mıdır?

Bugün ciddi bir diyet kıtlığı yok. İnternete girin ve yeni diyetler arayın, ketojenik diyet, aralıklı diyet, Paleo, DASH, Akdeniz ve daha fazlası gibi birden çok sonuç gösterilecektir. Ancak bazı fitness meraklılarının sizinle konuşmaya başladığı böyle bir diyet OMAD (Bir Günde Bir Öğün) diyeti.

Pek çok insan, Bir Günde Bir Öğün planını takip etmenin, zayıf bir vücut elde etmek ve istenmeyen kiloları atmak gibi fitness hedeflerine ulaşmalarına nasıl yardımcı olduğuna dair hikayeler paylaşmaya başladı.

Günde Bir Öğün diyeti, aralıklı oruç tutmanın bir uzantısı mıdır?

OMAD, aralıklı oruç tutmanın (IF) aşırı bir versiyonudur. Başlangıç olmayanlar için aralıklı oruç, günde 15-18 saat oruç tutmanızı ve kalan saatleri yemek için değerlendirmenizi gerektirir. Öyleyse OMAD’ın, yalnızca bir öğün yemenizi sağlayan IF’nin bir uzantısı olduğunu söylemek güvenlidir. Evet, kalori veya porsiyonlarda herhangi bir kısıtlama olmaksızın istediğinizi yemenize izin verilen bir öğün.

Acaba birisi neden bütün gün oruç tutup sadece bir öğün yemek yiyor? Bunun nedeni, birçok insanın vücutlarında önemli değişiklikler gördüğünü iddia etmesidir. Dahası, seyahat işi olan veya isteklerini azaltmakta zorlananlar için uygun bir diyet planıdır. Bilim bu diyet planını desteklemese de, denemek isteyen insanlar için BÜYÜK bir sorumluluk reddi beyanı ile birlikte gelir.

Günde Bir Öğün Diyeti Etkileri Nelerdir?

Diğer moda diyetlere benzer şekilde, tüm diyetler herkes için tasarlanmamıştır. Bazılarına yarardan çok zarar verebilir. Bazı insanların bu diyeti izleyerek gerçekten kilo alabileceklerini söyleyen bir 2017 çalışması vardı.