Aristo Diyet Nedir ? Aristo Diyet Listesi dahil olmak üzere Aristo diyeti hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yaz mevsiminin yaklaşması ile birlikte akla gelen ilk şey kısa sürede kilolardan kurtaran yardımcı bir diyet listesi olmasıdır. Covid-19 ile birlikte evlere kapandığımız şu dönemlerde, film keyifleri yapılırken, can sıkıntısından aldığımız kilolar oldukça can sıkıcı olmaya başladı. Birden fazla diyet isimleri ve yöntemleri bulunmaktadır. Size en uygun olanını araştırıp doktorunuza danışarak uygulamaya özen gösterin lütfen.

Aristo diyet nedir ? Nasıl uygulanır ? Bir günlük Aristo diyet listesi örneği, neler yenmeli neler yenmemeli gibi sorularımıza ışık tutacağız.

Aristo Diyet Nedir?

İsmi çok farklı olan bu diyet programının kaynağı bir Antik Yunan Felsefecinin adından gelmektedir. Aristo diyetini normal diyetlerden ayıran en önemli özelliği bilinç ve bilinç altı programlaması ile birlikte hareket etmesidir. Aristo diyetinde en önemli öncelik,düşünce yapısını düzenleyerek kilo probleminden kurtulmayı hedeflemektir.

Vejetaryen olan ünlü filozof, beslenme alışkanlıklarını sebzeler üzerine oluşturarak çok kısa sürede kilolardan kurtulmayı başarmıştır. Aristo diyetindeki en önemli nokta, sebzeleri pişirerek tüketmek değil, mevsimine uygun olan sebzeleri çiğ çiğ tüketmektir. Çiğ olarak tüketilen sebzelerin glisemik indeksi çok düşük olduğundan dolayı kişiyi uzun saatler tok tutmaktadır.

Aristo Diyetinin katı kurallarından biri, asla glüten içeren besinler tüketmemektir. Çiğ sebze ve meyve tüketimine odaklı bu diyet programına sadık kalan bireylerde, kısa süre içerisinde ciddi rakamlarda kilo verdikleri gözlemlenmiştir. Aristo diyetini diğer diyetlerden ayıran en önemli özelliklerden birisi de, verilen kilolardan kalıcı olarak kurtarmakta ve geri alma gibi bir sorun teşkil etmemektedir.

Aristo Diyet Nedir

Aristo Diyeti aynı zamanda sadece bedendeki fazla kilolardan kurtulma değildir, ruh temizleme sanatıdır aynı zamanda. Anne karnından bu zamana kadar, atalardan, büyüklerimizden hatta toplumdan aldığımız olumsuz kalıtsal karmalardan kaynaklanan olumsuz duygu ve bilinçaltı kayıtları temizlemekten oluşuyor.

Aristo Diyet Nasıl Uygulanır?

Ünlü filozof Aristo’nun yaşam felsefesinden yola çıkılarak düzenlenen bu Aristo Diyet programı, aslında vücudu hayvansal gıdalardan arındırıp toksin atmayı sağlayarak alışkanlıklarınızı yeniden düzenlemenize yardımcı olacak. Zihin altı programlama, olumlama yapma ve frekans iyileştirme ile hayatınız farklı alanlarda bile değişime uğrayacak.

Gün içerisinde ağzımızdan çıkan kelimelerin ve zihnimizden geçen her cümle kalıbının aslında bizi ve ruhumuza nasıl bir etki bıraktığını derin bir şekilde anlayabilseydiniz, çok dikkat ederdiniz. ‘’Su içsem yarıyor’’ ‘’kilo vermekte çok zorlanıyorum’’ gibi cümle kalıplarını zihin benimsiyor kodluyor ve sizi dinleyerek bunu uygulamaya koyuluyor. Bu sebeple Aristo diyeti yaparken yiyecekler dışında olumlu cümle kalıpları da kurmaya özen göstermeli ve zihnimizi desteklemeliyiz.

Sabah uyanır uyanmaz ilk iş, ılık bir bardak suya 6-7 damla limon suyu sıkılarak içmek gerekir. Bu güne başlarken bağırsak sağlığı ve toksin atmada en etkili yöntemlerden biridir. Kahvaltıda ekmek ve tahıl grubu kesinlikle yasaktır. Peynir, domates, salatalık, maydanoz,marul,roka vb. Yeşillikler ile birlikte haşlanmış yumurta serbestler arasındadır. Açık çay,yeşil çay ve tüm bitki çayları eşliğinde kahvaltınızı yapabilirsiniz.

ÖNERİLEN: Hipoglisemi Diyeti Nedir? Diyet Listesi

Öğle ve akşam yemeğinde esas olan nokta et,balık ve tavuk tüketmektir. Protein ağırlığı olan bir diyet sistemidir. Tabi yanında çiğ veya haşlanmış sebze bulunmak kaydıyla. Salata bolca tüketilir ve diyet boyunca günde en az 2,5 litre su içilmesine özen gösterilmelidir. Her diyette olduğu gibi bu diyet sisteminde de ara öğünler mutlaka yapılmalıdır. Elma, şeftali, armut vb. Meyveleri dönüşümlü olarak tüketebilirsiniz.

Mevsiminde olan örneğin, semiz otu, ıspanak, lahana, kereviz, börülce gibi sebzelerin çiğ olarak tüketilmesi gerekir. Üç hafta boyunca tüketilen sebze ağırlıklı olan bu beslenme programının temel amacı; epifiz bezini temizleyerek hormonların dengesinin sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlamaktır.

Aristo Diyet Listesi Örneği
Aristo Diyet Listesi Örneği

Aristo Diyet Listesi Örneği

Kahvaltı: Vegan peynir, karabuğday ekmeği, 5-6 adet zeytin, domates, salatalık ve bolca yeşillik

Ara Öğün: 2 dilim ananas

Öğle: Nohutlu Pırasa yemeği veya kinoalı yeşil salata veya mercimekli salata çeşitleri uygun olacaktır

Akşam: Roka salatası veya börülce salata veya yeşil mercimekli ıspanak yemeği veya nohutlu bamya yemeği vb. Örnekler damak zevkinize bağlı olarak gün gün değiştirilerek uygulanabilir.