Suzy Diyeti Nedir? K Pop idollerinin Diyetleri

Sırada Suzy diyeti var! IU’dan aşırı bir diyet gördük, bu arada Suzy’nin diyeti ünlü K-Pop idolleri arasında en sağlıklı diyetlerden biri olarak biliniyor! Temel olarak, Suzy yemekleri için zaman sınırlamaları uyguladı. Akşam 6’dan sonra hiçbir şey yemedi, aksi takdirde düzenli ve sağlıklı beslenmeye devam etti, ancak porsiyonlarını kontrol etti.

Kahvaltıda Suzy bir parça derili tavuk göğsü, tatlı patates ve bir bardak az yağlı süt yerdi. Öğle yemeğinde bir kase esmer pirinç ve salata yerdi. Bu arada akşam yemeğinde sadece iki tatlı patates yedi. Genel olarak, Suzy günde yaklaşık 900 kalori tüketiyordu.

Günde sadece 900 kalori almasına rağmen beslenme ihtiyacı tamamlanıyordu. Hâlâ protein, karbonhidrat, vitamin ve lif alıyordu! Suzy’nin diyet tarifi sağlıklı ve güvenli olduğu için gerçekten popüler hale geldi! Dahası, bazı insanlar Suzy diyet tarifini kullanarak sadece bir hafta içinde iyi sonuçlar gördü!

Suzy diyetinin tarifi takip edenler için bir başka avantajı da yemeğinize fazladan şifalı otlar ekleyebilmeniz veya bunları diğer sağlık malzemeleriyle çeşitlendirebilmenizdir! Diyet sırasında kendinizi kötü hissetmeyeceksiniz ve sağlıklı kalacaksınız!

İLGİLİ: Jeon Somi Diyeti Nedir? Ne Yiyebilirsin?

IU’nun Diyeti

Öncelikle IU’nun diyetiyle başlayalım! Bu, K-Pop idolleri arasında en popüler diyetlerden biri haline geliyor, çünkü IU’nun sadece bir haftada 5 kg’lık bir kilo kaybı sağlayabildiği kanıtlandı! IU’nun diyet yöntemiyle ilgilenen ve denemek isteyen pek çok insan olması şaşırtıcı değil.

IU’nun diyet planı oldukça aşırıydı. Bir gün kahvaltıda yediği tek şey bir elma parçasıydı, öğle yemeğinde sadece iki parça tatlı patates yiyordu ve akşam yemeğinde sadece bir bardak proteinli süt içiyordu. Tüm bu malzemelerden haftada 5 kilo verdi! Sihir değildi, ama tükettiği kalori miktarıydı.

Bu diyet yöntemini kullanarak günde sadece yaklaşık 500 kalori tüketiyordu. Tipik olarak, yetişkin bir kadın günde 1.500-3.000 kalori tüketmelidir. Aslında bu tip diyet sadece yaklaşık üç gün yapılmalıdır, ancak IU bunu bir hafta boyunca yaptı ve hızla kilo vermeyi sağladı. Ama yine de bu diyeti sadece konser veya film çekimi hazırlıkları için kullanıyor. Ayrıca diyet sürecinde kendini çok kötü hissettiğini açıkladı.

İLGİLİ: Ailee Diyeti Nedir?

Bir çok insan oldukça kısa bir süre içinde çok fazla kilo vermekle ilgilendiğinden, IU’nun diyeti gerçekten popüler hale geliyordu! Bununla birlikte, IU diyeti oldukça aşırıydı ve diyet planına uymak isteyenler için diyet yapmadan önce doktorunuza danıştığınızdan emin olun!