1 haftada göbek eritmek için diyet: Göbek yağını hızla kaybetmek için iyi bir strateji, her gün 25 dakika koşmak ve vücudun daha kolay yağ yakabilmesi için kalori, yağ ve şeker bakımından düşük bir diyet uygulamaktır.

Karın egzersizlerinin yapılması da tavsiye edilir, çünkü karnı güçlendirmeye ve görünümünü iyileştirmeye yardımcı olurlar.

Bir hafta boyunca biriken tüm yağlardan kurtulmak için çok kısa bir süre olsa da bir miktar kilo kaybı görmek ve karın şişkinliğini azaltmak mümkündür. Verilerinizi aşağıya ekleyerek ideal kilonuzun ne olduğunu görün:

1 haftada göbek eritmek için egzersizler

Koşmak, göbek yağını hızla kaybetmenin en iyi yoludur çünkü kısa sürede çok fazla kalori yakar – sadece 25 dakikalık koşuda 300 kaloriye kadar yakabilirsiniz. Fiziksel aktiviteye yeni başlıyorsanız, egzersizlerinizin yoğunluğunu ve süresini yavaşça ve kademeli olarak artırmayı unutmayın.

Ayrıca göbek yağını kaybetmek için bir hafta içinde günlük egzersizinizi tamamlamak için bazı karın egzersizleri de ekleyebilirsiniz, bu da göbek yağınızı güçlendirmenin yanı sıra bölgede biriken yağ miktarını azaltarak göbek yağınızı kaybetmenize yardımcı olur. 

1 Günlük 1.800 Kalori Vegan Diyet Listesi

Göbek yağını eritmek için en iyi 5 egzersiz

Lokalize yağlar için en iyi egzersizler, aşağıdaki aerobik egzersizler gibi sadece bir saatlik aktivitede en fazla kaloriyi yakanlardır:

1. Koşu

Koşmak, kilo kaybı ve karın yağlarının yakılması için çok etkili olan aerobik bir aktivitedir, çünkü birkaç kası harekete geçirmenin yanı sıra kas direncini arttırır ve fiziksel kondisyonunuzu ve kardiyorespiratuvar dayanıklılığınızı iyileştirmenin yanı sıra, metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını uyarır.

Kilo verme sürecini ve karın yağ yakımını hızlandırmak için bir strateji, yüksek yoğunlukta yapılması gereken bir miktar aralıklı antrenman yapmaktır. Bu, metabolizmayı daha da artırdığı için aktif veya pasif olabilen efor ve dinlenme zamanları arasında geçiş yapmaktan ibarettir. Lezyonlardan kaçınmak ve aktivitenin yüksek yoğunlukta yürütüldüğünden emin olmak için bu tür eğitimin bir beden eğitimi uzmanı tarafından denetlenmesi önemlidir. 

1 haftada göbek eritmek

2. Aerobik dersi

Örneğin atlama, vücut savaşı ve Zumba gibi aerobik dersleri, genellikle yüksek yoğunlukta yapıldığı için göbek yağını kaybetmek için iyi seçeneklerdir. Ek olarak, aerobik dersleri normalde gruplar halinde yapılır, bu iyidir çünkü katılımcılar birbirlerini aktiviteyi doğru yapmaya teşvik eder.

3. İp atlama

İp atlama, kasları harekete geçirdiği ve kardiyovasküler ve solunum sistemlerini iyileştirdiği, metabolizmayı hızlandırdığı ve kalori ve yağ yakımını teşvik ettiği için tam bir egzersizdir.

İp atlama ipi de çok eksiksiz bir egzersiz olarak kabul edilir, çünkü birçok farklı sağlık yararı vardır.

4. Bisiklete binme

Bisiklete binme, kilo vermeyi ve karın yağ yakımını teşvik etmenin bir başka harika yoludur, çünkü kas kütlesi oluşumunu teşvik eder, gücü ve kas direncini artırır ve kas sayısı ne kadar büyükse, vücudun yağ yakma kapasitesi o kadar büyük olur.

5. Hızlı yürüyüş

Hızlı ve sürekli bir yürüyüş yapıldığında, metabolizmayı hızlandırmak ve kilo vermeyi ve yağ yakmayı teşvik etmek mümkündür. Ancak bunun mümkün olması için en az 30 dakika süren ve yüksek yoğunlukta düzenli bir yürüyüş yapmanız gerekir. Bu fiziksel aktivitenin yanında doğru diyeti yapmanız da önemlidir. 

6. Yüzme

Yüzme, aynı zamanda, fiziksel durumu iyileştirdiği ve kasları güçlendirdiği ve yağların daha hızlı yakılmasına yardımcı olduğu için kilo vermek için uygulanabilecek mükemmel bir egzersizdir.

1 haftada göbek eritmek için diyet

Bu diyetin püf noktası, minimum kalori, yağ ve şeker ile maksimum besin sağlamaktır. Bu diyet için aşağıdakiler önerilir:

  • Yeme altı öğün , tek her 3 saatte;
  • Günde en az iki litre  su veya yeşil çay içmek  ;
  • Yeme her gün farklı bir salata  ve et, balık veya tavuk bir parça olduğunu avucunun içinde uyuyor;
  • Her gün, tercihen çilek, kivi veya portakal gibi az şekerli meyveler olmak üzere günde iki parça meyve yemek ;
  • Yakult gibi canlı lactobacilli ile günde iki yoğurt yemek , vücudunuzun bağırsak hareketlerini teşvik edecek ve böylece karın şişkinliğini azaltacaktır.
  • Örneğin, daha fazla ot kullanarak ve limonlu salatalar kullanarak daha az tuz yemek ;
  • Boldo şişkinlikle savaşır ve bu nedenle şişkinliği azaltır, öğle ve akşam yemeğinden yarım saat önce bir fincan boldo çayı içmek .

Kalıcı etkileri olan kilo verme programları, düzenli fiziksel aktivite ve diyet değişikliklerini içeren programlardır, ancak yukarıdaki yönergeleri izlerseniz sadece bir hafta içinde gözle görülür sonuçlar görmek mümkündür. Ayrıca fazla sıvı ve yağı gidermek için ultrasonik kavitasyon, radyo frekansı ve lenfatik drenaj masajı gibi estetik tedaviler yapabilir ve bu tedaviler bu kilo verme programını tamamlayabileceğinden cilt sıkılığını artırabilirsiniz.