Ocb Nedir?

OCB, bugün piyasadaki en popüler ve en eski sarma kağıdı markalarından biridir. Menşei 19.yüzyılın  başlarına kadar uzanıyor. Kağıt, geleneksel olarak, yazı malzemesi yapmak için birbirine bastırılan “paçavra” adı verilen kenevir, keten ve pamuklu kumaş artıklarından oluşturulur. Tahmin edebileceğiniz gibi, kağıt o zamanlar bugün olduğundan çok daha pahalıydı. 1800’lerin ortalarına gelindiğinde, dünyanın farklı yerlerindeki birkaç mucit, kendi sürekli kağıt yapma makinelerinin patentini aldı ve kağıt yapım sürecinde ahşap için paçavra ticaretine başladı. OCB işinin doğuşunu burada buluyoruz.

Ocb: “O”, “C” ve “B” – A Geçmişi

1822 yılında, kağıt yapımı büyük ilerlemeler kaydederken, iki kardeş, René ve Guillaume Bolloré, Fransa’nın batı ucundaki Odet nehri kıyısında ilk kağıt fabrikalarını açtılar. Kağıt hamurunu oluşturmak için temel bir bileşen olduğundan, büyük ve sabit bir su kaynağına sahip olmak kağıt yapımı için çok önemliydi. Kuruluşlarına bir selam olarak, OCB’deki “O” Odet nehrini temsil eder.

Önümüzdeki 70 yıl içinde iş büyüdü ve Fransa’nın Scaër kentinde yakınlardaki başka bir yere yayıldı. OCB, 1893’ten 1917’ye kadar Cascedec fabrikasının kira alanını diğer kağıt yapım işletmeleriyle paylaştı. Haddeleme kağıtlarına olan talep üretimin ötesinde geliştiğinde, OCB sonunda Cascedec kağıt fabrikasını 1917’de satın aldı. Bu nedenle OCB’deki “C”.

Muhtemelen şimdiye kadar tahmin edebileceğiniz gibi, OCB’deki “B” şirketi kuran kardeşlerin soyadına atıfta bulunuyor. Cascedec fabrikasını satın aldıktan sonra, işletme kendisini resmi olarak “OCB” olarak markaladı. Bugün, bu haddeleme kağıt şirketini dünyanın çeşitli yerlerinde başarıyla yöneten altı nesil Bollores var. Almanya Fransa’yı işgal ederken, iki değirmen üretimi neredeyse durdurdu ve ABD’deki ana müşterilerine ihracat yapamadı. 1939’da, Kuzey Carolina’da OCB için bir değirmen inşa edildi.

Septik Sistem nedir? Septik Sistem Nasıl Çalışır?

OCB Bugün

OCB artık tüketicilere, yapıştırma için doğal Arap zamkından yapılmış standart keten haddeleme kağıdından organik kenevir kağıdına kadar geniş bir ürün yelpazesi sunuyor . Doğal içeriklere ve sürdürülebilirliğe olan bağlılıkları geliştikçe, kağıt filtreleri gibi yeni ürünler, biyolojik olarak parçalanabilen özellikler göz önünde bulundurularak oluşturuldu.

Yaklaşık 200 yaşında bir şirket için, pazarlarına uyum sağlamada kesinlikle hiçbir sorunları yok. Aslında ürettikleri her ürünü belirli bölgelere ve taleplere göre uyarladıkları için pazarınızda bulamayabilirsiniz. Ancak, OCB’yi seçtiğinizde her zaman yüksek kaliteli bir ürün aldığınızdan emin olabilirsiniz. Smoke Cartel’de, kullanıcılara mükemmel ruloyu oluşturmada yardımcı olmak için tasarlanmış OCB haddeleme makinesinin yanı sıra, her türlü ihtiyaca uygun olan çeşitli OCB haddeleme kağıtları sunuyoruz .