2021 En İyi Kore Aksiyon Dizileri Güncel Liste

Sizler için en iyi Kore aksiyon dizileri hakkında kısa ama güncel bir liste hazırladık, gelin bunu birlikte inceleyelim. Kore kültürüne ilgi duyan biriyseniz mutlaka popüler dizileri duymuşsunuzdur. “Drama” kelimesi, drama kelimesinin telaffuzundan gelir. Ancak tüm klasik televizyon türlerini kapsadıkları için bu isme aldanmayın. Bu vesileyle sizi her zaman ekrana bağlayacak en iyi 5 aksiyon dramasını önereceğim .

Dramalar, genel olarak Asya’daki ana eğlence kaynaklarından biridir. Muhtemelen Batılı pembe dizilerin eşdeğeridirler , sadece dramalar Asyalılar tarafından üretilir ve oynanır.

Korkudan romantizme, komediden gerilime, bu türler artık her bölümde size adrenalin yaşatacak patlayıcı sahneler ve heyecan verici olaylarla aksiyon dramalarına yer açmak için ayrılıyor. .

En İyi Kore Aksiyon Dizileri:

1. City Hunter

Bu dizi, Kore dışında askeri sanatlar eğitimi almış intikam için susamış bir adam olan Lee Young Sung’a odaklanıyor. Memleketine döndüğünde adaletsizlik ve yolsuzlukla mücadele etmeye karar verir.

Babasının öldürülmesi olayına karışanlardan intikam almaya kararlı, Mavi Saray’ın güvenlik servisine sızmayı başarır. Orada aşık olacağı ve görevini tehlikeye atacağı koruması Kim Na Na ile tanışacak.

Görüldüğü gibi sinopsisi bolca aksiyon ve romantizm vadediyor . Ticari bir başarı elde etti ve olumlu eleştiriler aldı. İyi bir hikayesi ve birçok olay örgüsü var. En iyi aksiyon dizilerinden biri.

İLGİLİ: Kore Lise Dizileri 2021 En İyi Güncel Liste

Veri Sayfası

 • Tür: Aksiyon, romantizm.
 • Bölümler: 20.
 • Ana oyuncular: Lee Min Ho, Park Min Young, Lee Joon Hyuk, Kim Sang Joong.
 • Yayın tarihi: 2011.

2. Serseri (Vagabond)

Hikaye, Chal Da Gun’ın yeğeninin bir uçak kazasında ölmesiyle başlar. Ölümcül olayın aslında sabotaj olduğuna inanarak, Ulusal İstihbarat Teşkilatı ajanı Go Hae Ri ile aynı uçuşta olan bir kurtulan bulmasına yardım etmek için temasa geçti.

İkisi de araştırdıkça, komplonun beklediklerinden çok daha karanlık ve karmaşık olduğunu keşfedeceklerdir. Buldukları tüm kanıtlar gizemli bir şekilde ortadan kaldırılır ve hiçbir şeyin tesadüfi olmadığını ortaya çıkarmaya çalıştıklarında hayatları tehdit edilir.

Çok özgün bir kurguya sahip , eleştirmenler ve izleyiciler tarafından uluslararası düzeyde beğenilen, birçok ödül kazanan, aksiyon ve gerilim dolu bir drama.

Veri Sayfası

 • Tür: Aksiyon, casusluk, suç, gerilim.
 • Bölümler: 16.
 • Ana oyuncular: Lee Seung Gi, Bae Suzy, Shin Sung Rok.
 • Yayın tarihi: 2019.

3. Flower of Evil (Kötülük Çiçeği)

Aksiyondan çok gizem içeren bir drama , ama aynı zamanda seyirciler tarafından en çok beğenilen ve kaçırmamanız gerekenlerden biri.

Bu dizinin konusu, dedektif Cha Ji Won ve bir demirci olan kocası Baek Hee Sung’a odaklanıyor. Ancak bu evlilik için her şey güllük gülistanlık değildir. Hee Sung, dedektifin bilmediği karanlık bir geçmişi gizler.

Hee Sung’un dahil olduğu bir dizi olay gerçekleştiğinde her şey değişir ve bu olay dedektife kocasının nasıl biri olduğu hakkındaki gerçeği keşfetmesi için bir ipucu verir.

Veri Sayfası

 • Tür: Gerilim, suç, dedektiflik.
 • Bölümler: 16.
 • Ana oyuncular: Lee Joon Ki, Moon Chae Won, Jang Hee Jin, Seo Hyun Woo.
 • Yayın tarihi: 2020.

İlk bölümde çok fazla gerilim var . Karakterlerin gerçek niyetlerini sürekli merak edecek, olay örgüsü hakkında teoriler formüle edecek ve her bölümün ardındaki beklenmedik dönüşler olacak ve bu dönüşler karşısında şaşıracaksınız.

Öte yandan, dramalar her zaman bir romantizm dokunuşuyla yüklenir, neredeyse bir televizyon standardıdır. Kötülük Çiçeği bir istisna değildir ve en başından beri bir dedektif-suçlu çifti göreceğiz; türe yeni bir bakış açısı getiren sıra dışı bir şey. Kesinlikle izlemelisiniz.

İLGİLİ: En iyi Kore Doktor Dizileri 2021 Güncel Liste

4. Signal (Sinyal)

Signal, bir polis memuru ve profil uzmanı (bir suçlunun olası davranışlarını tahmin eden bir kişi) olan Hae Young’un hikayesini anlatıyor.

Hae Young genç yaşta polise olan güvenini kaybetmesine neden olan bir suça tanık olur. Adaletsizliğe karşı savaşmaya kararlı olan o ve Memur Cha So Hyun, geçmişten gelen bir dedektif Lee Jae Han ile iletişim kurmalarını sağlayan bir telsiz bulur.Bu üç ajan, arşivlenmiş davaları çözmek için yola çıkar.

Bu yetmezmiş gibi, Signal gerçek olaylardan ilham aldı : 1986 ve 1991 yılları arasında Güney Kore’de meydana gelen bir suç dalgası. Bu drama aynı zamanda en iyi televizyon draması, en iyi orijinal senaryo ve en iyi kadın oyuncu gibi birçok ödül kazandı .

Veri Sayfası

 • Tür: Aksiyon, suç, gerilim.
 • Bölümler: 16.
 • Ana oyuncular: Lee Je Hoon, Kim Hye Soo, Jo Jin Woong.
 • Yayın tarihi: 2016.

5. Tell Me What You Saw (Bana ne gördüğünü söyle)

Hikaye, mükemmel tahmin becerileri sayesinde birçok arşivlenmiş vakayı çözen bir suç profili uzmanı olan Oh Hyun Jae’ye odaklanıyor. Bir gün nişanlısı bir seri katilin planladığı bir patlamada ölür ve bu Hyun Jae’nin polis dünyasından çekilmesine neden olur.

Beş yıl sonra, yukarıda bahsedilen seri katilin aynı çalışma tarzına sahip yeni bir cinayet gerçekleşir. Ekip lideri Hwang Ha Young, davayı araştırırken fotoğrafik hafızası olan Dedektif Cha Soo Young ile tanışır.

Ha Young, Hyun Jae ile yeniden bağlantı kurar, böylece üçü, karısını ondan alan katili yakalamak için birlikte çalışır.

Çok karanlık bir drama, aksiyon ve suç dolu, oldukça dedektiflik bir olay örgüsü ve ilk bölümden itibaren sizi saracak bir atmosfere sahip. Kesinlikle tavsiye edilir.

Veri Sayfası

 • Tür: Gerilim, suç, dedektiflik.
 • Bölümler: 16.
 • Ana oyuncular: Jang Hyuk, Choi Soo Young, Jin Seo Yeon.
 • Yayın tarihi: 2020.

Listeye başka hangi aksiyon dramasını eklersiniz? Bunu yorumlar da belirtebilirsiniz !