Fıstık Ezmesi ile Kilo Verme

Çoğu insan, fıstık ezmesi ile kilo verme konusunda farklı şekilde düşünebilir aynı zamanda pek çok insan da fıstık ezmesinin mükemmel bir protein ve besin kaynağı olduğunun farkındadır . Ancak kilo verme diyet planı söz konusu olduğunda bazıları listenin dışına çıkabilir . İki yemek kaşığı fıstık ezmesinin genellikle 188 kalori içerdiği düşünülürse – 144’ü yağdan gelir – bu çoğu insanın “diyet yemeği” dediği şey değildir. Bununla birlikte, yeni araştırmalar, fıstık ezmesi de dahil olmak üzere her tür yer fıstığının sadece kilo vermenize yardımcı olmakla kalmayıp aynı zamanda uzun vadede kilo vermemesine de yardımcı olabileceğini öne sürüyor.

Fıstık Ezmesi Araştırması

Fındık tüketiminin obezite üzerindeki etkilerini değerlendiren mevcut literatürün 2010 incelemesinde, araştırmacılar, artan fındık alımının, metabolik sendrom riskinin azalmasıyla (aşırı karın çevresi ve yüksek kolesterol seviyeleri ile karakterize bir bozukluk) ilişkili olduğu sonucuna varmışlardır .

Harvard Halk Sağlığı Okulu’ndan yapılan bir araştırma, sık sık fındık veya fıstık ezmesi tüketiminin (haftada iki kez) sekiz yıllık bir süre boyunca daha az kilo alımı ile ilişkili olduğunu buldu. Tüketilen tür ve müstahzarlar arasında yer fıstığı ve fıstık ezmesi en yaygın olanlarıydı.

ÖNERİLEN: Kilo Vermeye Yardımcı En İyi 5 Meyve

Kilo Kaybı İçin Fıstık Ezmesi

Bir kilo verme planında yer fıstığı ezmesinin tüm faydalarından yararlanmak için, günlük alımınızı tek bir porsiyon veya iki yemek kaşığı ile sınırlandırmak isteyebilirsiniz. Bazı insanlar açlıklarını yatıştırmak için yemekten kısa bir süre önce fıstık ezmesi tüketeceklerdir. Diğerleri, diyet lifi ve protein içeriğini artırmak için düşük kalorili bir yemeğe fıstık ezmesi ekleyecektir .

Yüksek tansiyonunuz varsa, düşük tuzlu bir marka veya ilave içerik içermeyen doğal bir fıstık ezmesi bulun. Öte yandan, fıstık ezmesi yerine fıstığı tercih ediyorsanız, kendinizi günde bir fincanın üçte biri ile sınırlayın. Yağ ilave edilmemiş , kuru kavrulmuş, tuzsuz yer fıstığı tercih edin .

ÖNERİLEN: Çok Düşük Kalorili Diyet Nedir?

8 Diyet Dostu Fikir

İyi, eski moda bir fıstık ezmesi ve jöleli sandviçin yanı sıra, göz önünde bulundurulması gereken diğer diyet dostu fikirler:

  • Az yağlı bir vanilya shake veya smoothie’ye fıstık ezmesi ekleyin.
  • Elma dilimlerini veya kereviz saplarını fıstık ezmesine batırın.
  • Kurutulmuş meyvelerle kendi iz karışımınızı yapın.
  • Doğranmış fıstıkları az yağlı mikrodalga patlamış mısırla karıştırın.
  • Salatanızdaki krutonları yer fıstığı ile değiştirin.
  • Pirinç veya patlamış mısır keklerinin üzerine fıstık ezmesi sürün.
  • Bir kase yulaf ezmesi veya buğday kreması ile fıstık ezmesini karıştırın.
  • Bir çorba kaşığı fıstık ezmesini yağsız yoğurtla karıştırın.