Nefesinizi kesecek 6 suç ve gizem drama Dizileri

Suç ve gizem drama dizileri : Can sıkıntısı? O şeyin artık bu suç ve gizem dramaları listesinde yeri olmayacak. Daha önce suç ve gizem dramaları izlediyseniz, bu size tanıdık gelecektir, sizi ürperten sahneler, sizi meraklandıran anlar, aklınızda cevaplardan daha fazla soru var ve sadece bir sonraki bölümde ne olduğunu bulmayı düşünüyorsunuz. Bunun yerine hiç görmediyseniz, ne bekliyorsunuz? Göreceğiniz bir sonraki dramayı bu listede keşfedin.

Bir dedektif gibi hissedin: 6 gizemli drama

Bekliyoruz! Patlamış mısır, soda, battaniye ve yastık almalısınız çünkü mutlaka bu kahvelerden birini göreceksiniz.

1. Trap (OCN) (2019)

Listeye, eşi ve oğluyla birlikte huzurlu bir tatilin tadını çıkarmak için dağlara giden Kang Woo Hyun adında hevesli bir politikacının hikayesini anlatan bu drama ile başlıyoruz. Ne kimse beklenen o yabancı bir grup tarafından saldırıya olacağını ise ailesini kaçırmaya ve ölüm eşiğinde onu terk.

Dava, o gün meydana gelen olaylar hakkındaki gerçeği keşfetmesi ve bir adam kaçırmadan çok daha kötü bir suçu ortaya çıkarması gereken ajanlar Ko Dong Kook ve Yoon Seo Young’un elinde kalacak .

İLGİLİ: Onu daha da çok sevmenizi sağlayacak 8 Lee Jong Suk dizisi

2020’de yayınlanan aynı isimli romantik drama ile karıştırmayın. Bu gizem draması 2019 yılında OCN ağı üzerinden yayınlandı ve 7 bölümden oluşuyor, bu yüzden drama doramalarına başlamak için iyi bir seçenek. hafif bir şeyden zevk almak .

Veri Sayfası

Tür : Suç, polis, gizem.

Bölümler : 7.

Ana oyuncular : Lee Seo Jin, Sung Dong Il, Im Hwa Young.

Yayın tarihi : 09/02/2019 – 03/03/2019

2.Secret Forest / Stranger (2017)

Diğer bir deyişle Sırlar Ormanı , bu küresel beğenilen dram döküm, onun iyi gelişmiş arsa ve günümüz Güney Kore gerçekçi tasvirini elde yıldız oyunculuk için.

Bu mükemmel dramanın hikayesi, dedektifler Shi Mok ve Han Yeo Jin tarafından yakından takip edilen bir cinayet davasına odaklanıyor . Yargıdaki yolsuzluğu sona erdirmek ve seri cinayet davalarını çözmek için birlikte çalışmaya başlayacaklar.

Ancak asıl çarpıcı olan, üst düzey hükümet yetkilileri ve polis arasında yolsuzluk, manipülasyon ve rüşvetin nasıl tasvir edildiğidir. İlginç bir gerçek olarak Netflix , bu dramayı yayınlamak için her bölüm için 200.000 dolar ödedi , kaçırmayın!

Veri Sayfası

Tür : Suç, yasal, gizem.

Bölümler : 16.

Ana oyuncular : Bae Doona, Cho Seung Woo, Yoo Jae Myung.

Yayın tarihi : 06/10/2017 – 07/30/2017

3. Tunnel (2017)

Zaman yolculuğu ve çok karmaşık olaylar içeren doramalardan hoşlanıyorsanız doğru yerdesiniz . Hikaye 1986’da, genç kadınların seri katilini araştıran dedektif Park Kwang Ho’nun maceralarına odaklanıyor.

Bir noktada, dedektif şüpheliyi 30 yıl sonra çıkacak bir tünele kadar kovalar, ancak bir başkasının geçmişte olduğu gibi kadınları öldürdüğünü keşfetmek için.

DNA testleri, internet aramaları, veri tabanları gibi fütürist polis tekniklerine adapte olmayan Dedektif Kwang Ho, katili yakalayıp hamile karısına geri dönme konusundaki ateşli arzusunu yerine getirmek için eski moda ustaca yöntemler kullanıyor.

Bir tünelde zaman yolculuğunun bu yapısı, cinayetler ve kayıplar, size biraz süper popüler ve kafa karıştırıcı dizi Dark’ı hatırlatabilir. . Eğer ikincisi zevk varsa, tiyatro izlemek için çekinmeyin Tüneli , Hwaseong, Güney Kore oluştu seri cinayetlerin esinlenmiş.

Veri Sayfası

Cinsiyet : Gerilim, bilim kurgu, gizem.

Bölümler : 16.

Ana döküm : Choi Jin Hyuk, Yoon Hyun Min, Lee Yoo Young.

Yayın tarihi : 25.03.2017 – 21.05.2017

4. The Guest (2018)

Adlandırdığımız dramaların çoğunda en yaygın suç nedeni kıskançlık, intikam ve daha fazlasını açığa vurmamak için psikotik eğilimler olmuştur. Konuk örneğinde , karanlıkta gizlenen daha karanlık ve daha rahatsız edici motifler var. sonraki kurbanı bekleyen .

Bu nedenle, bir şeytan kovucu, bir medyum ve bir dedektif, meydana gelen doğaüstü suçları çözmek için benzersiz bir ittifak kuracaktır. Uyarı: Şüphesiz, bu listedeki en korkunç ve içgüdüsel dramadır , dikkatli olunması tavsiye edilir.

Veri Sayfası

Cinsiyet : Suç, bilim kurgu, gizem, korku.

Bölümler : 16.

Ana döküm : Kim Jae Wook, Kim Dong Wook, Jung Eun Chae.

Yayın tarihi : 09/12/2018 – 11/01/2018

5 Voice (2017)

Bu popüler drama o kadar başarılı oldu ki bugüne kadar 3 sezonu var . Her mevsimin farklı hikayeleri vardır, ancak yinelenen karakterlerinden biri, becerilerini toplumu tehdit eden katilleri ve suçluları yakalamak için kullanan uzman bir ses profili uzmanı olan Kang Kwon Joo’dur.

Veri Sayfası

Tür : Suç, polis, gizem.

Bölümler : 16 + 12 + 16.

Başrol oyuncuları : Jang Hyuk, Lee Ha Na, Lee Jin Wook.

Yayın tarihleri : 01/14 – 03/12 (2017); 08/11–09/16 (2018); 05/11 – 06/30 (2019).

6. 365: Repeat The Year (2020)

Bu drama, tam olarak bir yıl geçmişe seyahat etme fırsatına sahip on kişinin hikayesine odaklanıyor. Daha iyi bir gelecek umuduyla hayatlarına isteklerine göre yeniden başlayabilirler.

Ancak on karakter birer birer ölmeye başlayınca gizemli bir olay gerçekleşir. Bir anda hayatları, öngöremedikleri bir kadere karşı savaşmaları gereken yoğun bir hayatta kalma oyununa dönüşür. Japon romanı Tekrar’a dayanmaktadır .

Veri Sayfası

Tür : Gerilim, fantezi, gizem, suç.

Bölümler : 24.

Ana oyuncular : Bae Doona, Cho Seung Woo, Yoo Jae Myung.

Yayın tarihi : 03/23/2020 – 04/28/2020